Technikai fórum

Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést

 
Paksi Attila
Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Paksi Attila írta 2008. március 31., hétfő, 10:00 időpontban
 
Sziasztok!

Most én fordulok egy problémával felétek - hátha valaki találkozott már vele.
Én sok fájlfeltöltéses feladat tevékenységet használok, melyeket rendszeresen szövegesen értékelek. A problémám az, hogy mióta telepítettem az 1.9es verziót nem látják a diákok az általam visszaírt commenteket.
A régieknél - még a frissítés előttieknél - úgyanúgy látják mint eddig, de azoknál a feladatoknál amiket most hozok létre, rendre nem látják a visszajelzéseimet.
Megnéztem a feladat és a user beállításokat, de nem találtam semmit.
Az adatbázisban is kutakodtam, hátha van valahol egy 0 amit át kell írni 1-esre, jelezvén, a diák is láthatja az adott tartalmat. De semmi.

Ötlet?
Kép
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Bánhidi Árpád írta 2008. március 31., hétfő, 10:50 időpontban
 
Szia!

Nekem akkor volt hasonló problémám, amikor az attendance modult akartam felrakni. Az adatbázissal volt valami gondja, amikor leszedtem a modult, utána már jó volt. Lehet, hogy nem minden modulod jó az 1.9-hez.
Csak egy tipp.

Jó munkát!
Paksi Attila
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Paksi Attila írta 2008. március 31., hétfő, 12:14 időpontban
 
Szia!

Köszönöm a gyors visszajelzést!
Ha leszedem a modulokat, akkor minden adatbázis s fájl ami kapcsolatban volt velük az elvész, nemde? Mert akkor nem igazán próbálkoznék meg azzal, hogy a kb. 8-10 extrát törlöm :-)
Nincs valakinek esetleg egy friss moodle 1.9 installja, mindenféle kiegészítő nélkül? Ott ki lehetne próbálni... (XAMPP-on mindjárt megnézem)
Amúgy a moodle.org legfrissebb postja az assignment moduhoz kapcsolódóan pont ugyanezzel a hibával foglalkozik! Úgyhogy többen is belefutottak ebbe, külföldön is!
http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=92836

Köszi még1x
Kép
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Gángó Vince írta 2008. március 31., hétfő, 13:12 időpontban
 
Fel tudok ajánlani egy frissen telepített alap 1.9-es moodle-t tesztelésre!
Ha érdekel, írj privátban és küldöm a hozzáférést!

Vince
Kép
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Vágvölgyi Csaba írta 2008. március 31., hétfő, 12:24 időpontban
 
Szia Attila!

Tesztelni sajnos nem volt időm, de egy gyors keresés során a moodle.org-on ezeket találtam:
http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=92836&parent=409843
http://tracker.moodle.org/browse/MDL-12515

Szóval a probléma létezik... a 2. link talán segíthet, bár elvileg azt már javították.

Csaba
Paksi Attila
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Paksi Attila írta 2008. március 31., hétfő, 13:54 időpontban
 
Köszönöm a válaszokat!

Nos... Megnéztem a tracker-t és tényleg bibis a kód. De amint látom, ez a tracker bejegyzés sem teljesen tiszta.

1. Arról szól a bejegyzés, hogy ha nincsen grade (azaz nincs pontszám) a feladatnál, akkor nem írja ki a visszajelzéseket. Átnézve a patch-et és a bejegyzést, a javítás inkább arra vonatkozik, hogy megvizsgálja a következőt:
ha van leadott feladat, akkor írja ki a tanár visszajelzését (nekem valami ilyesminek tűnik)... Tehát szerintem azt nem oldották meg, hogy ha nullás a grade-je egy feladatnak, akkor is látható legyen a tanári visszajelzést.

2. Nem szerepel az 1.9-es moodle-ban, sem a legfrissebb 1.9+ -ban ez a javítás!

Szóval szerintem nem javították még ezt és kicsit furcsa, hogy eddig még nem hívták fel rá a figyelmet! (pedig lassan már 1 hónapja kiadták az 1.9et).
A probléma pedig továbbra is fennáll.

Ha belenéztek az assignment lib.php fájlba, a 223. sortól:
Azt kell beírni, hogy: $feedback = $submission->submissioncomment;
A kiiratásnál pedig ez szerepel: echo $grade->str_feedback;
Ez így jó?!

Hogyan tovább? :-)
Paksi Attila
Tárgy: Moodle 1.9 - Diákok nem látják a szöveges értékelést
Paksi Attila írta 2008. április 1., kedd, 22:04 időpontban
 
A moodle.org-on egy fiatal hölgy megoldotta a problémát - nála legalábbis működik nálam sajnos nem :-(
Újratelepítette az assignemnt modult - de csak azt, a legfrissebb moodle 1.9-ből - és utána alkalmazta a trackerben megjelölt patch-et.
Ezután már látták a diákok azokat a véleményeket is, melyeket pontozás nélküli feladatnál írt a tanár.
Én még mindig csak úgy tudok viszont "látható" véleményt írni, hogy legalább egy jelképes 1 pontot beállítok értékeléskor.
Ötlet?