Teszt - több válasz lehetőség

Teszt - több válasz lehetőség

Kiss Péter írta időpontban
Válaszok szám: 3
A Moodle teszt szerkesztőjével kapcsolatban lenne egy kérdésem: 

Ha több helyes válaszos kérdést akarok létrehozni (Feleletválasztós - több jó válasz), akkor az milyen beállításokkal oldható meg, hogy a kérdésre akkor és csak akkor kaphasson 1 pontot, ha az összes helyes választ (és csak azokat) jelölte be? (Tehát ne kaphasson tört pontot) 

Köszönöm!
Válasz erre: Kiss Péter

Tárgy: Teszt - több válasz lehetőség

Kertész Róbert írta időpontban
Sajnos a MOODLE ilyet nem tud, mert az az alapelv, hogy ha valaki tud egy információegységet (item), akkor azt díjazni kell... sad.gif
Ez így nem biztos, hogy helyes, de arról sem vagyok meggyőződve, hogy teljesen helytelen.
Egyetlen kiskaput találtam erre a kérdésre, de ez is csak részmegoldás.
Abban az esetben működik, ha a feladat elején megadom, hány helyes megoldást kell találnia - és annyit fog jelölni!!! Ha nem annyit, akkor kézzel kell felüljavítani. mixed.gif
Az alapjegyet beállítom 1-re.
Több helyes válasz (nyilván)
50%-ot adok mindegyik helyes válasznak (2 megoldásnál), 33,3%-ot 3 megoldásnál, 25%-ot négynél, stb.
-100%-ot a helytelen válasz(ok)nak.
Így jól fog működni - már amennyiben kikötöm a feladatban, hogy annyi választ jelöljön, amennyit kérek, s a tesztelő annyit is jelöl!!!
Ha kevesebb, de helyes választ ad, akkor tört pontszámot fog adni.
(Ha hibásat is jelölne, és arra én -100%-ot adok, akkor az lenullázná, de nem biztos, hogy hibásat is fog jelölni, ezért marad a tört pontszám sad.gif)
Sokat molyoltam már rajta mindenféle arányokkal, de nem lehet a tört pontszámot kiküszöbölni részben helyes válasz esetén.
Bocsánat, hogy nem tudtam jó hírt mondani...
Állítólag van valami modul, ami tudja ezt, de én azt nem ismerem.
Üdvözlettel: Kertész Róbert
Válasz erre: Kertész Róbert

Tárgy: Teszt - több válasz lehetőség

Nágel István írta időpontban
Köszönöm a választ kedves Róbert!
Sajnos a mi meggyőződésünk a helyességről, nem sokat nyom a latban,
ha a tanfolyamszervező előírja, hogy részpontszám nem adható.
És ha így áll a helyzet, marad a kézi pontozás...