Portálépítés - hogyan?

Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 23
Sziasztok!

Szeretném felmérni, hogy van-e igény olyan jellegű "hogyanokra", amelyek bemutatják a moodle kurzusok felpítését. Azokra gondoltam, akik már ismerik az egyes modulokat, de nem tudják hatékonyan használni. Pl. hogyan kell egy történelmet oktató kurzust összerakni. (Források, fogalomtárak, adatbázisok és tesztet, stb..)
Ha van érdeklődés, akkor swf formátumú videóval csinálnám meg ezeket a tutoriálokat. (képernyőlopás videóba + magyarázó hang)

Várom a visszajelzéseket.

Üdv: Niethammer Zoltán



Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Törölt felhasználó írta időpontban
Szia, szerintem nagyon jó az ötlet.
Az is jó, ha kitalálod ezeket a sémákat, de fel is mérhetnénk, mire volna igény, milyen jellegűekre...

Ezzel szerintem nemcsak a hazai, de a nemzetközi moodle közösséget is építenénk.

Üdv a jó kezdeményezéseknek,

Csaba
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Köszönöm a visszajelzéseket!

Van egy frissen telepített 1.8-as moodle-m. Ezen bemutatható egy teljes portál felépítése. (Egyébként is meg kell csinálnom.)
A következő témaköröket gondoltam rögzíteni:
  1. Telepítés utáni beállítások
  2. Új téma letöltése és telepítése (esetleg módosítása)
  3. Címoldal kitöltése
  4. Kurzuskategóriák kialakítása
  5. Szaktárgyak kurzusainak felépítése:
  • Magyar nyelv
  • Történelem
  • Matematika
  • Biológia - Földrajz
  • Fizika - Kémia
  • Angol nyelv
Minden tárgy más-más modulokat igényel, így a végén áttekinthető lesz a moodle összes lehetősége.

Mi a véleményetek?




Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Törölt felhasználó írta időpontban
Szia Zoli,

úgy vélem, ha ebbe belevágsz(unk), akkor nem érdemes kihagyni a kommunikációt a tanulókkal-tanárokkal. Magyarul, én egy kicsit tágítanám a kört, és újabb jelentkezőket vonnék be, hogy minél teljesebb legyen a "moodle-közösségi marketing történet".

Mit szólnátok hozzá (főleg Gyula és Csaba), ha a Moot-on belül lenne egy:

  • wiki szekció, ahol közösen kitalálnánk, pontosan hogyan épüljön fel a történet
  • az egyes fejezeteket felosztanánk a portálon mint kurzusokat, és azokra témánként lehetne jelentkezni különféle gyakorlatokkal, illetve azok vázlatával - pl kommunikáció a tanulókkal, fájlok elérése, adatbázis készítés stb. Így motivánálnánk a közösséget, hogy mindenki tegye hozzá az ő jó gyakorlatát (vagy legalább az, aki fontosnak tartja)
  • végül pedig létrejönnének az egyes témák filmjei - írott szövegkönnyvvel, amelyet legalább angolra lefordíthatnánk...
Nagyon elborult közösségi gondokodás ez?
Mi a véleményetek?

Ollé János, nem valami hasonlóban gondolkoztatok ti is?
Mintha ilyen OpenS. tudásmegosztásról beszélgettünk volna egyszer...

üdv
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Az egészet azért vetettem fel, mert nem találtam könnyen érthető leírásokat. Nem magamra gondoltam, mert az informatikusok eligazodnak a hálón, de egy átlagos tanár nem.
Nekik kellene egy könnyen használható tudásbázis, azaz konkrét kérdésre konkrét válasz (videó). A felsorolt témákat is felbontanám rövidebb blokkokra, hogy még érthetőbb legyen.

A moodle csak akkor lesz hatékony, ha a tanárok ráéreznek az előnyeire.
Ha nem tudják mire jó, akkor nem is használják. Én mindenképpen elkezdem csinálni - bevonva a szaktanárokat. A közös munkánk talán másnak is hasznos lesz. Persze örömmel fogadnék segítséget is.

Ha elkészül valami anyag, akkor gondolom itt lenne a helye egy kurzusban. Majd érdeklődök Gyulánál.

