cron vs. fórumüzenetek emailben

cron vs. fórumüzenetek emailben

by Tamás Kovács -
Number of replies: 2
Sziasztok!
Próbáltam utánajárni a kérdésnek, de nem igazán jutottam el a megoldáshoz.
A probléma az, hogy a fórumüzenetek nem mennek ki a rendszerből email formájában. A regisztrációkor az aktiváló email kimegy, de a fórumüzenetekről nem megy ki az értesítő email. 
Olvasgatva az esetleges hibákról a cron-ig jutottam.
Manuálisan nem futtattam le, mert ezt nem szeretném megoldásnak, azt szeretném, hogy ez automatizált legyen. Ha jól értelmeztem, akkor a cron.php-ban kell átírnom valamit, de kérdezném, hogy ezt az admin/cron.php-ba vagy az admin/cli/cro.php-ban kell megtennem? Ez hatással lesz a szerverre? Vagy a szerveren kell átírnom valamit? 
Sok a kérdés, tudom, de még egyet :-) 
Ezt a sort kell beillesztenem a cron-ba?

Köszönöm előre is a segítséget!
In reply to Tamás Kovács

Tárgy: cron vs. fórumüzenetek emailben

by Csaba Vágvölgyi -
Ezek szerint eddig nem futott a cron a rendszeretekben?
A Portáladmnisztráció / Értesítések oldalon van erre utaló hibaüzenet?

Az általad beidézett sor jónak tűnik, ha van jelszavas védelem a cron futtatásához. Ha nincs, akkor a ?password=CronPHP2014 rész elhagyható

Üdv.: Vágvölgyi Csaba
.
 
In reply to Csaba Vágvölgyi

Tárgy: cron vs. fórumüzenetek emailben

by Tamás Kovács -
Ennyi van csak a cron-ról: A cron.php karbantartó kódot legalább 24 órája nem futtatta le.
Van egy olyan érzésem, hogy sohasem ment le mióta üzemel a rendszer. Ha most először, manuális futtatom le, akkor összes fórumüzenet kimegy, a 2 évvel ezelőtt írottak is?

Van jelszó a cronra, de azt most állítottam be, tehát ettől még menni kellett volna régebben. 

Megkérdezhetem, hogy ezt a sort hova kell beilleszteni? A /admin/cron.php-ba vagy a /admin/cli/cron.php-ba? 
Ha ezzel sem megy akkor szerveren kell állítani valamit?

Bocsánat a sok kérdésért, de ezzel most találkoztam először.

Üdv és köszi!
Tamás