nem tudom feltelepíteni

nem tudom feltelepíteni

Molnár Patrik írta időpontban
Válaszok szám: 2
Az a nagy problémán, hogy amikor telpíteni szeretném a keretrendszert az adatbázis beállítások után bejön a "környezetének ellenőrzése" ablak, és innentől kezdve vége mindennek, nem tudok továbbmeni. A frissítem az oldalt, akkor meg kezdi előlről. Mi lehet a probléma? ( saját ubuntu linux szerveren van a  dolog)
Kérem és köstönöma  segítséget...
Válasz erre: Molnár Patrik

Tárgy: nem tudom feltelepíteni

Papp Gyula írta időpontban
Tapasztalatunk szerint a telepítőben lévő magyar nyelvi string a hunyó. Fájó szívvel, de azt javaslom, hogy telepítsd angolul, s utána állj át magyar nyelvre. Tudom, ez sok kellemetlenséget okoz, amíg az angol telepítés nyomait mind kigyomlálja az ember, de egyenlőre nem tudok jobbat.
Válasz erre: Molnár Patrik

Tárgy: nem tudom feltelepíteni

Papp Gyula írta időpontban
Patrik!
Haladékot szeretnék kérni holnapig. Itthon nem túl konfortos sebességgel dooollllgggoozzzhatok.... Nagyon lassú a gépem, de holnap tesztelem a telepítést. Azt hiszem kiszúrtam a hibát a telepítő nyelvi állományában (moodle\install\lang\hu_utf8\installer.php), de nem akarom elkiabálni :-)
Holnap a teszt eredményének függvényében közzéteszem a javított állományt.
Ha szeretnél megelőzni a 89., 92. és a 94. sort kell javítani szerintem. A helyes sorok a következők lennének:
89: $string['environmentrecommendversion'] = 'a $a->needed változatot ajánlott a mostani $a->current helyett használni';
92: $string['environmentrequireversion'] = 'a $a->needed változatot kell a mostani $a->current helyett használni';
94: $string['environmentxmlerror'] = 'Hiba a környezeti adatok ($a->error_code) beolvasása közben';
Figyelem! Csat UTF-8-at valóban tudó szövegszerkesztővel próbálkozz, mert különben csak nő a kár :-(