Médialejátszás tesztben csak egyszer

Médialejátszás tesztben csak egyszer

by István Hegedűs -
Number of replies: 8

Szevasztok!  Olyan kérdést szertnék készíteni, melybe csak egyszer vagy kétszer meghallgatható hang van beszúrva. Tud valaki módszert a hangfájl lejátszásának ilyen korlátozására? A jelenlegi tesztjeimben tetszőleges számú meghallgatás lehetséges, ami nem mindig jó.

Azért remélem, nyaraltok is!

Üdvözlettel,

Hegedűs István

In reply to István Hegedűs

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Gyula Papp -
Kedves István!
Kapásból a Flash jutott eszembe. Kezeli a hangot, programozható, csinos és még sorolhatnám előnyös tulajdonságait, de nem teszem, mert akad vele probléma is.
Nevezetesen:
  • Tudok-e Flash-t készíteni?
  • Egyáltalán – van-e nekem ilyen legálisan?
  • Ha az előző két kérdésre a válasz igen, Van-e nekem erre időm? Mert ugye programozgatni az idő (bár ezt a problémát megoldani nem bonyolult dolog).
  • No és ott van még az – akkor most ágyazzuk be a Flash-t – problémája.
Speciális igény speciális megoldást kíván. Én erre a Wondershare Quiz Creator-t ajánlanám. A kérdések mellé képeket és hangot lehet tenni. A hangot 1x 2x 3x vagy limit nélkül lehet lejátszani. A felületet testre lehet szabni – mi látszodjon, hogyan hívjuk (fordítani lehet), stb. Mindez kb. 20.000 Ft-ért. Aki sok tesztet készít annak megéri.
A kész műveket számos formátumba lehet exportálni. Importálni is lehet, de azt még nem próbáltam ki. Végül pedig lehet publikálni...
  • SCORM 1.2,
  • SCORM 2004, vagy
  • AICC formátumba.
Az érdekessége az, hogy többek között Moodle-ra lehet optimalizálni vele a csomagokat. Nekem tetszik :-)
In reply to Gyula Papp

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Gyula Papp -
Apropó...
A kurzus utolsó blokkjába kitettem egy példát, ami WQC-ben készült. Nem babráltam a beállításokkal, ezért elnézést kérek. No meg kissé hosszú lett. :-)
In reply to Gyula Papp

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by István Hegedűs -

Köszönöm!  Megnézzük a WQC demót, mit tud.

Üdvözlettel,

Hegedűs István

In reply to Gyula Papp

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Gabriella Károly -

Szia Gyula!

Én ismerem a WQC programot és már használtam is, bár csak simán html oldalról, nem pedig moodle alól.

A kövekező kérdéseim vannak:

  1. Hogy tudom berakni a kész teszteket a moodle alá?
  2. Az eredményeket hogyan lehet átadni a moodle adatbázisnak?

Köszönettel: Gabi

In reply to Gabriella Károly

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Gabriella Károly -

És még egy kérdés: Hogy valósítottad meg azt hogy a quiz átvegye a bejelentkezett felhasználó adatait?
Talán ez a legfontossabb mosoly

Gabi

In reply to Gabriella Károly

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Gyula Papp -

Kedves Gabriella!

A megoldás egyszerű: Mivel a Moodle egy LMS, ezért a kész tesztet valamely SCORM formátumba kell exportálni. Az adatok átadása/átvétele ebben az esetben teljesen természetszerű.

Ezért tartjuk az eLearning szabványokat :-)


In reply to István Hegedűs

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by Zoltán Niethammer -
Szia!

Van egy ingyenes magyar nyelvű animáció szerkesztő program, amelyben nagyon könnyű multimédiát programozni.

Itt van a magyar oldala: http://scratch.inf.elte.hu/

A hangot is le lehet játszani tetszőleges számban, ha programozod. A végeredmény egy java applet, amit a Scratch portálra kell feltölteni, hasonlóan a youtube-hoz. A tesztben csak hivatkozni kell rá.
A program elkészítésében tudok segíteni. Kb. 20 perc alatt összerakható.

Ezt kb. 1 óra latt csináltam a kisfiamnak: http://scratch.mit.edu/projects/niethammer/148689
In reply to Zoltán Niethammer

Tárgy: Médialejátszás tesztben csak egyszer

by István Hegedűs -

Köszi!  Megnéztem és tetszik. Idegennyelv tanuláshoz jó kiegészítők készíthetők vele.