Technikai fórum

Tanár hozzárendelése kutrzus kategóriához ....

 
Kép
Tanár hozzárendelése kutrzus kategóriához ....
Vadász Tamás írta 2021. február 22., hétfő, 12:39 időpontban
 

Sziasztok, a megoldandó feladatom a következő:

Van egy kurzuskategória struktúrám: (kb. így néz ki)

Kurzuskategória

   > 1. alkategória

       > 1.1 alkategória > 1. Kurzus > 1. Tananyag

                                                          > 2. Tananyag vagy teszt

Több alkategória is lehet.

A tananyagokat a tanuló egyenként teljesítik alapesetben. Illetve vannak olyan tanulók, akik csoportosan tudják csak megnézni az anyagot, mert nincs lehetőség egyenként megnézniük. Közülük egy tanuló "levetíti" az anyagot, majd "tanár" jogosultsággal leigazolja a telesítést.

Kérdésem:

Hogyan tudom felvinni a csoport>tanár megfeleltetést csv-ben? Akár alkategória, akár tananyag szinten.

A Moodle-ban beállítással nagyon lassú lenne, mert akár százas nagyságrendű is lehet a csoport darabszáma, s mindegyikhez más-más "tanár" tartozna.

Innen próbáltam meg "barkácsolni" de elvesztem: https://docs.moodle.org/310/en/Upload_users#Valid_upload_file_for_testing

köszönettel

VaTa


Kép
Tárgy: Tanár hozzárendelése kutrzus kategóriához ....
Tóbiás Róbert írta 2021. május 27., csütörtök, 10:18 időpontban
 

Szia!

Ha jól értem, akkor a tanárokat csoportosan szeretnéd felvenni egy kurzusra.

A csv-ben username;firstname;lastname;email;course1;type1 mezők szükségesek. Ha csoportot is szeretnél, akkor group1 oszlop is szükséges. A course1 oszlopba a kurzus rövid nevét kell írni, a type oszlopba pedig a szerepkört. Ezt követően a csoportos regisztrációnál csak frissíted a felhasználók adatait. Elméletileg ez megoldja a problémát.

Üdv:

Tóbi