Technikai fórum

Office365

 
Kép
Office365
Juhász Róbert írta 2020. március 18., szerda, 07:03 időpontban
 

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogyan lehet Office365 felhasználókat integrálni a Moodle rendszerbe, és hogyan lehetne használni az ott lévő tárhelyet. A rendkívüli helyzet miatt megnőtt az igény az e-learning használatára. A több mint ezer tanulónknak elkészült az Office365-ös fiókja, s nem szeretnénk még egy másikat is generálni, jobb lenne, ha ezzel be tudnának lépni.

Köszönöm a segítséget előre is.

              Üdv:

                             jrobi

Kép
Tárgy: Office365
Törőcsik Norbert írta 2020. március 18., szerda, 07:57 időpontban
Kép
Tárgy: Office365
Bakos Csaba írta 2020. március 18., szerda, 09:59 időpontban
 

Önregisztráció e-mail címmel. Vagy csoportos regisztráció egy importálási állománnyal ami az Office fiók alapján készült.

Külső adatbázis átvétel vagy egyszerű csv állomány a Beiratkozási segédprogramoknál

Kép
Tárgy: Office365
Papp Gyula írta 2020. március 18., szerda, 19:14 időpontban
 

Igen!

https://moodle.org/plugins/local_office365

Előfeltételei vannak, de kéri majd a további moduulokat.

Kép
Tárgy: Office365
Juhász Róbert írta 2020. március 18., szerda, 19:32 időpontban
 
Köszönöm.
Ezt (és még sok mást) én is megtaláltam, de nem igazán sikerült megcsinálni, hogy működjön. Office Azure, meg hasonlók beállításai voltak oldalakon át, de nekem ez kínai volt.
Nem találtam olyat, ahol leírnák egy mezei felhasználónak is érthető legyen.

                  Üdvözlettel:
                                   JR

Kép
Tárgy: Office365
Lőrik Lajos írta 2020. március 31., kedd, 18:53 időpontban
 

Sziasztok!

Én megcsináltam Moodle 3.6.4 alatt: O365-ből szinkronizálja folyamatosan felfelé a felhasználókat a Moodle-be. Így elérhető a OneDrive tárhely is Moodle-en keresztül és csak egy helyen kell tartanom a kb. 600 felhasználót (jelszócserekor nagyon jól tud ez jönni). Hasznos dolog, komolyan!

Elég bonyolut és hosszadalmas volt, kellett az Azure-ban is vacakolnom valamit (API-kat kellett csinálnom). Valamint Moodle-ben is kell maga az Office365 segédprogram telepítése. Meg kellett hozzá OAuth 2 szolgáltatást is telepíteni a Moodle-be (ehhez kellett az API).

A lenti képen láthatjátok, hogy az Office365 gombra tudnak a tanulók, tanárok az O365-ös e-mail címükkel bejelntkezni, de közben használható a a klasszikus bejentkezési lehetőség is.

Rá is ment egy hetem, mire mindent belőttem. :D

Ígérem, ha lesz időm, csinálok róla egy kisebb leírást (esetleg egy video tutorialt). Azonban most nem megy ebben a korona-tanítási szünetben. :D


Kép
Tárgy: Office365
Hegedüs Helén írta 2021. augusztus 5., csütörtök, 17:09 időpontban
 

Kedves Lajos!

Érdeklődnék, hogy van-e lehetőség a Moodle és O365 összekapcsolásáról bővebb információt érni.

Válaszát előre is köszönöm.

Üdvözlettel,

Hegedüs Helén

Kép
Tárgy: Office365
Lőrik Lajos írta 2021. október 31., vasárnap, 10:54 időpontban
 

Kedves Helén!

Ha tudok segítek... Pontosan mire lenne kíváncsi, megpróbálom leírni hogyan csináltam...

Kép
Tárgy: Office365
Hegedüs Helén írta 2021. október 31., vasárnap, 13:12 időpontban
 

Kedves Lajos!

Köszönöm szépen a kedvességét, közben sikerült megoldani és összekötni az O365 fiókkal.

Üdvözlettel,

Hegedüs Helén

Kép
Tárgy: Office365
Lőrik Lajos írta 2021. október 31., vasárnap, 14:56 időpontban
 

Kedves Helén!

Örülök, hogy sikerült és remélem szuperül is működik - mint nálunk.

Üdv!