Teszteredmények lekérdezése lassú

Teszteredmények lekérdezése lassú

Ferencz Attila írta időpontban
Válaszok szám: 6
Üdv!

Az a problémám, hogy egy teszt eredményének a lekérdezése közel 1 percet vesz igénybe. A tesztet 50-en töltötték ki. A portálon 9000 regisztrált felhasználó van, de egyidőben csak kb. 30-an vannak bejelentkezve.
Moodle verzió: 2.5.2+
A webszerver és az adatbázis külön gépen van. A webszerveren IIS 7.5 fut, Windows 2008 R2 alatt. Az adatbázis szerveren MSSQL 2008 adatbázis fut. Konfiguráció: Windows 2008 R2, 64 bit, Intel Xeon E7520@1.87 GHz processzor, 8 GB RAM.
A lekérdezés futtatásakor a memóriahasználat nem változik, a processzor 8 magjából 2-nél látszódik, hogy fel-fel ugrál 100%-ra, a többinél kisebb a kihasználtság.
A portálra való bejelentkezés kb. 10 mp-et vesz igénybe. Azt gondolom, hogy az adatbázissal van valami gond, mérete 3 GB körül van.
Ha valakinek van ötlete előre is köszönöm.

Válasz erre: Ferencz Attila

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Ez egyik legprecízebb hibaleírás, amit eddig láttam :)
A 3 GB-os adatbázis elég ok lehet a lassulásra. Első ötletként a log táblák takarítását javasolnám.
Meddig őrzitek meg a naplóállományokat?
  • Kezdőoldal /  Portáladminisztráció / Szerver /  Tisztítás
  • Kezdőoldal / Portáladminisztráció / Kurzusok / Biztonsági mentések /  A biztonsági mentés általános alapbeállításai
Üdv.: Vágvölgyi Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Ferencz Attila írta időpontban
Köszönöm a gyors választ. Igyekeztem pontosan leírni smiley.gif
Kezdőoldal /  Portáladminisztráció / Szerver /  Tisztítás menüpontban a naplók megőrzését (loglifetime) átállítottam 35 napra.
A pont előzményeinek őrzési ideje jelenleg az, hogy soha ne törölje. Ha kisebb értéket adok, akkor az a teszteredményekre milyen hatással lesz? 
Az mdl_log tábla takarításához van valamilyen moodle szkript vagy nyugodtan beletörölhetek manuálisan? 
A biztonsági mentés általános beállításainál 30 nap van beállítva a naplók őrzési idejének.



Válasz erre: Ferencz Attila

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
"A Kezdőoldal / Portáladminisztráció / Szerver / Tisztítás menüpontban a naplók megőrzését (loglifetime) átállítottam 35 napra."

Ez önmagában ki kellene, hogy kényszerszerítse a log tábla méretének csökkenését. Érdemes figyelni a a mdl_log tábla méretét. Mi volt a korábbi beállítás (meddig őrizte a naplókat) és mekkora volt a tábla mérete?
Egyébként a 35 nap lehet, hogy rövid intervallum, mi kb..egy félév adatait szoktuk megőrizni.

A backup_log esetén a 30 nap szerintem rendben van.

Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Ferencz Attila írta időpontban
Köszönöm a választ.
A naplózás sajnos a telepítés óta folyamatos, jelenleg 2 millió rekordot tartalmaz a log tábla. Úgy néz ki, hogy loglifetime kisebbre állítása nem kényszerítette ki az automatikus törlést. A cron fut rendesen 5 percenként. Csatolom a cron legutóbbi log-ját.
Nem probléma, ha közvetlenül az adatbázisból kell törölnöm, csak az a kérdés, hogy lesz-e valamilyen negatív következménye.
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Ferencz Attila írta időpontban
Töröltem az mdl_log táblából bejegyzéseket és az adatbázisban újraépítettem az indexeket. A teszt eredmények lekérdezése még mindig lassú. 
Az mdl_question_attempt_step_data tábla is 2 millió rekordot tartalmaz. Keresgettem a fórumokon, de nem olyan megoldást amivel lehetne csökkenteni a méretét. Van valakinek ötlete?
Válasz erre: Ferencz Attila

Tárgy: Teszteredmények lekérdezése lassú

Nagy Gábor Zsolt írta időpontban
Hálózati probléma? Nem mennek-e körbe a csomagok a két gép között esetleg tűzfalon?
A Debian Apache (4mag 8GB mem) / Debian MySQL (3mag 6GB mem) / Moodle 2.4.6+ külön virtuális gép rendszeren attempt tábla nálunk 1,1 milliónál jár. Egy olyan tesztpróbálkozás lekérdezése ahol 132 próbálkozás van 2.100648 másodperc alatt teszi ki az első 30 próbálkozást. A Windows 2k8R2 IIS (8mag 8GB) / Linux MySQL / Moodle 2.2.1+ külön virt gépek rendszeren 3,9 millió a tábla mérete. 3 másodperc alatt a 698 próbálkozás első 30 tételének megjelenítése.