Technikai fórum

Moodle alapok

 
Kép
Moodle alapok
Makó Gábor írta 2017. október 16., hétfő, 18:20 időpontban
 

Kedves Tagok!

Oktatóként szeretném használni a Moodle-t, egyelőre csak tesztek írására. Lokális gépen tesztelem (3.3.2+). Az elérhető dokumentumokat (PDF) elolvastam a neten, de 1-2 dolog még nem teljesen világos. Pl.:

* A login ablak lehet valahogy alapértelmezetten magyar? (induláskor angol)

* Az osztályokat egy Globális csoportba érdemes felvenni? pl. 9A

* Évváltás után a csoportokat hogyan érdemez költöztetni? pl.: 9A -> 10A

* A kurzusokon belül vannak kategóriák, ezek a tantárgyak? A kategóriákhoz lehet kurzust rendelni. Pl.: kategória: "Informatika", kurzus: "Informatika 2017/18"

 

Válaszokat előre is köszönöm,

Gábor

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Vágvölgyi Csaba írta 2017. október 18., szerda, 15:14 időpontban
 

Kedves Gábor!

A login ablak lehet valahogy alapértelmezetten magyar? (induláskor angol)

Lehetséges, hogy a böngésződben az angol nyelv az elsődleges, ezért alapértelmezetten angolul kapod az oldalt, de a bejelentkezést követően a profilod alapján vált magyarra a rendszer. A naptárban hogyan szerepelnek a hónapok nevei (magyar/angol)?

Az osztályokat egy Globális csoportba érdemes felvenni? pl. 9A

Igen, a közoktatásban a felhasználók kurzus rendelésére ideális megoldás a Globális csoport, hiszen csak évente egyszer van nagyobb változás, és az évközi néhány tanulói mozgás is jól lekezelhető vele. Kivételt képezhetnek ez alól a csoportbontásban oktatott tárgyak, ha a bontások nem mindig ugyanúgy történnek.

Évváltás után a csoportokat hogyan érdemez költöztetni? pl.: 9A -> 10A

Az esetek többségében ez a megoldás jó lesz.

A kurzusokon belül vannak kategóriák, ezek a tantárgyak? A kategóriákhoz lehet kurzust rendelni. Pl.: kategória: "Informatika", kurzus: "Informatika 2017/18"

Ez nem teljesen világos. Maguk a kurzusok sorolhatók kategóriákba (pl.: évfolyamok alapján, tantárgyi csoportosítás, adott tanárhoz tartozó tárgyak, ...) A kurzuson belül mit értesz kategória alatt?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

 

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Makó Gábor írta 2017. október 18., szerda, 20:56 időpontban
 

"Évváltás után a csoportokat hogyan érdemez költöztetni? pl.: 9A -> 10A

Az esetek többségében ez a megoldás jó lesz."

 

Úgy értettem, hogy csak egyszerűen átnevezem a csoportot? (9A -> 10A)

 

 

"A kurzusokon belül vannak kategóriák, ezek a tantárgyak? A kategóriákhoz lehet kurzust rendelni. Pl.: kategória: "Informatika", kurzus: "Informatika 2017/18"

Ez nem teljesen világos. Maguk a kurzusok sorolhatók kategóriákba (pl.: évfolyamok alapján, tantárgyi csoportosítás, adott tanárhoz tartozó tárgyak, ...) A kurzuson belül mit értesz kategória alatt?"

 

A kurzusok menüben vannak a kategóriák, pl. "Informatika" és ezekhez a kategóriákhoz lehet rendelni/létrehozni kurzusokat, pl.: "Informatika 2017/18 tanév".

Vagy ezt hogyan érdemes/kellene létrehozni, kialakítani?

 

Konkrétabb példa. Adott egy tantárgy, pl "Informatika". Ezt mondjuk 2 oktató tanítja (X tanár és Y tanár). Hogyan érdemes ezeket létrehozni?

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Vágvölgyi Csaba írta 2017. október 19., csütörtök, 13:42 időpontban
 

Sziasztok!

Az átnevezés alapvető jó. 
A tanárokkal kell tisztázni, hogy hogyan szeretnék kezelni a kurzusokat:

a) Minden nyáron mindenkit törölni a kurzusokból és az úgy (átnevezett) csoportok alapján újra beíratni

b) A 7a biológia kurzusát viszi tovább ugyanazzal az osztállyal és csak a kurzust nevezi át (ez esetben nem kell ki és beíratni embereket)

A Kurzusok menüben  lévő kategóriák azok, amiket tegnap említettem, de ezek nem a "Kurzuson belül vannak" csak a kurzus menüben. Ezt tévesztett meg.

