Technikai fórum

felhasználók tömeges törlése

 
Kép
felhasználók tömeges törlése
Bálint István írta 2013. január 3., csütörtök, 12:09 időpontban
 
Moodle-ben véget ért egy kurzus, melynek 510 tagja volt. Ezeket a felhasználókat, de csak ezeket szeretném törölni - de nem egyesével...
Hogyan lehet ezt megcsinálni, hogy rákeresek a kurzusra és csak egy adott kurzus minden felhasználóját törölje.
Kép
Tárgy: felhasználók tömeges törlése
Papp Gyula írta 2013. január 3., csütörtök, 14:20 időpontban
 
Jól értem? A rendszerből akarod törölni őket?
Én így csinálnám:
  1. Kell egy kategória, amelyet a felhasználók „kurzus alapú” törlésére használok. Mondjuk hívjuk Delete-nek.
  2. Áthelyezem az 510-es kurzust ebbe a kategóriába. (Beállítások blokk >> Beállítások szerkesztése >> Kategória = Delete)
  3. Irány a Portáladminisztráció >> Felhasználók >> Fiókok >> Vegyes felhasználói lépések (ez a mi szervereinken a „Tömeges felhasználói események” nevet kapta).
  4. Új szűrő: Részletek megjelenítése.
  5. A részletes nézetben kiválasztom a „Kurzusbeli szerep” sort. Szerepnek beállítom a tanulót, kategóriának a „Delete” kategóriát.
  6. Megnyomom a „Szűrő hozzáadása” gombot.
  7. A „Felhasználók a listában” valami ilyet kell látni: Az összes szűrt (510/XXXX).
  8. Bekattintok a listába, majd nyomok egy Ctrl+A billentyűkapcsolatot.
  9. Megnyomom a „Hozzáadás a kiválasztáshoz” gombot.
  10. A kiválasztott felhasználókkal... listából kiválasztom a Törlés opciót.
  11. Megnyomom a Mehet gombot. 
  12. :-)
Ha csak a kurzusból akarod kiíratni az 510 felhasználót, ne ezt tedd!
Kiss István
Tárgy: felhasználók tömeges törlése
Kiss István írta 2013. február 16., szombat, 23:40 időpontban
 

Sziasztok!

Hasonló problémám van, tömegesen akarom áttenni (csak) a hallgatókat külső autentikációra RADIUS szerver segítségével. Csináltam a profilban egy "tanár" mezőt(rádiógomb), hogy el tudjam választani a két csoportot. Egyénileg át lehet állítani a hallgatókat, de mivel több ezren vannak ez nem megoldás.

A lekérdezésnél (tanár egyenlő 0) valamiért csak a hallgatók kb. fele jelenik meg (tippem, hogy nem a kezdetekkor került bele a mező).

Kérdés:
Hogyan tudok mindenkit tömegesen üresre állítani (tanár mező)? Ezután a tanárokat bejelölném akár kézzel.
Hogyan tudom a hallgatókat ezután áttenni külső autentikációra(ha már a csoportosítás megy)?

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.:
Kiss István