Sávszélesség kérdés

Sávszélesség kérdés

Kovács Tamás írta időpontban
Válaszok szám: 7
Sziasztok!

Szerintetek a szerverelhelyezéshez 100/100 sávszélesség elég-e kb. 100 felhasználónál nem több moodle normális sebességű használatára?
Köszi előre is a választ!
Tamás

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: Sávszélesség kérdés

Fodor Zsolt írta időpontban
Üdv!

Szerintem átalános célú felhasználás mellett igen, de érdemes lenne tudni, hogy mi az, ami miatt egyáltalán arra gondoltál, hogy nem.

- Mit csinálnak azok a felhasználók?
- Milyen tartalmakat szolgál ki a szerver?
- Pont ugyanakkor csinálják?
- Üzemeltetsz-e hasonló célú szervert kevesebb felhasználóval? Nézted-e forgalmi adatait?
(- Persze ha pl. 12:00-kor kell mindenkinek egy 100 MB-os fájlt feltöltenie, akkor érdekes lehet.)

Fodor Zsolt
Válasz erre: Fodor Zsolt

Tárgy: Sávszélesség kérdés

Kovács Tamás írta időpontban
Szia.
Köszönöm a választ. 
Fájlfeltöltés, teszt, ezeken kívül semmi nagyobb igényű dolog nem lesz. Néha a fórum használata.
Igen, előfordulhat, hogy egy időben 100-an töltenek fel egy pár megás fájlt.
Ezen a szerveren lenne még egy kisebb, egyszerű, többnyire szöveges tartalmú weblap.
Mivel nem én kezelem a szervert, csak tanácsot kértek tőlem, így nem tudom megmondani a szerver terheltségét. De nem is releváns, mivel kérdés azért merült fel, mert 100/100-ra cserélnék a mostani sávszélességet. Iszonyat lassú most, ezért szükséges a váltás.
Köszönöm mégegyszer a segítséget.
Üdv
Tamás

Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: Sávszélesség kérdés

Fodor Zsolt írta időpontban
Üdv!

" Iszonyat lassú most, ezért szükséges a váltás."

Nyilván jó a 100/100, de az iszonyat lassú jelző - szerintem - nagyobb eséllyel származik a kevés memóriából vagy az SQL szerver nem megfelelő beállításából 100 valóban egyidejű felhasználó esetén. (Lásd az egyik válaszban szereplő, forgalmat mutató grafikont.)

Fodor Zsolt
Válasz erre: Kovács Tamás

Tárgy: Sávszélesség kérdés

Nagy Gábor Zsolt írta időpontban
Bőven elég, hacsak nem 1080p videókat streamelnek egyszerre.

A mellékelt ábrán egyszerre 130-n ZH-znak 100 Mbps sávszélességen.

Üdvözlettel:
Nagy Gábor Zsolt

ZH130.jpg csatolmány
Válasz erre: Nagy Gábor Zsolt

Tárgy: Sávszélesség kérdés

Kovács Tamás írta időpontban
Köszönöm a válaszod!
Meggyőztél.
Tesztek, néhány MB-os fájlfeltöltés, semmi extra nem lesz. Csak annyi, hogy előfordulhat, hogy egy időben kb. 100 felhasználó is rászabadulhat (pl. beadandó feltöltése) a rendszerre. 
Mégegyszer köszönöm!
Üdvözlettel:
Tamás