MoodleMoot Kávézó

Archív

 
Kép
Archív
Gángó Vince írta 2006. október 13., péntek, 14:44 időpontban
 
Ha nem tudok elmenni (de ha igen, akkor is :-)), lesz-e lehetőség arra, hogy a konferencia anyagát (előadások hang és/vagy videofelvétele, kivonata, ...) letöltsem, rögzítitek és közzéteszitek-e az előadásokat?

Üdvözlettel:
Gángó Vince
Kép
Tárgy: Archív
Vágvölgyi Csaba írta 2006. október 14., szombat, 10:20 időpontban
 
Szia Vince!

Terveink szerint az előadások hanganyagát (mp3) és a prezentációkat elérhetővé tesszük a konferencia után.

Vágvölgyi Csaba
Kép
Öröm
Sík Péter írta 2006. október 14., szombat, 11:44 időpontban
 
Követem az eseményeket.
Mivel én nem tudok menni, igen fogok örülni ha a netre felkerülnek anyagok. :-)
(Nekem a Firefox nem akar adni mosolykát, de nem gond.)

Üdv Sík Péter
Kép
Tárgy: Archív
Gángó Vince írta 2006. október 15., vasárnap, 21:26 időpontban
 
Rendben, köszi, bár remélem, hogy személyesen is ott tudok lenni...

Vince
Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2006. október 25., szerda, 20:08 időpontban
 

Szeretném kérdezni, hogy létezik-e valahol megvásárolható magyar nyelvű kiadvány, amely pontosan leírja a moddle telepítését és egyéb beállításait, menedtselését? Vagy csak "szájhagyomány" és egyéb forrásokból lehet megolosodni?

Köszönöm! Éva

Kép
Tárgy: Archív
MoodleMoot Adminisztrátor írta 2006. október 25., szerda, 21:25 időpontban
 
Amennyiben lesz elég jelentkező a 25-én tartandó Moodle adminisztrálása kurzus keretében testközelből is ki lehet próbálni a dolgot.
Máskülönben a következő oldalon található videó anyag is:
http://www.ipszilon.iif.hu/
A Moodle dokumentációja (1.6.x, 1.7) most készül. Terveink szerint a konferencia CD-n (vagy DVD-n) rajta lesz.
Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2006. október 26., csütörtök, 12:52 időpontban
 

Ezek a cd-k vagy dvd-k készőbb hozzáférhetők, megvásárolhatók lesznek valahol? Mert sajna nem tudok lemenni Debrecenbe. Egyrészt az iskola nem nagyon enged el, másrész este szalagavató bál van a gyereknek. Úgyhogy szívesen megvenném esetleg, ha megjelenik!

Köszönöm a sok segítséget! Éva

Kép
Tárgy: Archív
Cserháti Csaba írta 2006. október 25., szerda, 21:26 időpontban
 
2004 novemberében és 2005 márciusában, valamint 206 májusában már napvilágot látott két cikk a Linuxvilágban a Moodle-ról. Ezek közül, talán az elsőben foglalkoznak a rendszer installálásával. Emellett Vágvölgyi Csaba tartott egy jó kis előadást talán a 2004-es MMO konferencián Szegeden, szintén az installálásról. Talán a legkönyebben hozzáférhető mégis a moodle.org oldalon javasolt installálási útmutató. Remélem segíthettem!
CsCs
Kép
Tárgy: Archív
Gángó Vince írta 2006. október 26., csütörtök, 07:42 időpontban
 
Az említett linuxvilág cikkek az újság weblapján letölthetőek: 1. rész, 2. rész.
A harmadik rész még nem került fel pdf-ben, ahhoz túlságosan friss.

szerk.: az első cikkbe beleolvastam, az ott leírtak szerencsére sok mindenben már nem a mai állapotot tükrözik, sokat fejlődött a Moodle az elmúlt két évben :-)
Kép
Tárgy: Archív
Kovács Ákos írta 2006. október 25., szerda, 21:56 időpontban
 
Sztem ez elég jó: http://docs.moodle.org/hu/A_Moodle

Ákos

Most látom, hogy már Csaba is leírta.
Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2006. október 26., csütörtök, 12:45 időpontban
 
