MoodleMoot Kávézó

Moodle összehasonlítás

 
Kép
Moodle összehasonlítás
Madarász Csaba írta 2006. december 13., szerda, 10:19 időpontban
 
Felkértek, hogy mondjak véleményt Moodle vs. Oracle Ilearning LMS-ekkel kapcsolatban.

Van valakinek a témához kapcsolódó anyaga?
Itt gyűjthetnénk a többi keretrendsszerrel kapcsolatos összehasonlító anyagokat is.
Kép
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Könczei György írta 2006. december 13., szerda, 12:13 időpontban
 

Kedves Csaba,
a Moodle versus Blackboard c., kb. 100 oldalas Ph.D.-dolgozat, amit tegnap nem tudtam feltölteni a Pedagógiai Fórumban, megvan még a Hálon, itt:
http://ethesys.yuntech.edu.tw/ETD-db/ETD-search/getfile?URN=etd-0624104-093344&filename=etd-0624104-093344.pdf, de sajnos már csak kínaiul. Tornásztam vagy 20'-et, hogy angol változatot találjak, de nekem már nem sikerült.

Kép
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Madarász Csaba írta 2006. december 13., szerda, 12:47 időpontban
 
Köszönöm!
Remélem más is tudja majd használni.
Még ha taiwanon is ;)
Kép
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Könczei György írta 2006. december 13., szerda, 13:44 időpontban
 
A baj az, hogy az 500K-s korlát mellett, amit megértek, a © is feltesz egy lényeget érintő technikai kérdést: hogyan osztunk meg mi, magyarországi moodlerek egymással úgy tudást, hogy az közöttünk maradjon.
A tegnapi kudarcok óta gondolkodom ezen, és még nem értem el a megoldásig. Ui. én például szívesen létrehozok egy felhasználói névvel és jelszóval zárt könyvtárat a www.disabilityknowledge.org -on (tegnap meg is csináltam!), ahová felteszek file-okat Nektek. Egyelőre egy problémát azonosítok ezzel kapcsolatban, hogy: mások hogyan töltenek fel ide?
Kép
File feltöltés
Andrássy Tamás írta 2006. december 13., szerda, 17:56 időpontban
 
Amennyiben kontrollálható az, hogy email mögött valójában ki létezik (vajon ki végzi el a kontrollt?), akkor egyszerű a megoldás, akár a Moodle-val megoldható egy "zártkörű" csoport.

Az 500 Kbyte korlát szerverbeállítással ill. a Moodle beállításával emelhető. Célszerű lenne ezt a http://moodlemoot.kfrtkf.hu-n megoldani.

Megoldhatatlanság esetén, rendelkezésre bocsátok egy erre szolgáló Moodle-t, bár csak 1.54-eset tudok üzemeltetni.

ATamás
Kép
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Papp Gyula írta 2006. december 13., szerda, 19:59 időpontban
 
A fórum nem az igazi megoldás dokumentumok megosztására, ezért létrehoztam a "Tudásbázis" kurzusban egy adatbázist, amibe mindenki tud feltölteni dokumentumokat. A következő kitölthető mezők vannak benne:
  • Szerző;
  • Cím;
  • Típus;
  • Kép (ha szükséges max. 1MB);
  • URL (ha van);
  • Forrás - maga az állomány;
  • Leírás - a dokumentum rövid leírása.
Még nem teszteltem, s ezt - így az év végi hajrában - hét végéig nem is rudom vállalni, de uccu rajta! Kezdjük el a gyűjtést!

LZ
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Létray Zoltán írta 2006. december 20., szerda, 07:49 időpontban
 
Ez aranyos!! vigyor Emlékeztet a sztenderd vicc kezdésre: "Van egy jó, meg egy rossz hírem..." 
Kép
Tárgy: Moodle összehasonlítás
Papp Gyula írta 2006. december 13., szerda, 12:39 időpontban
 
Régen láttam már Oracle iLearn-t.... nyilván fejlődött az is, de nem véletlen, hogy világméretekben nem tartozik az evidens keretrendszerek közé. Nálunk más a piaci poziciója.
Néhány hivatkozás indulásképpen:
BlackBoard vs. Moodle I.
No még egyszer ugyanaz...
Hol van az Oracle?
Itt sem látom...
Csak szempontnak...