Technikai fórum

Office365

 
Picture of Róbert Juhász
Office365
by Róbert Juhász - Wednesday, 18 March 2020, 7:03 AM
 

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet Office365 felhasználókat integrálni a Moodle rendszerbe, és hogyan lehetne használni az ott lévő tárhelyet. A rendkívüli helyzet miatt megnőtt az igény az e-learning használatára. A több mint ezer tanulónknak elkészült az Office365-ös fiókja, s nem szeretnénk még egy másikat is generálni, jobb lenne, ha ezzel be tudnának lépni.

Köszönöm a segítséget előre is.

              Üdv:

                             jrobi

Picture of Norbert Törőcsik
Tárgy: Office365
by Norbert Törőcsik - Wednesday, 18 March 2020, 7:57 AM
Picture of Csaba Bakos
Tárgy: Office365
by Csaba Bakos - Wednesday, 18 March 2020, 9:59 AM
 

Önregisztráció e-mail címmel. Vagy csoportos regisztráció egy importálási állománnyal ami az Office fiók alapján készült.

Külső adatbázis átvétel vagy egyszerű csv állomány a Beiratkozási segédprogramoknál

Picture of Gyula Papp
Tárgy: Office365
by Gyula Papp - Wednesday, 18 March 2020, 7:14 PM
 

Igen!

https://moodle.org/plugins/local_office365

Előfeltételei vannak, de kéri majd a további moduulokat.

Picture of Róbert Juhász
Tárgy: Office365
by Róbert Juhász - Wednesday, 18 March 2020, 7:32 PM
 
Köszönöm.
Ezt (és még sok mást) én is megtaláltam, de nem igazán sikerült megcsinálni, hogy működjön. Office Azure, meg hasonlók beállításai voltak oldalakon át, de nekem ez kínai volt.
Nem találtam olyat, ahol leírnák egy mezei felhasználónak is érthető legyen.

                  Üdvözlettel:
                                   JR

Picture of Lajos Lőrik
Tárgy: Office365
by Lajos Lőrik - Tuesday, 31 March 2020, 6:53 PM
 

Sziasztok!

Én megcsináltam Moodle 3.6.4 alatt: O365-ből szinkronizálja folyamatosan felfelé a felhasználókat a Moodle-be. Így elérhető a OneDrive tárhely is Moodle-en keresztül és csak egy helyen kell tartanom a kb. 600 felhasználót (jelszócserekor nagyon jól tud ez jönni). Hasznos dolog, komolyan!

Elég bonyolut és hosszadalmas volt, kellett az Azure-ban is vacakolnom valamit (API-kat kellett csinálnom). Valamint Moodle-ben is kell maga az Office365 segédprogram telepítése. Meg kellett hozzá OAuth 2 szolgáltatást is telepíteni a Moodle-be (ehhez kellett az API).

A lenti képen láthatjátok, hogy az Office365 gombra tudnak a tanulók, tanárok az O365-ös e-mail címükkel bejelntkezni, de közben használható a a klasszikus bejentkezési lehetőség is.

Rá is ment egy hetem, mire mindent belőttem. :D

Ígérem, ha lesz időm, csinálok róla egy kisebb leírást (esetleg egy video tutorialt). Azonban most nem megy ebben a korona-tanítási szünetben. :D


Picture of Helén Hegedüs
Tárgy: Office365
by Helén Hegedüs - Thursday, 5 August 2021, 5:09 PM
 

Kedves Lajos!

Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a Moodle és O365 összekapcsolásáról bővebb információt érni.

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel,

Hegedüs Helén

Picture of Lajos Lőrik
Tárgy: Office365
by Lajos Lőrik - Sunday, 31 October 2021, 10:54 AM
 

Kedves Helén!

Ha tudok segítek... Pontosan mire lenne kíváncsi, megpróbálom leírni hogyan csináltam...

Picture of Helén Hegedüs
Tárgy: Office365
by Helén Hegedüs - Sunday, 31 October 2021, 1:12 PM
 

Kedves Lajos!

Köszönöm szépen a kedvességét, közben sikerült megoldani és összekötni az O365 fiókkal.

Üdvözlettel,

Hegedüs Helén

Picture of Lajos Lőrik
Tárgy: Office365
by Lajos Lőrik - Sunday, 31 October 2021, 2:56 PM
 

Kedves Helén!

Örülök, hogy sikerült és remélem szuperül is működik - mint nálunk.

Üdv!