Technikai fórum

Beküldött feladatok

 
Kép
Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 22., vasárnap, 18:19 időpontban
 
Üdv mindenkinek!

A következő a problémám. Létrehozok a "Tevékenység hoozáadásánál" egy továbbfejlesztett állományfeltöltést. Amíg senki sem tölt fel feladatot (Ezzel a feladattal még nem próbálkoztak felirat látható), addig erre kattintva látom kurzusban részt vevőket. Amint valaki feltölt egy állományt, meg is jelenik a feltöltött állományok száma (A(z) 1 beküldött feladatok megtekintése), azonban rákattinta egy felhasználó sem látszik (Nincs mit megjeleníteni felirat jön fel!), pedig a feltöltött állomány is ott van, mert az állományoknál megjelenik.
Korábban ez működött rendesen, most azonban bárhol létrehozok egy feltöltendő feladatot ez a hiba jelentkezik! Ez nagy baj, mert nem tudom értékelni a leadott munkákat.
Tudna valaki segíteni?
Üdvözlettel: Juhász Róbert
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 22., vasárnap, 19:06 időpontban
 
Ha jól sejtem ez egy 1.9.x Moodle verzió.
Első ötlet: A jogosultságokhoz nem nyúltatok mostanában?
Gyors teszt: a rendszergazda sem látja a feladatokat, vagy csak az aktuális kurzus tanára? Más kurzusokban is jelentkezik a probléma?

Üdv.: Csaba



Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 22., vasárnap, 21:40 időpontban
 
Igen, 1.9-es. A rendszergazda sem látja. A jogosultságokat nem bántottuk. Mindegyik kurzusban ez a probléma. Bizonyos kurzusokban az első 10 ember megjelenik a leadott feladatoknál, máshol nem. Ha létrehozok egy új kurzust és még nem adtak le feladatot, akkor látszik minden résztvevő. Amennyiben beadásra kerül akár 1 feladat is már nem látszik.

Üdv: JR
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 22., vasárnap, 22:39 időpontban
 
Van telepítve bármilyen kiegészítő modul a rendszerben?
Volt mostanában frissítve a Moodle, esetleg valamelyik kiegészítő modul?
Az egyszerű állományfeltöltésnél (feladat / egyetlen állomány feltöltése) nem tapasztaltok hasonlót?

Bocs a sok kérdésért, de tudom, hogy találkoztam már ilyen problémával, de sajnos nem ugrik be hogy hol és mi volt a megoldás...

Csaba
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 23., hétfő, 07:22 időpontban
 
Nem telepítettem semmi kiegészítőt. Az egyszerű fájlfeltöltésnél is ez a probléma. Annyi viszont történt, hogy a debian 6-os verzióról 7-esre lett frissítve.

Robi
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 23., hétfő, 09:09 időpontban
 
Akkor viszont előfordulhat, hogy a PHP verzióváltása okozz a problémát. (gondolom 5.4.4 a Wheezy csomaglistája alapján.
Több Moodle.org-os fórumon jelezték, hogy régebbi Moodle verziók nem működnek tökéletesen a frissebb PHP változatokkal.
Pontosan melyik verziót használjátok az 1.9-es sorozatból?
Talán érdemes volna az 1.9.19+ verzióra frissíteni. (természetesen előtte egy biztonsági mentés!)

Csaba
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 23., hétfő, 10:33 időpontban
 
1.9.9+ verzió van fenn. A frissítés vajon megoldja a problémát. Nehezen szánom rá magam, mert még sosem csináltam ilyet. Félek, összeomlik az egész. Hogyan kell ezt jól megcsinálni? Ha már frissítek nem érdemesebb 2.5-re áttérni?

Köszönettel: JR
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 23., hétfő, 11:12 időpontban
 
Az 1.9 sorozaton belüli frissítés általában problémamentes.
1.9.9-ről 1.9.19+ verzióra frissíteni nem több pár percnél. Csak felül kell írnod a Moodle könyvtárat. (Előtte készíts mentést az adatbázisról és másolatot a moodle, illetve moodledata könyvtárakról!)

A 2.x-re való frissítés sokkal több kockázatot rejt magában, azt inkább úgy javaslom, hogy egy tiszta 2.5 rendszert telepítését követően át kell emelni a szükséges kurzusokat. Kérdés mennyi kurzusról beszélünk?

Csaba
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 23., hétfő, 11:31 időpontban
 
10 kurzus van összesen. Megpróbálom akkor a frissítést először 1.9.19+-ra.
Ha jól értem, akkor letöltöm az 1.9.19+-ot, kicsomagolom és nem kell telepítenem, csak a kicsomagolt fájlokkal felülírni a moodle könytárat (nálam /var/www/moodle) az adatokat békén hagyni (/var/lib/moodle).

Üdv: Robi
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 23., hétfő, 12:19 időpontban
 
Így van. (Ne feledd a mentést!)
Remélem a frissítést követően megoldódik az eredeti probléma is. Kíváncsian várom az eredményt...

Üdv: Csaba
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Juhász Róbert írta 2013. szeptember 23., hétfő, 12:24 időpontban
 
Helyre jött!!!
Most már látszanak a feltöltött feladatok.
Hálás köszönet a segítségért!

Üdv: Robi
Kép
Tárgy: Beküldött feladatok
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 23., hétfő, 12:43 időpontban
 
Örülök! :)