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm mindenkinek a segítséget!!! Éva
Kép
Tárgy: Archív
Madarász Csaba írta 2006. november 24., péntek, 12:35 időpontban
 
Itt ülünk a konferencián, és nagyon vájruk, hogy a másik szekció előadásaihoz is hozzáférjünk.
mi itt ülünk

A fóliák is fent lesznek Csaba?
Kép
Tárgy: Archív
Vágvölgyi Csaba írta 2006. november 24., péntek, 22:19 időpontban
 
Ez ám az online hozzászólás! Blogolhattatok is volna :)
A prezentációk és (ha sikeres volt a felvétel akkor) a hanganyagok is elérhetők lesznek.

Csaba
Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2006. november 25., szombat, 10:21 időpontban
 
Már nagyon várom az anyagokat! Előre is köszi! Éva
Kép
Tárgy: Archív
Madarász Csaba írta 2006. november 30., csütörtök, 16:35 időpontban
 
Javaslat - Nyissunk egy helyet, ahová a magyar moodle dokumentációkat, segédleteket összegyűjthetjük.
Mit szóltok hozzá?

Hol legyen a hely?

Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2006. november 30., csütörtök, 17:13 időpontban
 
Szerintem itt a Fórumban egy új téma alatt!
Kép
Tárgy: Archív
Egri Ica írta 2006. november 30., csütörtök, 20:48 időpontban
 
Sziasztok!
Nagyon jó ötletnek tartom, hogy a segédleteket öösszegyűjsük egy helyre. Sajnos én még csak várakozó állásban vagyok. Most ismertem meg az epict rendszert egy pedagógus továbbképzés keretében, de semmi jó véleményem nincs róla. A moddle rendszert még nem telepítettem fel, igazából azt sem tudom, hogy hol kezdjem.
Kép
Tárgy: Archív
Vágvölgyi Csaba írta 2006. november 30., csütörtök, 21:33 időpontban
 
Kedves Ica!

Az EPICT projekt is a Moodle-t használja keretrendszerként. A Moodle-lel volt problémád vagy a képzéssel?
Hova szeretnél Moodle-t telepíteni? Saját gépre tesztelés céljából, vagy publikus szervert?
Kép
Tárgy: Archív
Egri Ica írta 2006. december 1., péntek, 20:28 időpontban
 
Kedves Csaba!
A keretrendszert saját gépre szeretném telepíteni tesztelés céljából, hogy egy kicsit tanulgassam ezt a rendszert.
Szeretnék róla minél többet olvasni, mit lehet benne megvalósítani.
Kép
Tárgy: Archív
Vágvölgyi Csaba írta 2006. december 5., kedd, 01:08 időpontban
 
A kezdeti próbálkozásokra talán a PortableMoodle változat is megfelel, de a lokális gépen (Windows) való futtatásra én a Wampservert szoktam ajánlani.
Ha segítség kell a telepítéshez, kérdezz bátran.

Kép
Tárgy: Archív
Vágvölgyi Csaba írta 2006. november 30., csütörtök, 21:08 időpontban
 
Az ötlet kimondottan jó és természetes szívesen látunk minden ilyesmit ezen az oldalon is. A pontos formát hamarosan kitaláljuk, de addig is, akinek van megosztásra alkalmas ötlete, dokumentációja, nyelvi állománya, ... az jöhet csatolt állományként a fórumba.

Vágvölgyi Csaba 
Kép
Tárgy: Archív
Papp Gyula írta 2006. november 30., csütörtök, 22:46 időpontban
 

Nem bírtam ellenállni, szólnom kell...

Szerettem volna szépen ünnepélyes körülmények között közzétenni egy felhívást (akár többedmagammal), hogy dolgozunk együtt, osszuk meg ismereteinket, tökéletesítsük a magyar Moodle-t. Nagy szükségünk van erre.

A helyre vonatkozóan egy részről szeretném felkínálni a MoodleMoot oldalt, de ehhez egy fórum kevés lesz. Legalább egy külön kurzusra van szükség, amelyben mindazok szerkesztési jogot kapnak, akik aktívan hozzátesznek a közös tudáshoz, ugyanakkor bárki számára nyitva áll.

