Technikai fórum

Lassú fájlfeltöltés

 
Kép
Lassú fájlfeltöltés
Fodor Zsolt írta 2017. augusztus 14., hétfő, 01:21 időpontban
 

Üdvözlök mindenkit!

Egy szerveren több moodle példány található. Minden példány 3.1.1-es. (A héten fogom frissíteni, de ennek nincs jelentősége.)

Adott legalább egy (egyébként kettő) példány, ahol nagyon lassú a fájlfeltöltés mondjuk egy mappába (ha csak én töltök fel és más munka nem zajlik, pl. most éjfél környékén), akkor is. (A tesztfájlok ~ 500 kB méretű voltak.) A probléma böngészőfüggetlen, de általában Chrome és Firefox friss változatai vannak használatban.

Ahol lassú, ott egy fájl 8-10 mp, ahol gyors, ott 1 mp.

A háttér (a kiszolgáló) közös, az egyes példányok beállítása - amennyire megállapítható - a stílust kivéve ugyanaz.

Ahol lassú, ott számtalan (~100) kurzus van, ahol lassú, ott kevés (<10).

Még egy eltérés van: ahol lassú, az a site 2007 óta folyamatos frissítéssel üzemel (bár a kurzusok általában 4-5 évente lecserélődnek)

Nem hiszem, hogy stílusprobléma lenne, mert a hiba állítólag az előző frissítés előtt is megvolt. Nem hiszem, hogy a kurzusok száma számítana egy fájlfeltöltésnél.

Merre érdemes nézelődni?

Köszönettel: Fodor Zsolt

 

Kép
Tárgy: Lassú fájlfeltöltés
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 14., hétfő, 16:00 időpontban
 

Sziasztok!

Kérdésem, hogy a Portáladminisztráció / Szerver / Környezet oldalon minden szoftverkörnyezetre vonatkozó paramétert rendben van? Pl.: a php_curl hiánya okozhat ilyen problémákat.

Üdv.: Csaba

Kép
Tárgy: Lassú fájlfeltöltés
Fodor Zsolt írta 2017. augusztus 14., hétfő, 16:21 időpontban
 

Üdv!

Mindenre azt írja, hogy rendben.

Az alján szerepel az egyéb ellenőrzéseknél:

---

unoconv version not supported ha ez az ellenőrzés sikertelen, az potenciális gondot jelez

Az unoconv telepített változatát a rendszer nem támogatja. A Moodle feladatosztályozó funkciójához 0.7 vagy magasabb verzió szükséges.

---

Ugyanakkor ez szerintem nem kapcsolatos a problémával.

Fodor Zsolt

Kép
Tárgy: Lassú fájlfeltöltés
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 14., hétfő, 23:20 időpontban
 

Üdv!

Talán ez is lehet a hunyó. Az üzenet alapján a szerveren talán van unoconv, de ha nem a megfelelő verzió, akkor a Moodle próbálkozik a feltöltött állományok konverziójával és ez lassítja a folyamatot (ez csak tipp)

Ezeket érdemes megnézni:

Ellenőrizd a Portáladminisztráció > Segédprogramok > Dokumentumátalakítók > Dokumentumátalakítók kezelése oldalon az unoconv beállításait, illetve próbáld törölni a benne lévő elérési utat.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

 

Kép
Tárgy: Lassú fájlfeltöltés
Fodor Zsolt írta 2017. augusztus 15., kedd, 00:31 időpontban
 

Szervusz!

A jó és a rossz moodle példányban is ott volt az elérési út. Törlés után sem változott a sebesség.

Az unoconv-ra azért sem gyanakodnék, mert zip fájlok esetén is megvan a sebességkülönbség, azt pedig nem alakítja át.

(Gondolkodok egy kerülőúton. Nem különösen tetszik, de dupla haszon is lehetséges. A kritikus példány frissítését követően kurzusonként mentek, majd egy új példányba visszatöltöm kurzusonként... Legalább kifésülődnek a már nem kellő kurzusok...)

Üdv: Fodor Zsolt

Kép
Tárgy: Lassú fájlfeltöltés
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 15., kedd, 13:13 időpontban
 

Üdv!

Akkor ezt felejtsük el... marad az ötletelés:

Szerver oldalon látsz bármiféle terhelésingadozást az állományok feltöltése közben (pl.: kiugró load érték)

Keresgéltem még egy kicsit a Moodle.org-on. Többen panaszkodnak még a vírusirtó (Clamav) miatti lassulásokra fájlfeltöltésnél (ilyen én évek óta nem használok).

Ha mégis a költözésre szánod rá magad, akkor a kurzusok tömeges feltöltéséhez javaslom a Moosh eszközt. (https://moosh-online.com). Nekem sokat segített hasonló tömeges kurzusköltöztetések esetén.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba