reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 10
Tisztelt fórumtagok!

Szakdolgozatomat a moodle keretrendszerből írom. Ezen belül is a moodle használata a konferenciaszervezésben. Igyekszem bővíteni a keretrendszert olyan még nem igazán elterjedt blokkokkal, tevékenységi modulokkal, melyek felhasználhatók és megkönnyíti a munkánkat egy interaktív valamint vizualizált rendezvény lebonyolítás előtt, alatt és azt követően.

Problémám és kérdésem a következő: Az alapvető regisztráció hitelesítése nem teljesen biztonságos alapesetben. Mint a MoodleMoot is a reCAPTCHA rendszert használja hitelesítés gyanánt. Én is beállítottam az oldalon, de egyszerűen nem működik. Ez abban nyilvánul meg, hogy miután kitöltöttem minden adatot az új felhasználó létrehozásakor és a regisztrácó gombra kattintok, semmi nem történik. Nincs hibaüzenet, nincs létrehozás. A regisztrációs oldalt kapom vissza folyamatosan.
Tudna valaki segíteni ebben a témában? Nagyon megköszönöm.

Ha valaki foglalkozott már a Podcast, valamint a Webclass modullal akkor írja le mik a tapasztalatai, mert az enyéim vegyesek...

Köszönettel, Tisztelettel:
Nagy Zoltán
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Könczei György írta időpontban

Kedves Zoltán:
nem a kérdésedre válaszolok, inkább hadd jelezzem, hogy mennyire fontos a dolgozat, amit írsz. A Moodle szépen terjed, de a magyar nyelvű elemzések száma sajnálatosan kicsi. Javaslom, hogy, ha elkészülsz mindenképpen tedd közzé - ez mindannyiunknak segít majd.
Sok szerencsét a tanulmányaidhoz,
Gy

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Bakos Csaba írta időpontban
Regisztrálj az oldalukon, megkapod a kulcs kódokat, azután a moodleba megadva működni fog.

https://admin.recaptcha.net/accounts/login/

Nálam legalábbis is jól működik.

Üdv, Bakos Csaba
Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Törölt felhasználó írta időpontban
Kedves Bakos Csaba

Már regisztráltam korábban domain névvel. Így is felmerül a probléma.
Esetleg valami más ötlet?
Egyszerűen nem értem miért nem működik.

Nagy Zoltán
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Losonczi Péter írta időpontban
Kedves Zoltán!

Esetleg, a PHP GD kiterjesztése megtalálható? vagy megpróbálni frissíteni. Ha nem vagy biztos a meglétében akkor <?php phpinfo(); ?> -t egy info.php fájlba, és nézd meg az eredményt, ha van gd bejegyzés akkor jó, ha nincs akkor nem jó :) . (bocsi ha esetleg jártas vagy a php-ben, és ezeknek már utánanéztél.) Illetve megnézheted Moodle-ben, hogy minden szükséges PHP kiterjesztés megtalálható-e.

Kerekes Péter
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Törölt felhasználó írta időpontban
Kikapcsoltam a reCAP-ot és így is probléma támadt. Azt a hibaüzenetet kapom, hogy nem tudja elküldeni az e-mail-t. Az smtp beállításokkal van probléma. Tudja valaki, hogy milye beállítások vannak akkor, ha én gmail-ről szeretnék visszajelezni?

Nagy Zoltán
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Bakos Csaba írta időpontban
Szia Zoli!
Szerintem az alábbi lapon található leírás szerint állítsd be a Moodle
E-mail beállításait.
http://office.microsoft.com/hu-hu/outlook/HA011488981038.aspx


Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Törölt felhasználó írta időpontban
Kedves Csaba!

Megnéztem a linkelt oldalt. Véleményem szerint jól van beállítva a mail opció.
Pontosan le tudná írni, hogy mik a lépései. Akkor elölről beállítanám az egészet.

Üdv. Zoli
e-mail.jpg csatolmány
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Törölt felhasználó írta időpontban
Felhasználó regisztrációkor ez a hibaüzenet.A felhasználó létrejön, csak nem hitelesíti.
hiba1.jpg csatolmány
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: reCAPTCHA - azaz a képi hitelesítés

Bakos Csaba írta időpontban
Ezt találtam a Moodle.org-on

http://docs.moodle.org/en/Email_setup_gmail

Kipróbáltam, de nekem nem működött a 1.9.3+ on.
(465-ös 587-es portot is próbáltam)

1.9.4-en elvileg működne a gmail a fenti oldalon szereplő leírás alapján, de azt nem tudom kipróbálni mert az verzió az éles rendszerem van.

A tárhely vagy szerver php email küldés funkciója nem használható?