Technikai fórum

Érvénytelen JSON-szöveg

 
Kép
Érvénytelen JSON-szöveg
Virányi Anita írta 2013. február 25., hétfő, 20:07 időpontban
 
sziasztok, 
tudom, h ilyen témában már volt poszt, de behalt, gondoltam, így hátha jobb lesz :)
Szóval a tárgyban jelzett hibaüzit kapom, amikor új 2.4-esbe szeretnék 1MBnál nagyobb backup fájlt feltenni helyreállításhoz (1.9.2-ből backup). Feltöltési méretkorlát 64MB Moodle-on belül, a rendszer virtweben van telepítve, ott php profilban post_max_size = 65M, upload_max_filesize = 64M, ezen kívül a LimitRequestBody is felemelve 100 MB-ra. 
A csatolt képen a teljes hibaüzenet.
Van ötletetek, hogy mit kellene tennem? Lennének 30-40MB-os backupok, de 2GB körüli SCORM-ok is, amiket mielőbb fel kellene raknom.
Köszi előre is a választ,
Anita


Kép
Tárgy: Érvénytelen JSON-szöveg
Papp Gyula írta 2013. február 25., hétfő, 21:09 időpontban
 
Jól értem? Tárhely szolgáltatónál van a szerver?
Nekem az a gyanúm, hogy nincs elég szufla a szerverben. Mennyi memória, illetve processzor jár vele? Milyen értéke van a Memory_limit sornak? (Portáladminisztráció --> Szerver --> PHP-val kapcsolatos info) 
Másodsorban az időparaméterekre gyanakodnék...
Kép
Tárgy: Érvénytelen JSON-szöveg
Virányi Anita írta 2013. február 25., hétfő, 22:03 időpontban
 
egyetemi virtweben van. A Memory Limit sor 128M. A másik két kérdésre nem biztos, h jól válaszolok, az IIG-fiúkkal folyatott levelezésből ilyeneket tudok kihámozni (nem vagyok informatikus): "A virt. webnek 200 MB kvóta (maga a moodle 25 MB), és egy másik volume 20 GB kvótával a datadirnek"
Az időparaméterek kérdéskört pontosítod kicsit, Gyula, pls? Köszi
Kép
Tárgy: Érvénytelen JSON-szöveg
Bambuk László írta 2013. február 25., hétfő, 22:11 időpontban
 
Udv
Szerintem ez moodle tipushiba nekem is volt mar pont 1.9rol 2re allasnal.
Ujra be kell allitani a kurzusokban a feltoltesi korlatot es akkor rendben jon.
Nalunk legalabbis ez volt a megoldas. Hatterben persze lehet hogz volt egy apache restart.

Kép
Tárgy: Érvénytelen JSON-szöveg
Nagy Gábor Zsolt írta 2013. február 26., kedd, 14:38 időpontban
 
NGINX esetén az adott vhost-nál be kell állítani a client_max_body_size értéket. Ez alapból 2m.
Pl config:
server {
listen 80;
server_name example.org;
...
client_max_body_size 50m;
}

Majd NGINX restart.

Üdvözlettel:
Nagy Gábor Zsolt
Kép
Tárgy: Érvénytelen JSON-szöveg
Virányi Anita írta 2013. február 27., szerda, 21:53 időpontban
 
Köszönöm mindenkinek, továbbítom az informatikusoknak, ők értik is ezt :) Remélem, nem jövök vissza ide, mert az azt jelenti, h működik. Üdv, Anita