Még mindig a helyről: létezik már egy ilyen hely: http://docs.moodle.org/hu/Kezd%C5%91lap

Ez a Moodle online dokumentációjának magyar nyelvő kezdőoldala.

Mi készítünk egy három kötetes kézikönyvsorozatot, amit pl. minden konferenciarésztvevő a konverencialemezen megkap, de hozzáférhetővé tesszük mindenki számára. Ez az általunk módosított, gondozott nyelvi változathoz készül.

Tehát rögtön látszik, hogy egységesítenünk kellene  a nyelvi állományokat is. Tehát a helyen túl a közös munkát is meg kell szervezni.

Javaslatom a következő:

Hozzunk létre munkacsoportokat, amelyek egyrészt a nyelvi állományok a fordítás gondozását végené, illetve egy másik munkacsoportot, aki a a különböző jellegű dokumentációk létrehozása fölött bábáskodna.

Kép
Tárgy: Archív
Ágoston Magdolna írta 2006. december 1., péntek, 10:29 időpontban
 

Kedves Kollégák!

Gyula javaslatával egyetértek. Szívesen társulok abban a reményben, hogy hozzá tudok járulni a közös munkához, a Moodle gördülékenyebb használata érdekében. Konkrétan: munkacsoporttagságot és benne feladatot januártól tudok vállalni, heti 2 óra erejéig. Egy vezetőre várok.

Ágoston Magdi

Kép
Tárgy: Arc-hív
Könczei György írta 2006. december 3., vasárnap, 19:06 időpontban
 
Nyelvi állományokban nem vagyok túl jó, bár a saját magam adminisztrálta Moodle-nak jónéhány terminusát átírtam, de erősen kétlem, hogy ez jobb lenne, mint pl. Papp Gyuláéké.
Ami a többi dokumentációt illeti - amint a Moot-Konferencián is jeleztem -, amiket Marton Mátyással mi készítettünk: Hallgatói segédletet, Tanári segédkönyvet, ppt-ket, videókkal is kombinálva, itt találjátok, kint, a főoldalon:
http://moodle.disabilityknowledge.org/
Kép
Tárgy: Arc-hív
Ágoston Magdolna írta 2006. december 4., hétfő, 06:45 időpontban
 

 

Tisztelt Kolléga!

Annyit mondhatok, csuda! Elképesztő munka van ebben az anyagban! Gratulálok és köszönet. Remélem, hamarosan én is hozzá tudok járulni közös dolgainkhoz.(No az angol,az nekem sem erősségem.)

Szép ünnepet- mindenkinek!

 

Ágoston Magdolna

Kép
anyagok
papp kameleon írta 2006. december 4., hétfő, 14:09 időpontban
 
Kedves Könczei Gyuri!

Köszönök minden nyitottságot és segítséget. Az anyagok nagyon sokat segítettek. Kíválóan hasznosítom. Kösz mégegyszer.
(lehet sok jó fordítás egyidőben, nekem a tiétek nagyon világos és olvasható változat; mis is ha fordítunk a nyers fordítás után egy szakmai közösség un. "értelmező közösség" alakítja, komplettírozza véglegessé, így volt eza PMBOK esetén is: csatolom)
Kép
Tárgy: anyagok
Könczei György írta 2006. december 4., hétfő, 19:04 időpontban
 
Kedves Zoltán,
köszönöm a megküldött interjút. Megint tanultam valamit! Amit ezen túl a PMBOK-ból meg lehet szerezni, begyűjtöm, és elolvasom.
Kép
Tárgy: egy módszer
papp kameleon írta 2006. december 5., kedd, 09:25 időpontban
 
Kedves Gyuri!

Nem a PMBOK-ra szerettelek volna rávenni, hanem a fordítási-értelmezési-honosítrási csapatmunkára és egy bevált mintára. (PMI Budapest). Én is begyűjtöm a Moodle anyagokat, hogy tanulhassak. Tőled sokmindent kaptam és ezt köszönöm. (veryz)
Kép
Tárgy: Archív
Giba Éva írta 2007. február 18., vasárnap, 09:39 időpontban
 

Most tévedtem megint ide... Nem készült még el a kézikönyv, vagy cd vagy dvd a moodle-ról amit már -gondolom sokan- nagyon várunk?

Köszi! Éva