Technikai fórum

Turnkey moodle

 
Kép
Turnkey moodle
Fodor Zsolt írta 2017. augusztus 14., hétfő, 01:47 időpontban
 

Üdv Mindenkinek!

Proxmox környezetben template-ből is lehet moodle kiszolgálót telepíteni (turnkey-moodle). Ekkor lxc container-ben fut az előtelepített moodle. Elvileg ez optimalizált, gyors változat.

https://www.turnkeylinux.org/moodle (most 3.2.2 van benne)

Milyen tapasztalatok vannak vele? Érdemes, lehet használni?

Fodor Zsolt

Kép
Tárgy: Turnkey moodle
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 14., hétfő, 16:02 időpontban
 

Sajnos nincs tapasztalatom Proxmox környezetben... :(
Valaki?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Turnkey moodle
Fodor Zsolt írta 2017. augusztus 18., péntek, 13:30 időpontban
 

Valójában nem a proxmox a lényeg, hanem ez az "előkonfigurált" változat, amely sokféle virtualizációs platformon használható.

https://www.turnkeylinux.org/docs/builds

Az azért nagyon kényelmes, hogy kb. 2 perc alatt van egy teljesen felkonfigurált szervered:

---

  • Moodle configurations:
    • Installed from upstream source code at /var/www/moodle.
    • SSL logins are forced (security).
    • Includes support for authentication via ldap (convenience).
    • Configured default email address for admin, guest and noreply email (@example.com).
    • Set default theme to formal_white (more attractive).
  • SSL support out of the box.
  • Adminer administration frontend for MySQL (listening on port 12322 - uses SSL).
  • Postfix MTA (bound to localhost) to allow sending of email (e.g., password recovery).
  • Webmin modules for configuring Apache2, PHP, MySQL and Postfix.

---

Egyedüli negatívum, hogy a MySQL még utf8-ra volt beállítva és nem utf8mb4-re.

Ami nem moodle specifikus... Nem tudom, hogy más típusú megoldásnál mi a helyzet (nem olvastam utána), de itt újraindítás nélkül teszek bele, veszek ki, állítok át hálókártyát, növelem vagy csökkentem a memóriaméretet, vagy éppen növelem a disk kapacitását. Amit korábban használtam, ott bizony a hardver módosítását újraindítás kellett kövesse. Nyilván nem a világ csodája, de újszülöttnek minden vicc új.

Végül egy kevésbé használt példányt költöztettem ide, de nem használtam fel az általa telepített moodle példányt, hanem egy másik mappába tettem mindent, nehogy valami frissítés felülírja csak úgy. Szóval csak a környezet megteremtésére használtam. Meglátjuk...

Üdv: Fodor Zsolt

Kép
Tárgy: Turnkey moodle
Vágvölgyi Csaba írta 2017. augusztus 18., péntek, 17:52 időpontban
 

Köszönjük a részletes információt!
Én biztosan utananézek a dolognak.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba