Technikai fórum

Érdemjegyek hozzárendelése tesztekhez

 
Kép
Érdemjegyek hozzárendelése tesztekhez
Makó Gábor írta 2020. január 23., csütörtök, 20:23 időpontban
 

Sziasztok!

A tesztek pontjaihoz hogyan lehet érdemjegyet rendelni? Már volt hasonló téma: https://moodlemoot.hu/mod/forum/discuss.php?d=1093

Csak százalékhoz lehet érdemjegyet rendelni v. pontszámhoz is lehet? Nálunk a ponthatárok (százalékosan) függnek attól, hogy milyen tantárgy ill. milyen képzés. Pl. a szakmai tárgyakban (13. évfolyamban) igazodva a vizsgakövetelményekhez 50% felett van elégséges.

Azaz többféle hozzárendelésre lenne szükség. Van erre lehetőség?


Köszönettel,

Gábor


Kép
Tárgy: Érdemjegyek hozzárendelése tesztekhez
Papp Gyula írta 2020. január 24., péntek, 12:08 időpontban
 

Az érdemjegyek határait csak százalékos határokhoz lehet rögzíteni, mert a pontszám változhat, de a százalék mindig fix.

A szabály az, hogy egy kurzusban egy százalékos kiosztás lehet. Nem teljesen világos a szituáció, de a lényeg az, hogy különböző eltérő jegyhatárokkal rendelkező tárgyakat külön-külön kurzusokban lehet kezelni. Az eredmények összesítése a humán compúter (vagy egy jó kis Excel táblázat) feladata :-)

Kép
Tárgy: Érdemjegyek hozzárendelése tesztekhez
Makó Gábor írta 2020. január 26., vasárnap, 08:31 időpontban
 

Eddig én is a excel-t (libreoffice) használtam  jegyek meghatározására:

ponteredmények exportálása, majd a jóöreg FKERES függvény. :)

De gondoltam a moodle rendszer maga is megadhatná a jegyet.



Kép
Tárgy: Érdemjegyek hozzárendelése tesztekhez
Pálócziné Horváth Enikő írta 2020. március 24., kedd, 19:34 időpontban
 

Ha jól értem különböző képzés/évfolyam hallgatóival szeretnéd ugyanazt a tesztet megcsináltatni, de más ponthatárral.

Ha így van akkor miért nem készítesz egy tesztet az egyik hallgatói közösségnek, utána azt másolod és a másolatban átállítod a ponthatárt.

Az elsőt megíratod az egyikkel, a másodikat a másikkal. A jegyeket utána úgyis külön kell kezelned, de ha nem akkor az excelbe kiimportált névsort a jegyekkel össze tudod másolni egybe és utána egybe kezelni.

Ha nem jól értelmeztem amit írtál, akkor elnézést kérek.