Moodle helyfoglalás

Moodle helyfoglalás

Belovai Dénes írta időpontban
Válaszok szám: 3
Üdvözlök Mindenkit!
Most iratkoztam a fórumba, nagyon hasznos írások találhatóak itt.
Én is egy problémába ütköztem, így segítséget, tapasztalatokat kérnék.
Egy év alatt a moodle rendszerünk 8GB-ra nőtt. Ez normális méret? kb.200 felhasználónk van, kb.10 kurzus és egy pár tanár. 
Ez azért probléma, mert a szerveren nincs több helyünk. Esetleg kilehetne törölni valamit vagy beállítani, hogy szabaduljon fel hely?

A válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel :
Belovai D

Válasz erre: Belovai Dénes

Tárgy: Moodle helyfoglalás

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Kedves Dénes!

A 8 GByte nem is tűnik soknak...
Be van állítva az automatikus biztonsági mentés? Ha igen, akkor hány korábbi állapotot őriz meg?

A kurzusaid méretét tudod ellenőrizni a Course Size Report nevű kiegészítő modul segítségével. Ezt a modult mi évek óta használjuk.
1.9 verzió: https://moodle.org/mod/data/view.php?d=13&rid=2121
2.x verzió: https://github.com/peterbulmer/moodle-report_coursesize

Ha 2.x Moodle, akkor még egy kérdés: A felhasználók tölthetnek fel saját állományokat?
Portáladminisztráció / Biztonság / Portálszabványok / Felhasználói kvóta

Remélem tudunk segíteni!

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Moodle helyfoglalás

Belovai Dénes írta időpontban
Köszönöm a gyors választ!

Biztonsági mentés nincs beállítva, viszont a felhasználói kvóta alapbeállítás, és lehetséges a feltöltés a felhasználók számára.

Ha ez a 8GB egy átlagos méretnek számít egy év alatt, akkor keresünk más megoldást(nagyobb háttértár), nem nyirbáljuk feleslegesen a lehetőségeket. Most az adatbázisunkban 1GB méretű fájlok sorakoznak. Ez normál működés eredménye?

Köszöntettel
Belovai D


Válasz erre: Belovai Dénes

Tárgy: Moodle helyfoglalás

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
A 8 GB tényleg nem sok ráadásul ha mellétesszük a mai háttértárak kapacitását, akkor elhanyagolható adatmennyiség. (Nekünk van több olyan kurzusunk, ami 1 GB körül van.)

Az adatbázis szépen fel tud "hízni" a különböző log állományoktól is.
Érdemes ellenőrizni a Portáladminisztráció / Kurzusok / Biztonsági mentések / A biztonsági mentés általános alapbeállításai oldalon az első paramétert. Ez határozza meg, hogy hány napig őrizze meg az adatbázis a naplókat.

Üdv.: Csaba