Technikai fórum

Feltételes tevékenységek

 
Kép
Feltételes tevékenységek
Ódor László írta 2012. november 16., péntek, 18:09 időpontban
 
Sziasztok!

Most próbálkozom a 2.3.2-es verzióval. Szeretném beállítani a tovább haladást valamilyen feltételhez kötni. Sajnos nem találtam ezt a beállítást sehol. Külön kell ezt telepíteni, vagy beállítani?

Üdv.: Ódor László
Kép
Tárgy: Feltételes tevékenységek
Bambuk László írta 2012. november 16., péntek, 19:19 időpontban
 
Üdv László,
alapértelmezetten nincs bekapcsolva a Moodle-ban a teljesítés nyomonkövetése.
(Illetve bocs, de nem tudom pontosan mire kérdeztél, arra válaszolok amit én értettem rajta: egyik kurzust felvenni egy másik teljesítése után lehet.)
Szóval lehet hogy fölöslegesen írom:
1) portáladminisztráció/egyéb beállításokban a nyomonkövetést kellett engedélyezni
2) a kívánt kurzusokon meg fog jelenni a "Tanuló előmenetele" rész, válasszuk a teljesítés nyomon követését már a beiratkozástól is
3)ha ez megvan mentsük a kurzust, majd a kurzusok beállításai között már szerepel a "Teljesítés nyomonkövetése", itt tudom majd beállítani ezt az opciót a "Kurzus előzetes követelményei között"-itt csak azok akurzusok jelennek meg amelyekre a 2-es pontot beállítottad
4) a 3-as pontbeli választónégyzetből kiválasztod az előfeltétel kurzust.
Remélem erre gondoltál.
Üdv: Bambuk László


Kép
Tárgy: Feltételes tevékenységek
Ódor László írta 2012. november 16., péntek, 20:33 időpontban
 
Üdv László!

Köszönöm gyors válaszod, konkrétan nem erre gondoltam, de ez is hasznos számomra. Biztos nem fogalmaztam pontosan, én azt szeretném ha pl. 70%-an teljesített egy tesztet, akkor kaphassa meg a következő anyagot, vagy feladatot. Ezt is úgy kell beállítani?

Üdv.: Ódor László

Kép
Tárgy: Feltételes tevékenységek
Vágvölgyi Csaba írta 2012. november 17., szombat, 23:15 időpontban
 
A Portáladminisztráció / További jellemzők oldalon engedélyezni kell a
"Feltételes elérhetőség bekapcsolása" opciót.

Ettől kezdve minden tananyag és tevékenység beállítási oldalán megjelennek az elérhetőség korlátozásával kapcsolatos opciók.

Üdv.: Csaba

Kép
Tárgy: Feltételes tevékenységek
Ódor László írta 2012. november 19., hétfő, 16:14 időpontban
 
Köszönöm a segítséget, már használom is.

Üdv.: Ódor László