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Törölt felhasználó írta időpontban
Szia,

nagyon fontos amit írsz, és egyet is tudok vele érteni.
Mindez azonban bármilyen tanárra igaz. Jómagam a civil szférában próbálok kisebb nagyobb sikerrel rávenni és buzdítani szereplőket - ám gyakran az általad említett tényezők korlátozzák a használatban rejlő lehetőségek jó alkalmazását.

A lehetőségeimhez képest támogatni fogom a kezdeményezést.

Üdvözlettel,

Csaba
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Bánhidi Árpád írta időpontban
Lehet, hogy az e-Learning szakosztálynál már felvetettem, de ha nem, akkor most ennek a témának a kapcsán megteszem, mégpedi, hogy szervezzünk RoadShow-t. 3-4 állomással az ország iskoláinak nagy részét el tudnánk érni, és így ténylegesen közelebb tudnánk vinni a tanárokhoz a Moodle-t. Egyébként az NSZFI új képzésében is Moodle-t oktatnak.

A konferencián Gyuláékkal arról beszéltünk, hogy miként lehetne megvalósítani a SuliNet vagy most már a Közháló keretein belül a Moodle hostingot. Erre talán partnerként rá lehetne venni az NSZFI-t is, ha már képeznek erre embereket. Mivel tudjuk, hogy tartalomfejlesztésre van a legkevesebb most a Közhálóban, így más forrásból hátha akadna egy kevés pénz.
Válasz erre: Bánhidi Árpád

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Vincze Andrea írta időpontban
Sziasztok!

A Moodle tananyag szerintem is sokat lendítene a helyzeten.
Már létezik egy e-learning portál, ahová Koszecz Sanyi feltette a Moodle-t is, ide bárki felhelyezhet tananyagokat. A site neve önmagáért beszél www.vilagegyetem.hu
Kell ennél jobb? ;-) (Sanyi ötlete, csak azt sajnálom, hogy nem az enyém ;-) )
Szerintem, ez egy jó gyakorlóterep, egy jó gyűjtőhely, egy virtuális egyetem számára a legmegfelelőbb.
Akit érdekel nézze meg és helyezze fel bátran az anyagait! A site közössége is alakulóban van. Elérhetőségük vilagegyetem.ning.com
A RoadShow szerintem nagyon jó ötlet. Az egyik állomása lehetne pl. Békéscsaba. Szívesen részt vennék rajta, akár a szervezésében is. Biztos vagyok benne, hogy a kezdeményezést Koszecz Sanyi is támogatná.
Válasz erre: Bánhidi Árpád

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Nits László írta időpontban
Szia Árpi!

Győrben is szívesen látjuk a RoadShow-t és a térségben élő kedves érdeklődőket.
Iskolánkban 100 fős előadóterem és 10db informatika kabinet is használható. Ha ez nem elég, akkor a Széchenyi István Egyetem is szívesen teret ad a rendezvénynek.
Nálunk 2008 szeptembertől minden tanár és diák napi kapcsolatban lesz a moodle-al, jó lenne, ha az adminisztráción (jegyek, hiányzások) kívül tananyag- ill. tantárgyfejlesztésre is használnák a kollégák a rendszert.

Válasz erre: Nits László

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Bánhidi Árpád írta időpontban
Szervusztok!

Úgy látszik többeknek tetszik a Roadshow ötlete és kezdenek körvonalazódni a helszínek is. Ennek örülök. Lassan lehetne egy külön fórumot is indítani erre a célra.

Számomra a konferencia legfontosabb tanulsága az, hogy sokkal több aktivitást és kooperativitást kell alkalmazni, ahhoz, hogy eredményesek lehessünk az oktatásban. A tananyagok készítése is fontos, de az hosszú és fáradságos munka, valamint nem mindig áll arányban a befektetett munka az eredménnyel.
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Papp Gyula írta időpontban
Hlep! Help!
Haladékot kérek, mert meghalt a gépem, s gyorsan rekonstruálnom kell az ex állapotot....

Egyébként már tavaly is erről beszéltünk....
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Kiróbáltam a rögzítést swf-be az AutoScreenRecorder programmal. Működik, de nagyon nagy lesz a fájlméret. Sajnos majdnem az egész képernyőt kell használni, mivel kisebb méretben nagyon összetörik a moodle képernyője. Próbáljam csökkenteni az ablak méretét? Esetleg tömörítsem DivX-be?

