Párosító teszt formátuma

Párosító teszt formátuma

Niethammer Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 2
Sziasztok!

Lehet-e a párosító teszt kinézetét a tesztoldalon módosítani?
A probléma a következő: Van egy nagyobb teszt, amiben a tanulónak kb. 20 foldrajzi hely nevét kell helyesen megadnia. A térképen csak számok vannak 1 és 20 között. A párosító tesztben a baloldalon láthatók a számok, de tőle nagyon messze a jobboldalon a földrajzi nevek. 1024 pixel széles képernyőn annyira messzire kerülnek a válaszok, hogy vonalzóval lehet a helyes sort megtalálni. Nem lehetne közvetlenül a számok mellé rakni a válaszokat?
Gondolom a forrást kellene megpiszkálni, de melyik fájlt? (1.7 moodle)



x.jpg csatolmány
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Párosító teszt formátuma

Paksi Attila írta időpontban
Ez egy stílusbeli "hiba/butaság" lesz szerintem. (CSS vagy PHP fájlban)
Az egyik oszlop balra, a másik pedig jobbra igazítva szerepel.
Vagy adni kell egy jobb oldali margót a "válasszon menüknek", vagy középre/balra kell igazítani az oszlopkat.
Most nincsen előttem 1.7-es Moodle, de ki kellene keresni a modul fájljai közül, hogy melyik jeleníti meg s kikeresni a formázásokat.
Vagy:
Firefox alatt telepíthető a következő plugin:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1843
És ennek a segítségével ki kereshető 1-1 elemhez tartozó formázás.
1. Megnyitjuk a módosítani kívánt oldalt Firefoxban
2. Megnyitjuk a Firebugot a Firefox menüjéből
3. Az Inspect gombra kattintunk
4. Rávisszük az egeret a lenyiló menüs részre, majd rákattintunk.
5. A Firefox kiírja a rá vonatkozó formázásokat, melyeket tudunk módosítani is a Firebugban (csak kipróbálásra, nem menti el a szerverre!!)
6. Ha megtaláltuk, hogy hol és mit kell módosítani, akkor irány a szerver és ott kell igazából módosítani és menteni.

Remélem segítettem
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: Párosító teszt formátuma

Gángó Vince írta időpontban
Esetleg azt tudod még megtenni a forrás piszkálása helyett, hogy a feladatot átírod Beépített válaszok/Kitöltő típusúra, azon belül multichoice-ra. Ott Te határozod meg, hogy mi kerüljön egy sorba, illetve egymás mellé, cserében nincs szép űrlapos feltöltőfelület, hanem olyan formában kell felvinni a feladatokat bizonyos kódok segítségével, amit a Moodle megemészt (sok feladat esetén ez inkább előny mint hátrány szvsz).