Technikai fórum

Telepítés problémák

 
Kép
Telepítés problémák
Gáspár Bálint írta 2008. április 9., szerda, 08:38 időpontban
 

HELP! Egy ismerősöm írta, nem tudtam rá válaszolni:

A Moodle 1.8.1 telepítése közben (domaincenter.hu-ra), az adatbázis létrehozása után, amikor az induló beállítások (felhasználó, rendszergazda meg ilyenek) felület jönne be, az alábbi üzenetet kapom:
 
A program nem futtatható!


A hiba lehetséges okai
- a program hibás
- cgi program esetén hibás az interpreter elérési útvonala
- cgi program esetén rossz a programkód sorvégjele (unix sorvégjel kötelezo)
- php / cgi program esetén rosszul vannak beállítva a fájl futtatási jogosultságok
- php / cgi program esetén rosszul vannak beállítva a könyvtár futtatási jogosultságok


Webmester infó
A futtatási jogosultságok megfelelo beállítása minden esetben chmod 711, vagy chmod 755
 
A cgi futtatást aktiválattam (gondolom a fentieknek megfelelő jogosultságokkal, mert megírtam nekik). Mind a 4-es, mind az 5-ös PHP mellett ez van.
 
Az 1.8.1 saját gépre történő telepítésekor (Win csomag) viszont ez nem jön.

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Gáspár Bálint írta 2008. április 9., szerda, 09:15 időpontban
 

Azóta még ez történt:

Annyit módosult a dolog, hogy kipróbáltam egy 1.7.2-es verziót, és az felment.

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. május 29., csütörtök, 14:58 időpontban
 

Sziasztok!

Nagyon kezdő vagyok, most próbálkozom feltelepíteni a moodle-t. Az extra szerverére próbálom ráerőszakolni, de nem megy. Miután létrehozza a fő adatbázisokat, kiírja, hogy scrollozzak a lap aljára, (mindenhol a "sikerült" van leírva) és nem tudok továbbmenni, mert nincs "Tovább" gomb, ahogyan a telepítési útmutatóban olvastam. Megnéztem a config.php savemode-ban van. Ezt hogyan tudom megváltoztatni, vagy hogyan tudom folytatni a telepítést? Innentől kezdve csak a nagy fehér semmit látom, és se előre, se hátra semmi! Már kétszer szedtem le, meg fel, és ugyanaz történt mindig!

Mit csináljak?? Kérlek, nagyon "szájbarágósan" mert még most próbálkozom először!

Előre is nagyon köszönöm!! Éva

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. június 4., szerda, 08:08 időpontban
 

Segítsen valaki!!! Megadom a belépési kódot is  ha kell!!!

Köszi! Éva

 

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 7., szombat, 19:46 időpontban
 
Kedves Éva!

Nem találkoztál a telepítés során ezzel a hibaüzenettel?
extra_moodle_install
Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. június 8., vasárnap, 06:30 időpontban
 

Kedves Csaba!

Köszönöm, találkoztam ezzel, de nem tudtam vele mit kezdeni, arra gondoltam, ez a szolgáltatótól függ, én ebbe nem tudok belenyúlni!

Vagy mégis?  Köszönettel: ÉVa

 

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 9., hétfő, 21:26 időpontban
 
Ez lesz a gond, de sajnos nincs tapasztalatom az extra.hu tárhelyével kapcsolatosan. Ha időm engedi megpróbálok utánajárni,  hogy van-e lehetőség bizonyos php beállítások módosítására...
Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Gáspár Bálint írta 2008. június 10., kedd, 07:47 időpontban
 

Én már végigmentem ezen, és volt moodle-om az extrán. Semmit sem lehet változtatni, sőt az extra hivatalosan a .htaccess állományokat sem engedi (de az megy).

Tehát a moodle szerver paraméterei maximum 1.5.4-es moodle futtatását teszi lehetővé, és pont.

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. június 10., kedd, 12:59 időpontban
 

Köszönöm!

Akkor javasoljatok kérlek egy megfelelő méretű ingyenes tárhelyet, ahová feltehetném, és működni is fog az újabb verzió!
Köszi! Éva

Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. június 17., kedd, 16:06 időpontban
 

Újra megpróbáltam, ezúttal a cjb-n!

Ott talán egy fokkal rosszabb a helyzet! Ezt a hibajelenséget adja ki már a telepítés 2. lépésénél. Csatolt fájlban!

Már kezdem elveszíteni a hitemet és a kitartásomat!!! Már vagy az 5. helyre teszem fel, és sehol sem működik!!

Mit kéne csinálnom??

Köszi! Éva

 


Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Vágvölgyi Csaba írta 2008. június 19., csütörtök, 13:39 időpontban
 
Kedves Éva!

Én is kipróbáltam 1-2 ingyenes tárhelyen, de sajnos nincsenek jó tapasztalataim. Lehet, hogy külföldi tárhelyszolgáltatóval kellene próbálkoznod.
Pontosan mi a célja a telepíteni kívánt Moodlenak? Nincs lehetőség a munkahelyeden való üzemeltetésre? Akár a átlagos PC is megteszi, de a suliban kell hogy legyen valamilyen szerver.

Csaba
Kép
Tárgy: Telepítés problémák
Giba Éva írta 2008. június 19., csütörtök, 14:46 időpontban
 

Kedves Csaba!
A suliban nincs "igazi" szerver. Azóta nem adtam fel, tovább próbálkoztam, és új erőre kaptam!!! Találtam megfelelő tárhelyet, ahol minden gond nélkül feltelepült a moodle! Ez a CWI volt. Sikerült rendesen feltelepítenem, minden rendben fut!

Innentől kezdve újabb kérdésekkel fogok jelentkezni azt hiszem, mert NAGYON kezdő vagyok ilyen téren, de lelkes rajongó!
Köszönöm az eddigi segítséget! Bizonyára még lesznek kérdéseim! kacsint

Üdv! Éva