Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Illés Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 11

Tisztelt Fórumtagok!

Miközben az iskolai dolgozatok tesztkérdéseit állítgattam össze, (sokszor a megelőző lyukas órában) felvetődött bennem vajon van-e gyorsabb módszer a kérdések bevitelére az űrlapok használatánál!? 

Ugyan látom, hogy lehet importálni szabványos formátumokat, viszont olyan eszközt nem találtam, ami gyorsan ilyen formátumra konvertálna. Értem ez alatt, hogy necsak offline legyen, (azaz helyi gépen szerkesszem a  kérdéseket) de ne kellejen űrlapozni. 

Például egyszerű szövegfájlba (vagy excel táblába) írjak akár több tíz kérdést akár többféle kérdéstípust (valamilyen spec jellel megkülönböztetve) és ezt alakítsa importálhatóvá. Így lehetne vágólappal egyszerűen másolni illetve nem szakos kollégák is könnyen írhatnának kérdéseket.

Lehet, hogy nyitott kapukat döngetek, de úgy gondolom, ha valakinek erre lenne jó megoldása és megosztaná velünk azért sokan hálásak lennénk!

Üdvözlettel: Illés Zoltán

Válasz erre: Illés Zoltán

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Papp Gyula írta időpontban

Nem javaslom, hogy "nem űrlapozó" módszert vezess be laikusoknak. Szerintem nekik pont az segít. A nem űrlapozó módszerek vájtfülüeknek való. Olyanoknak, mint mi vagyunk.

GIFT formátumú kérdést bármilyen ascii szövegszerkeszőben írhatsz, de olyat használj, ami tud UTF-8-at, mert a Moodle 1.6.x fölött full UTF-8. Ha nem vigyázol rá, az összes magyar ékezet és speciális karakter érdekesen jelenik meg. :-)

Hogy hogyan kell GIFT formátumú kérdést készíteni? Ez mindem Moodle-ban benne van súgó állományként.

Íme a Moot-é.

Ha jól értem a probléma forrását, a gép, amin lyukas órákon dolgozol, nics fenn a hálózaton. Tegyél egy Moodle-t arra a gépre is, és mehet az export-import.

Válasz erre: Illés Zoltán

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Lengyel Péter írta időpontban

Tisztelt Fórumtagok!

Most éppen ezzel a témával foglalkozom (gift), mivel mi is elég sok tesztkérdést gyártottunk már a moodle űrlap segítségével - amit nem kell mondani, hogy előre létrehozott nagy számú word esetleg excel formátumban meglévő kérdések bevitelére nem túl gyors megoldás. Létezik egy MS Word temlate, amivel egyszerűen megoldható ez a probléma. Ez egy Moodle eszköztár segítségével könnyen kezelhető, és gift formátumba exportálható a teszt.

Innen tölthető le:

http://www.soberit.hut.fi/sprg/resources/moodle/GiftConverter.html

Angol leírás is van hozzá, de szeretnék egy magyar fordítást készíteni, mert nem találtam.

Esetleg, használja ezt valaki, vagy valamilyen más megoldást?

Legyenek/legyetek szívesek válaszolni!

Köszönettel és üdvözlettel:

Lengyel Péter
Debreceni Egyetem

Válasz erre: Lengyel Péter

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Károly Gabriella írta időpontban

Kedves Péter!

Sajnos az általd ajánlott link ma már nem él sad.gif ISmersz élő linket?
Ha Neked még megvan, becsatolnád? esetleg létezi olyan is, ami a MSWord 2007-tel is működik?

Előre is köszönöm: Gabi

Válasz erre: Károly Gabriella

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Lengyel Péter írta időpontban
Kedves Gabriella!

Az alábbi címen elérhető a sablon, és mellette találsz még egy általam készített ismertetőt is.
http://nodes.agr.unideb.hu/moodle/course/view.php?id=87
Mi azóta is ezt használjuk a kérdések importálására.

Üdv.

Lengyel Peti
Válasz erre: Lengyel Péter

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Tarr-Pintér Dániel Róbert írta időpontban

Kedves Péter! 

Az általad linket oldal már nem elérhető, de Excelből viszonylag könnyen tudsz importálni, ahogyan wordből is a gift használatával. 

Válasz erre: Tarr-Pintér Dániel Róbert

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Nem teljesn világos, hogy milyen típusú kérdéseket szeretnénl importálni, de érdemes megnézni ezt a magyar fejlsztésű megoldást (köszönjük Duchon Jenőnek):

https://kisvilag.blogspot.com/p/moodle-question-parser.html

 A környezetünkben sok ember használja megelégedéssel...

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Tarr-Pintér Dániel Róbert írta időpontban

Sziasztok! Elkészítettem egy nagyobb adag kérdést a megoldással. Első körben nagyon szimpatikus, de sajnos egyszer sem sikerült a kérdéseket használható XML formátumra alaktani. Ha küldök egy Wordot megtudnátok nézni, hogy hol és mit rontottunk el? Csatoltam is! :D Köszönöm szépen a segítséget. 

Válasz erre: Tarr-Pintér Dániel Róbert

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Sziasztok!

A Moodle Question Parser (https://kisvilag.blogspot.com/p/moodle-question-parser.html) érthető módon igen érzékeny a szintaktikai hibákra.

  • Összetartozó elemek (pl.: a kérdés szövege két sorban) esetén ne legyen benne ENTER csak sortörés (SHIFT+ENTER) mert így két külön kérdésnek érzékeli.
  • A kérdések elválasztására használj egy üres sort! (most ez több esetben kimaradt)
  • A kérdések között sima üres sorok szerepeljenek és ezek ne legyen jó/rossz válaszként jelölve. Ha megnézed, akkor most a kérdés elválasztó soraid felváltva pirosak/zöldek.
  • A válaszok ne tartalmazzák az a) b) c), ... előtagokat, mert a rendszer alapértelmezetten keveri a válaszok sorrendjét és utólag úgyis berakja ezeket a jelöléseket.
  • Van néhány kérdés, amit elsőre nem tudtam értelmezni....

Mintának feldolgoztam az általad küldött dokumnetum első oldalt és csatoltam az ebből készült köztes (htm) állományt és az xml-t is.szerintem ez alapján már át tudod alakítani.


Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Tarr-Pintér Dániel Róbert írta időpontban

Kedves Csaba! 

Köszönöm az infókat. Sajnos nem jutottam egyről a kettőre. Jelenleg a 4.1.1+ (Build: 20230126) verziót használom. A hiba ez alatt jelentkezik.

Az általad küldött XML-t próbáltam importálni és a következő hibaüzenetet kaptam: 

"Kérdések feldolgozása az importált állományból×Értesítés mellőzése

Kivétel - Unsupported operand types: string / int

További tájékoztatás erről a hibáról"


moodle_word_imp_bug.jpg csatolmány
Válasz erre: Tarr-Pintér Dániel Róbert

Tárgy: Quiz kérdések importálása egyszerűbben ???

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Ez furcsa, mert én most teszteltem egy 4.1.3+ Moodle alatt és gond nélkül importálta a minta.xml-t.

A Portálaminisztráció / Szerver / Környezet oldalon nincs figylemeztetés?

Milyen php verzión fut a portál? (találtam hasonló hibát a moodle.org-on. Ott 8-as php-val kapcsolatban írták, nálam php 7.4.3-nál nem tapasztalatam ilyet)

Üdv.: Vágvölgyi Csaba