Technikai fórum

Csoportmunka

 
Kép
Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 3., kedd, 09:41 időpontban
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kurzuson belül olyan csoportmunkát csinálni, ahol minden tanuló feltöltheti a munkáját ( elsősorban JPG képet) egy közös mappába, hogy egymás munkáját láthassák. Az is jó lenne, ha az alkotásokat a főoldalra is valahogy kirakhatnám.

Telepítettem a JPG Slideshows modult, de abba a tanulók nem tudnak feltölteni.

Van valakinek javaslata?

Kép
Tárgy: Csoportmunka
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 3., kedd, 10:20 időpontban
 
Adatbázis modul?
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 3., kedd, 10:53 időpontban
 
Szia!

Azt ki tudom rakni a főoldalra úgy, hogy a képeket lássam és ne csak az adatbázis linket?
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 3., kedd, 13:10 időpontban
 
Hááát nem hiszem, hogy ez menne automatikusan, de ha ez fontos szempont, akkor a fogalomtár tűnik alkalmasnak a feladatra. Oda ugyanis a hallgatók is vihetnek be új fogalmat (ha engedélyezed), ami lehet kép is és ebben az esetben a véletlenszerű fogalom blokk segítségével meg is tudod jeleníteni őket.

Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 4., szerda, 07:34 időpontban
 
A véletlenszerű fogalomblokkot külön telepíteni kell?
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Papp Gyula írta 2008. június 6., péntek, 18:05 időpontban
 
Nem-nem.
Egyszerűen csak be kell kapcsolni a szerkesztési üzemmódot és a "Blokkok" blokkban ki kell választani a véletlenszerű fogalom blokkot, aztán a helyére tenni.
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 9., hétfő, 10:39 időpontban
 
Sziasztok!

Hova tegyem a fogalomtárat, hogy minden felhasználó tudjon bele írni. A beiratkozástól függetlenül szeretném az összes gyereknek megengedni, hogy a legjobb munkáit fel tudják tölteni. Utána a véletlenszerű fogalom blokkal már meg tudom jeleníteni ezeket.
Próbáltam adminként a Főmenübe tenni, de tanulóként csak megnézni tudtam.
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 15., vasárnap, 10:58 időpontban
 
Megtaláltam a véletlen fogalom blokkot, de nem találok egy fogalomtárat sem.
Előzőleg tanárként csináltam egy főfogalomtárat az egyik kurzusban. Azt szerettem volna használni, de nem látszik a "válasszon" lenyitható menüben.

??????
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 15., vasárnap, 11:43 időpontban
 
Abban a kurzusban, legyen a fogalomtár, ahova a blokkot rakni szeretnéd.
Kép
Tárgy: Csoportmunka
Niethammer Zoltán írta 2008. június 15., vasárnap, 12:43 időpontban
 
Oké!

Oda raktam, és működik is. Csak az eredeti problémám maradt meg. Ugyanis szépen kiírogatja a fogalmak nevét véletlenszerűen, de a csatolt képfájlt nem látom. .....

Még 5 percet szenvedtem a témával, de megérte. A csatolt fájlt tényleg nem látszik, de a fogalom leírásáshoz beszúrt kép az már igen!!!

Köszönet mindenkinek!!  klassz