Technikai fórum

SCORM csomag navigáció - mappák

 
Kép
SCORM csomag navigáció - mappák
Drabik Attila írta 2015. március 24., kedd, 12:58 időpontban
 
Sziasztok, 

a következő dologban szeretnék segítséget kérni:

Készítek EXE (2.0.1. verzió) szerkesztőben egy elp fájlt, majd ezt exportálom scorm 1.2 szabványba.
Moodle (2.7.2 verzió) használata esetén beillesztem és megnyitom a scorm csomagot. 
Amennyiben a scorm csomagban a tartalom több szinten van strukturálva (vagyis a navigációt tekintve van mappa és alatta oldal) akkor ha a navigációs sávban lépkedni próbálok előre-hátra, akkor össze vissza elkezd ugrálni. Nem működik.
Amennyiben nem hierarchikus a tartalom akkor gond nélkül lehet navigálni.
De a lényeg pont az lenne hogy egy tartalmat strukturáltan jelenítsek meg, és ez nem működik.

A mellékelt fájlban az látszik, hogy a hierarchikus teszt tartalom kibontva megjelenik, de ha navigálni próbálok, akkor az már nem működik.

Ismerős valakinek ez a hibajelenség? 
Van rá megoldás?

Előre is köszönöm a választ!

Attila




Kép
Tárgy: SCORM csomag navigáció - mappák
Rácz Ákos írta 2015. március 25., szerda, 14:12 időpontban
 
Kedves Attila!

Hasonló problémával küzdöttem én is. 2.8.3-as rendszerben sincs kezelve a probléma.
Mi a következő megoldást alkalmaztuk:

CSAK ABBAN AZ ESETBEN HA NEM SZERETNÉTEK ELLENŐRIZNI A SCORM CSOMAG EGYES EGY ELEMEINEK, "OLDALAINAK" ELVÉGZÉSÉT! (az általad mellékelt képen a bal oldali menüben "kipipálódik-e" az adott oldal).

Tehát:
A tananyagokat NEM SCORM csomagként exportáltuk, hanem weblapként, .ZIP állományba. Ennek következményeként a tananyag teljese úgy fog megjelenni, mint az eXe Előnézet menüjében.
Ez után a .ZIP állományba elhelyeztünk egy imsmanifest.xml fájlt. Ez egy tartalmi hierarchiát leíró fájl, ez "SCORMosítja" a tananyagot. A Moodle csak ennek a fájlnak a meglétét veszi figyelembe, amikor SCORM csomagok töltesz fel.
Egy ilyen imsmanifest.xml kinyerhető, egy korábbi SCORM csomagból. A lényeg, hogy mindent ki kell belőle törölni, csak egy oldal maradjon. Azután elhelyezhető a .ZIP állományban.
A .ZIP állományt, amiben szerepel az imsmanifest.xml már feltöltheted SCORM csomagként a Moodlebe.
Ezután a csomag beállításainál kapcsolj ki minden navigációt és tartalomjegyzéket.

Eredmény:
Lesz egy "kulturáltan" megjelenő tananyagod, amiben a navigációt nem a Moodle végzi, hanem a HTML oldalon szereplő gombok, amik mögött direkt hivatkozás szerepel az előző és a következő oldalakra.


A működést és a megjelenést könnyen ellenőrizheted az eXe Előnézet segítségével.

Ákos
Kép
Tárgy: SCORM csomag navigáció - mappák
Drabik Attila írta 2015. március 25., szerda, 16:37 időpontban
 
Kedves Ákos,

nagyon köszönöm a válaszodat!

Jelenleg sajnos pont fontos lenne az ellenőrzés, de
bizonyára lesz olyan eset is amikor nem.

Mindenesetre a leírt megoldásodat nem ismertem, köszönöm!
Ki fogom próbálni.

Azért nem ártana egy "elegánsabb" megoldás, remélem azért idővel
javítják majd. Meglepő hogy mappa struktúra szinten ez nem működik.

Esetleg az alábbi témámban nincs valami ötleted?


Köszi az infót!

Attila


Kép
Tárgy: SCORM csomag navigáció - mappák
Papp Gyula írta 2015. március 28., szombat, 08:44 időpontban
 
A moodle SCORM lejátszójának a hülyesége. A modulnak nincs igazi gazdája. A probléma csak a HTML alapú tananyagoknál jelentkezik. Profi eszközben a szerzői rendszer által felkínált navigációt használjuk, s a moodle navigációt ilyenkor kikapcsoljuk.
Egy dolgot tudok javasolni: eXe-ben ne használj hierarchiát. Minden egy szinten legyen, minden oldal „Téma”-ként kerüljön be, s a hierarchia érzékeltetésére az oldalon belül találj ki rendszert pl.: belső címek.
Vagy használj Captivate-et, Articulate-et ;-)
Kép
Tárgy: SCORM csomag navigáció - mappák
Rácz Ákos írta 2015. március 30., hétfő, 10:58 időpontban
 
Kedves Gyula!

Én megpróbálkoztam ezzel a megoldással is eXe 2.0.1 alatt. A Moodle időnként ezt sem tudta kezelni (még 2.8.3 sem). Ezért javasoltam a fenti eljárást.

Á.
Kép
Tárgy: SCORM csomag navigáció - mappák
Drabik Attila írta 2015. március 31., kedd, 15:30 időpontban
 
Kedves Gyula, Kedves Ákos!

Kissé meglep hogy nincs megoldása ennek a moodle-ban (pontosabban rosszul működik). Remélhetőleg hamarosan készül rá javítás. 

A Captivate és Articulate szoftvereket csak névről ismerem, nem használtam.

Mindenesetre köszönöm az infókat.

üdv.:
Attila