Technikai fórum

Számításos teszt

 
Kép
Számításos teszt
Niethammer Zoltán írta 2009. január 7., szerda, 09:43 időpontban
 
Sziasztok!

Gyakran használom a számításos tesztkérdést. Szeretném megtudni, hogy van-e hatékonyabb módja a kérdésgyártásnak, mint amit most csinálok?

1. Csinálok egy számításos kérdést - kérdés + képlet
2. A következő lapon beállítom a magánadatkészlet használatát
3. A következő lapon generálok 10-20 adatkészletet
4. Végül mentem a kérdést

Közben mindenhol gördíteni kell.

Ha ugyanerre a logikára épülő kérdést szeretnék még mondjuk 20-at, akkor szerkesztem a kész kérdést, majd adok neki egy új nevet és újként mentem el. De akkor is végig kell mennem a fenti lépéseken!

Így 5 hasonló kérés 10 perc legalább.

Van ennél gyorsabb módszer?

Matematika órán használom ezt például területszámítás gyakorlására. A gyerek megoldja a feladatot 10 másodperc alatt én meg több percet vesződtem az elkészítésével. Akkor lenne hatékony, ha 20-30 kérést véletlen adatokkal generálna a moodle.

Üdv: Zoli




Sinka Robert
Tárgy: Számításos teszt
Sinka Róbert írta 2009. január 7., szerda, 10:24 időpontban
 
Kedves Zoltán!

Sajnos nem tudok megoldást a problémádra, de felkeltetted az érdeklődésemet a számításos feladatok iránt. Eddig nem igazán mertem próbálkozni vele.

Van arra esély, hogy a fáradtságos feladataidból néhányat eljuttass hozzám? Szeretném kipróbálni őket!

Ha nem lenne gond, örömmel vennék különbözőket is, két-három félét, nem csak területszámításost. Sokat segítenél vele, ha párat megosztanál velem! Semmiképpen nem gondolok 1-2 db/típusnál többre.

Előre is köszönöm! A fáradtságos munka hátha meghozza az eredményt!

Üdvözlettel,
Sinka Róbert
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Niethammer Zoltán írta 2009. január 7., szerda, 11:19 időpontban
 
Szia!

Készítettem egy videósúgót a témában. Megtalálod a http://www.kissbalint.hu/temp/szamitasos/Example.htm címen. Ha lehet töltsd le a mappa tartalmát, mert később törölnöm kell!

Üdv: Zoli
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Vágvölgyi Csaba írta 2009. január 7., szerda, 12:06 időpontban
 
Kedves Zoltán!

Ha hozzájárulsz, mi szívesen elérhetővé tesszük a videó tutoriált a MoodleMoot oldalon.

Mindenki másnak is szól a felajánlás:
Szívesen látunk minden Moodle-hoz és kapcsolódó írást, segédanyagot, videó tutoiriált és megpróbáljuk rendezett formában közzétenni azt (természetesen a szerző és a felhasználási feltételek megjelölése mellett).

Üdv.: Vágvölgyi Csaba
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Niethammer Zoltán írta 2009. január 7., szerda, 13:00 időpontban
 
Szia!

Köszönöm. Saját szerverünkön elkezdtem egy ilyen tutoriál, de az elsősorban kezdő tanulóknak készül.
http://www.kissbalint.hu/motto/mod/resource/view.php?id=268

Örömmel készítenék egy sorozatot például a teszt témakörben, vagy ami a moodle közösséget érdekli. 640x480 felbontású FLV videókat csináltam 1Mbps letöltésre méretezve. Sajnos így 20-30 Mb méretű fájlokat kapunk, ami megnézhető, csak fel kellene tölteni! szomorú (Felfelé 128kbps a vonalunk !!!)


Üdv: Zoli
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Pótó Gábor írta 2009. január 7., szerda, 12:49 időpontban
 
azért csak óvatosan az ilyen feladatokkal, mert a példában szereplő egyik paraméter-hármas nem felel meg a háromszög-egyenlőtlenségnek. (28, 11, 42)
Nyilván ettől még a kerültet-számítós képlet jó lesz, és ki is tudják számolni. De ha az a feladat, hogy akkor most rajzoljuk le, és mérjük le cérnával, akkor kiderül a baki.
célszerű a tartományokat úgy választani, hogy 2x alsó korlát > felső korlát. pl 50-90. Ekkor jók lesznek a számok :)
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Niethammer Zoltán írta 2009. január 7., szerda, 13:04 időpontban
 
Teljesen igazad van! mosoly

Csak gyorsan összedobtam a példát. Köszönöm, hogy szóltál.

Üdv: Zoli
Kép
Tárgy: Számításos teszt
Niethammer Zoltán írta 2009. február 2., hétfő, 10:20 időpontban
 
Sziasztok!

Mivel nem találtam jó megoldást, elhatároztam, hogy magam oldom meg a problémát. Kiexportáltam egy számításos kérdést moodle XML formátumba, majd visszafejtettem a tartalmát. Ezután már csak egy egyszerű programot kellet készíteni, ami ugyanezt a formátumot produkálja.
Így most generálok 10-20 hasonló kérdést a saját programommal, majd beimportálom a kérdések közé.

Ha valakit érdekel, akkor megtalálja a következő címen a leírást és a programot is: http://www.kissbalint.hu/motto/ (tesztXMLgen)





Kép
Tárgy: Számításos teszt
Balogh Csaba írta 2015. március 27., péntek, 22:04 időpontban
 
Kedves Zoli!

Él még ez a program? Hozzáférhető még?

Köszönettel veszem válaszod!
Csaba