Technikai fórum

Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal

 
Kép
Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal
Bunyevácz Norbert írta 2012. november 13., kedd, 13:03 időpontban
 
A következő teszt létrehozása közben futottam bele egy problémába:

Egy tesztet kellene létrehoznom, úgy hogy egy kérdésre több lehetséges válasz legyen, de csak akkor adjon pontot, ha a megoldás teljes.

pl.:
Válaszd ki a gyümölcsöket:
a: alma
b: körte
c: ananász
d: kutya

A helyes válaszok az a,b,c. Ha ezt bejelöli akkor kapja meg a kérdéshez beállított pontot, de ha csak az a és b válaszokat jelöli meg, akkor egyáltalán ne kapjon pontot. Tehát valahogy ki kellene kapcsolni a részpontokat, de nem tudom hol vagy hogyan.


 
Sinka Robert
Tárgy: Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal
Sinka Róbert írta 2012. november 13., kedd, 14:16 időpontban
 
Szervusz!

A legjobb megoldás ilyenkor az, ha az egyes válaszokra, akár súlyozva is adod meg a pontokat. Az összeg mindig 100%, ez nem kérdés. A többire meg vagy nulla, vagy ami a legjobb, -10%, ...stb. adsz meg.
Nem árt büntetni, még ha ez nem is a pedagógiai elvem fő jelmondata, egyszerűen azért, hogy a svindlereket némi gondolkodásra bírd.
Hamar rájönnek, hogy mindent bejelöljenek és akkor mindenki 100%-os tesztet fog írni.

Üdvözlettel,
Robert

Mellékelem a mintát.


Sinka Robert
Tárgy: Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal
Sinka Róbert írta 2012. november 13., kedd, 14:19 időpontban
 
Bocs Norbert!
Ezt te is tudod. Nem erre válaszoltam. Nem teljesen.
A részpontokat kikapcsolni? Szerintem nem lehet. Az elv az, hogy amit tud, arra adj pontot, értékelést.

Helyette mást ajánlok! Másik feladattípust. A párosítást. Ott tetszőlegesen megadhatod, hogy mit választhat, ha olyan párt választ, amelyben valamelyik tag nincs benne, akkor arra nem fog pontot kapni.

Persze ezt itt is megcsinálhatod, amikor a több válaszban, sorban megadod a válasz lehetőségeket/kombinációkat.

Üdv,
Robert
Kép
Tárgy: Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal
Bunyevácz Norbert írta 2012. november 14., szerda, 09:26 időpontban
 
Szia Róbert!

Köszönöm a gyors választ, sajnos én sem találtam mást.

Üdv:
Norbi
Kép
Tárgy: Feleletválasztós kérdéstípus több jó válasszal
Bunyevácz Norbert írta 2012. november 14., szerda, 10:54 időpontban
 
A standard moodle 2.x ben nincs ilyen lehetőség mixed.gif, de találtam egy question_type plugint, ami az áltatlam meghatározott kritériumoknak megfelelően működik.


innen letölthető:

ír egy hibát, a question_type.php 250. sorára hivatkozva, de működik. Ezt a sort én kikommenteztem, így megszűnt a hibaüzenet is és minden jónak tűnik, bár kicsit zavaró, hogy az ellenőrzésnél első ránézésre csak helyes megoldást látok, pedig a válasz 0 pontos, na mindegy ezzel már együtt tudok élni.