Tehát, amint tegnap írtam:  maguk a kurzusok sorolhatók kategóriákba (pl.: évfolyamok alapján, tantárgyi csoportosítás, adott tanárhoz tartozó tárgyak, ...)  Olyan mintha egy könyvtárstruktúra volna...

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Makó Gábor írta 2017. október 19., csütörtök, 19:45 időpontban
 

"Konkrétabb példa. Adott egy tantárgy, pl "Informatika". Ezt mondjuk 2 oktató tanítja (X tanár és Y tanár). Hogyan érdemes ezeket létrehozni?"

 

Tehát ezt pl. lehet így?

Kategória: "Informatika"

Kurzus:

  • "Informatika 2017/18 I."    <- X tanár
  • "Informatika 2017/18 II."   <- Y tanár

 

Ha jól értem, akkor az évváltás úgy működhet, hogy a 9A csoportból a tagokat (tanulókat) áthelyezem a 10A csoportba.

 

Két napja filózok rajta, hogyan miként érdemes ezt létrehozni. :)

 

Üdv,

Gábor

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Papp Gyula írta 2017. október 29., vasárnap, 18:37 időpontban
 

Szervusz!

Az évfolyamváltás ügyében érdemes lenne beszélned Beliczai Tamással. A mail címét megtalálod itt a Moot oldalon.

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Beliczai Tamás írta 2017. december 16., szombat, 19:40 időpontban
 

Kedves Gábor!

Az évfolyamváltást kiküszöböltem azzal, hogy a 9.A, 9.B helyett a "2017 - 2021A osztály" megnevezés formát használom.


A tantárgyakat kurzuskategóriába szervezem és azon belül kurzusként vannak az osztályok.

Üdvözlettel: Beliczai Tamás

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Makó Gábor írta 2018. január 14., vasárnap, 21:59 időpontban
 

Kedves Tamás!

Köszönöm a választ! Tehát pl. egy iskolában érdemes így kialakítani a rendszert?

* Globális csoport: "2017-2021 A osztály"

* Kurzus kategória: "Informatika" ...stb.

* Kurzus(ok): "Informatika alapok", "Programozás I.", "Adatbáziskezelés I." ...stb.

 

A csoportokba beteszem a felhasználókat/tanulókat. A kurzusokhoz rendelhetem hozzá a csoportokat, beiratkoztatom a felhasználókat. (A kurzusok a konkrét tantárgyak.)

---

Csoportot is hozzá tudok rendelni a kurzushoz? (Ne kelljen felhasználónként hozzárendelni.)

Év végén a kurzusból törölnöm kell a csoportot/felhasználókat (tanulók)? (Év elején új beiratkozás?)

 

Üdv,

Gábor

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Beliczai Tamás írta 2018. január 30., kedd, 21:07 időpontban
 

Kedves Gábor!

A leírt struktúrát használom, nekem ez így bevált.

"Év végén a kurzusból törölnöm kell a csoportot/felhasználókat (tanulók)? (Év elején új beiratkozás?)" - 9. évfolyam elején beíratom a diákokat és csak akkor törlöm, amikor tanulmányait befejezte, nem lehet tudni mikor mire van/lesz szükség.

Üdvözlettel: Beliczai Tamás

 

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Makó Gábor írta 2018. január 31., szerda, 17:50 időpontban
 

Köszönöm a választ!

De a kurzus inkább olyan tantárgyra van beállítva, ami egy tanévre vonatkozik (ezt lehet hogy nem irtam korábban). Ebben az esetben a kurzust inkább így kellene elnevezni: Programozás I. (2017/18)

 

A kurzusokat nem lehet másolni - ha jól láttam. Ezért csak export és importálni lehet egy újba a következő tanévre. Vagy másképp oldjátok meg?

 

Üdv,

Gábor

 

Kép
Tárgy: Moodle alapok
Békefi Éva írta 2018. február 1., csütörtök, 08:04 időpontban
 

Szia Gábor,

én úgy szoktam megoldani, hogy a kurzusról készítek egy biztonsági mentést, ott be tudsz állítani mindent, hogy miket szeretnél menteni. Ha másolni akarom egy kurzus tartalmát egy másik csoport részére, akkor a beiratkozott felhasználók nélkül készítem el a biztonsági mentést.

A biztonsági mentés után pedig a helyreállítással tudom megadni az új helyet, a kurzust más néven, de ugyanolyan tartalommal állítom helyre, így az egész struktúrát és tartalmat tulajdonképpen lemásoltam.

Párhuzamos csoportoknál szoktam ezt alkalmazni, és akkor az újabb kurzusba tudok új embereket beiratkoztatni.

Üdvözlettel:

Évi