Technikai fórum

Párosító teszt formátuma

 
Kép
Párosító teszt formátuma
Niethammer Zoltán írta 2008. március 31., hétfő, 15:30 időpontban
 
Sziasztok!

Lehet-e a párosító teszt kinézetét a tesztoldalon módosítani?
A probléma a következő: Van egy nagyobb teszt, amiben a tanulónak kb. 20 foldrajzi hely nevét kell helyesen megadnia. A térképen csak számok vannak 1 és 20 között. A párosító tesztben a baloldalon láthatók a számok, de tőle nagyon messze a jobboldalon a földrajzi nevek. 1024 pixel széles képernyőn annyira messzire kerülnek a válaszok, hogy vonalzóval lehet a helyes sort megtalálni. Nem lehetne közvetlenül a számok mellé rakni a válaszokat?
Gondolom a forrást kellene megpiszkálni, de melyik fájlt? (1.7 moodle)




Kép
Tárgy: Párosító teszt formátuma
Papp Gyula írta 2008. április 1., kedd, 09:31 időpontban
 

Én a CSS módosítását javaslom. Az egyes kurzusokban beállított stílus eltérően szabályozza a különböző komponensek megjelenését. Ha több stílust használtok, akkor minden érintett stílusban végre kell hajtani a változtatásokat.

Amit javaslok: sorvezető használata. A párosítandó tételek sorokba vannak rendezve. Stíluslap szintjén a páros és páratlan sorok külön kezelhetők.

Egy lehetséges megoldás

Az adott stílus styles_color.css állományát kell módosítani, vagy kiegészíteni a Question szakaszban.

.que .r0 {
background-color: red;
}
.que .r1 {
background-color: yellow;
}
Ezek az értékek mondjuk nagyon durvák :-) A színválasztás már a te dolgod :-)
Kép
Tárgy: Párosító teszt formátuma
Niethammer Zoltán írta 2008. április 2., szerda, 09:28 időpontban
 
Ez a jó megoldás. A theme/standard/styles_color.css -ben megtaláltam a megadott stílusokat, de az éppen aktuális theme/formal_white/styles_color.css-ben nem. Ezért átmásoltam az összes tesztekre vonatkozó stílust a standard-ból. Így már jól működik. Minden második sor szürke.