Technikai fórum

Léptetés megoldása

 
Kép
Léptetés megoldása
Kolozs Levente írta 2016. szeptember 14., szerda, 19:31 időpontban
 

Létrehoztam minden tárgyhoz egy kurzust (pl.: angol) és minden kurzusba létrehoztam három osztályt (10, 11 és 12.).

Két kérdésem is lenne:

 1. Hogyan lehet csoportosan beíratni a felhasználókat? Lehet egyáltalán ilyet?

 2. Hogyan lehet megoldani azt, hogy jövőre, amikor a 10.-esből 11.-es lesz, gyorsan és egyszerűen felléptessük és a számára eddig feltöltött anyagokat továbbra is lássa.

 3. Lehet olyat, hogy csoportba rendezem a felhasználókat és aztán a csoportot rendelem hozzá a kurzushoz?

 

 

Kép
Tárgy: Léptetés megoldása
Berczik Andrea írta 2016. szeptember 14., szerda, 20:25 időpontban
 

Lehet.

Az Adminisztráció-ban a Portáladminisztrációnál vannak a Felhasználók/Fiókok.

Itt van a Globális csoportok, ez szolgál rá. Ebbe vedd fel az együtt mozgatni kívánt tanulókat, és akkor a csoportba beiratásnál választhatod a globális csoport beiratását.

Arra figyelj, hogy ha évismétel valaki, akkor a globális csoportban kell ki/átírnod.

Kép
Tárgy: Léptetés megoldása
Kolozs Levente írta 2016. szeptember 14., szerda, 21:39 időpontban
 

Köszönöm szépen. Azt hallottam, hogy a globális csoportokkal vigyázni kell. Ebből mi az igazság? Hogy ilyenkor átjárhatóságok keletkeznek, illetve olyan jogokat kapnak a csoport tagjai (tanulók) ami nem illeti meg őket.

Kép
Tárgy: Léptetés megoldása
Vágvölgyi Csaba írta 2016. szeptember 14., szerda, 22:23 időpontban
 

A felvetett problémára (egyetértve Andreával) én is a globális csoportokat javasolnám..

Ha osztály alapú bontásban gondolkodunk, akkor fontos, hogy egy-egy tanuló csak egy osztályban szerepeljen, illetve ésszerűen használjuk a globális csoport alapú beíratást és nem lesz semmi gond a jogosultságokkal.

Üdv.: Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Léptetés megoldása
Berczik Andrea írta 2016. szeptember 14., szerda, 22:30 időpontban
 

Semmi ilyet nem tapasztaltam, nem is tartom valószínűnek. A globális csoportok pont az eredetileg felvetett helyzetre lettek kitalálva. Amennyiben a globális csoportba tartozást naprakészen tartod (tehát ha valaki kimaradt belőle, akkor kiveszed a régi csoportjából akkor nincs gond).

Azt esetleg lehet mérlegelni, hogy beíratásnál nem a globális csoportot, hanem a globális csoport [aktuális] tagjait iratod be. Ez akkor lehet előnyös, ha az előző évfolyamos kurzusok tanulói anyagait is meg akarod évekig tartani, mert akkor ha kiveszed (pl bukás miatt) a diákot a csoportból, amit újrahasznosítasz az új évfolyam beíratásához, akkor a régi csoportjából is kikerül az anno leadott munkáival együtt.

Ha a diákmunkákat nem akarod évről évre megőrizni, akkor nincs jelentősége. Ha meg akarod őrizni, akkor vagy új gl.csoportokat hozol létre a tanévkezdetekkor vagy nem a gl. csoportot, hanem a gl. csoport tagjait iratkoztatod be a kurzusba, de akkor az esetleg kiiratkoztatásokat is kurzusszinten kell majd kezelned.

Kép
Tárgy: Léptetés megoldása
Kolozs Levente írta 2016. szeptember 16., péntek, 11:36 időpontban
 

Nagyon szépen köszönöm!

A kérdésem az lenne, hogy a globális csoport létrehozásánál a környezet mit jelent? Megtalálható benne a létrehozott kurzusok és az, hogy alaprendszer.

Mit kell megadni a globális csoport azonosítójaként?

Mit jelent az, hogy rendszerszintű globális csoport?

 

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!