Technikai fórum

Tömeges kiíratás kurzusról

 
Kép
Tömeges kiíratás kurzusról
Kolozs Levente írta 2017. szeptember 12., kedd, 12:20 időpontban
 

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan lehet egyszerre több felhasználót kiíratni egy kurzusból. Eddig nekem csak egyesével sikerült, de ez így nagy munka mindegyik kurzusnál egyesével megtenni. Egyszerűbb lenne nekem, ha mindet törölném és újra hozzá rendelném a már frissített globális csoportot. A kurzust nem akarom törölni, mert akkor a hozzá tartozó anyagok is törlődnek.

Én azt reméltem, hogy amikor majd frissítem a globális csoportba tartozó tanulókat, akkor a kurzusokhoz előzőleg már hozzárendelt tanulók listája is frissül (mivel globális csoportként rendeltem hozzá őket). Erre nincsen lehetőség?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Sinka Robert
Tárgy: Tömeges kiíratás kurzusról
Sinka Róbert írta 2017. szeptember 12., kedd, 13:05 időpontban
 

Szervusz!

Az Adminisztráció/Visszaállítás menüponttal próbálkoztál már? Ott ki lehet üríteni és tisztítani a kurzust sok-sok variációban, alapból a felhasználók közül a diákokat rakja ki, de ez is variálható.

Mit gondolsz? Jó lenne ez a megoldás?

Üdv,
Robert

Kép
Tárgy: Tömeges kiíratás kurzusról
Kolozs Levente írta 2017. szeptember 12., kedd, 13:46 időpontban
 

Kedves Róbert!

Próbáltam utána olvasni ennek a funkciónak a tudástárban. Találtam is egy megoldást, ami tényleg a visszaállításhoz kapcsolódik. A leírtak alapján van két fajta visszaállítási opció is, nem tudom, hogy melyiket kellene választanom ahhoz, hogy a kurzusba feltöltött tananyagok ne tűnjenek el, csak és kizárólag a felhasználókat törölje ki belőle.

Esetleg tudnál nekem írni egy lépésről-lépésre történő pontos leírást?

 

Nagyon köszönöm előre is!

 

Üdvözlettel: Levente

Sinka Robert
Tárgy: Tömeges kiíratás kurzusról
Sinka Róbert írta 2017. szeptember 12., kedd, 14:49 időpontban
 

Persze, megcsinálom, kis türelmet kérek.

R

Sinka Robert
Tárgy: Tömeges kiíratás kurzusról
Sinka Róbert írta 2017. szeptember 12., kedd, 17:14 időpontban
 

Készítettem pár képernyőkivágást. A többsége egyértelmű. Menj bátran végig rajta, készíts másolatot a kurzusról és azon teszteld, hogy megfefel-e neked, amit szeretnél.

Remélem segített. Ez egy remek funkció.

Robert

Kép
Tárgy: Tömeges kiíratás kurzusról
Kolozs Levente írta 2017. szeptember 13., szerda, 09:06 időpontban
 

Nagyon szépen köszönöm!!!