A minta swf itt megnézhető:
http://www.kissb-szentes.sulinet.hu/temp/motto_minta.swf

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Takács Ottó írta időpontban
Milyen méretű az a nagyon nagy fájl? Hány perces az anyag és hány MB? Én CamStudio-t használok videoleckék készítésére (.avi fájlok) Például nekem egy 2 perc 18 másodperces videoanyag 5,6MB
Válasz erre: Takács Ottó

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Nekem a CamStudio üres képernyőt gyárt swf formátum esetén, de a hang az jó.
Persze lehet AVI-ba is menteni, csak olyan codec kell, ami mindenkinél van.
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Papp Gyula írta időpontban
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Takács Ottó írta időpontban
Kipróbáltam a Winket de nem esik kézre. Csinál egy rakás frame-t, de nem hallom a hangot. Utólag kell felmondani a frame-k alá? Exportnál nem láttam semmilyen kép-hang együtt kimenetet.(swf,avi) ?
Válasz erre: Takács Ottó

Tárgy: Portálépítés - hogyan? Camtasia MOST FREE

Törölt felhasználó írta időpontban
Camtasia Studio is by far the best screencasting software - its currently available only for Windows though a Mac version of Camtasia is under development.

Related: Review of Camtasia Studio

Now a full retail version of Camtasia Studio 5 costs $300 but you can have Camtasia for free.

The only catch is that this offer is available for Camtasia Studio 3. Download the demo of Camtasia Studio 3 here and then request a registration key from Techsmith here to convert that demo into a full licensed version.

Though you may miss some of the new features like Auto Pan and Zoom, Camtasia Studio 3 will still solve most of your screencasting problems - also includes quizzing, titles, PIP and support for recording PPT presentations.

Once you download a free copy of Camtasia Studio 3, it can be upgraded to Camtasia 5 edition at half the standard cost
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Portálépítés - hogyan? Camtasia MOST FREE

Bozó Norbert írta időpontban
Igazából én a 30 napos free trial-ra gondoltam, de válaszodból arra gyanakodom, hogy ennél több időt szánnál az anyagok elkészítésére. Ebben az esetben a CamStudio-t próbáld ki.
Válasz erre: Takács Ottó

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Bozó Norbert írta időpontban

Én a Camtasia Studio-t használom, egy 1280x1024-es képernyő mentése kb 3MB/perc nagyságot eredményez aviban a techsmith codec-jét használva. Ha valakinek nincs telepítve a kodek, akkor azt könnyen megteheti az alábbbi linken leírtak segítségével. Igaz, mivel activeX-et használ, ezért erőteljesen az IE preferált hozzá.:(  http://www.techsmith.com/codecs/tscc/activex.asp . Szerintem a Camstudio is jó (ráadásul free), és 20-30MB letöltéséhez manapság nem kell sokat várni a gép előtt.

A témák mellé esetleg egy olyat is lehetne rakni, hogy "Moodle frissítés". Sok helyen lehet olvasni, hogy azért nem frissítenek újabb verzióra, mert félnek, hogy elveszik valami.

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Niethammer Zoltán írta időpontban
Sziasztok!

Köszönöm az aktivitást. Nem gondoltam, hogy ilyen sokan érdeklődtök. Nagyon jók a felvetett javaslatok, de én most csak egy gyorsan elkészíthető tutorial videóban gondolkodom. Az idő sürget, mert hamarosan félév lesz az ált. iskolákban, és a második félévet már kész kurzusokkal akarjuk kezdeni. Addig kell "kiképeznem" a tanári kar jelentős részét.
Egy-két héten belül megcsinálom a "történelem" témakört - majd felrakom valahova, hogy meg tudjátok nézni. Utána lehet vitatkozni, hogy mit kell másképpen csinálni.
Történelemben érintettek öttleteit várom....

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Portálépítés - hogyan?

Giba Éva írta időpontban
Esetleg a tanyagkészítés menete, vagy az EXE használatáról is tudnátok valami okosságot feltenni?!
Nagyon várom már! Köszi! Éva