Technikai fórum

Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.

 
Kép
Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Agócs Tibor írta 2012. augusztus 18., szombat, 14:56 időpontban
 
Kedves Mindenki!

Beleszaladtam én is a"Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos"-hibaüzenetbe a Moodle2.0.10 és a 2.3.1+ telepítése során. Utána olvastam, próbálkoztam, de nem megy. Ebben kérnék segítséget. Vagy keressek másik web servert, mert az 1.9-et sikerült egy másik web serverre felteni, de annak a php verziója nem jó a 2.+-okhoz, ezért gondoltam a váltást.
Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Agócs Tibor írta 2012. augusztus 18., szombat, 20:36 időpontban
 
A probléma megoldva, manuálisan készített config.php után minden megy a maga útján. Természetesen azért a biztonságért szerintem megtettem a lehető legtöbbet_ .htaccess, robots.text, index.html.
Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Vágvölgyi Csaba írta 2012. augusztus 19., vasárnap, 07:19 időpontban
 
A biztonságra való törekvés dicséretes! :)

Én 2-es verzió telepítése során még nem találkoztam a fenti üzenettel, ezért kíváncsiskodnék egy kicsit:
Pontosan mikor kaptat a fenti üzenetet? Mi változott a "manuálisan készített" config.php-ban a probléma megoldása során?

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Agócs Tibor írta 2012. augusztus 19., vasárnap, 10:09 időpontban
 
Az alaphelyzet, hogy ingyenes host oldalra tettem fel a Moodle 1.9-et. Az 1.9 simán felment, működik, telepítés során semmi hiba. Viszont nekem a 2.0-hoz van könyvem, gondoltam felteszem inkább azt. Kiderült, hogy a php verzió nem megfelelő a szerveren. Kerestem egy másik ingyenes web szervert regisztráltam, felmásoltam. Telepítés indult.Első kérdés - nyelv, magyar(hu) rendben, következő kérdés az útvonalak, na itt jött a bibi. Nem engedte gyökérbe tenni a moodledata könyvtárat, hibaüzenet az volt, hogy a gyökérbe helyezett könyvtárba nem tud beleírni. Fórumokat átnéztem magyarul, angolul, de semmi jó megoldás. Töröltem, újra felmásoltam, más tagozódásban a könyvtár szerkezet, Moodle mellé a moodledata, új szinten a moodledata, chmod állítás, stb. Aztán megtaláltam azt a megoldást, hogy írjak egy config.php-t, ugye a ott a sablon a moodle könyvtárban. Beírtam a megfelelő változókat és tadam! Minden ment tovább a maga útján.
Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Vágvölgyi Csaba írta 2012. augusztus 19., vasárnap, 17:22 időpontban
 
Így már értem a dolgot.
A Moodledata könyvtár nem lehet közvetlenül elérhető a a webről és a fent leírt körülmények (tárhelyszolgáltató) esetén ez okozott gondot.
Egy saját szerver esetén szerencsére fel sem merül ilyen probléma, de ha mégis, akkor a .htaccess állomány segítségével megoldható. (Sajnos az ingyenes tárhelyszolgáltatók gyakran nem támogatják a .htaccess használatát sem.)

Köszi, hogy leírtad a problémát! Talán mások is okulnak a dologból...

Csaba
Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Ang Naas írta 2015. június 6., szombat, 15:57 időpontban
 
Üdv!
2-es moodle-m van évekig jól működött. A moodleadatok könyvtár a root-ban volt.
A szolgáltató valamit módosított, és azóta nem lehet hivatkoznia domain document_root-ján  kívülre (eddig ugye egy szintel feljebb volt).
Átmásoltam a publikus könyvtárba, megadtam a config.php-ben az új helyet,
viszont nem működik.

Kérdésem, hogy azon kívül, hogy átírtátok kézzel a config.php-t, kellett még valahol, valamit módosítani, vagy így működnie kellene?

Előre is köszönöm a segítséget!

A.N.

Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Vágvölgyi Csaba írta 2015. június 7., vasárnap, 07:46 időpontban
 
Az átmásolás után "nem működött" pontosan mit jelent? Kaptál valami konkrét hibaüzenetet? 
Van megfelelő .htaccess állomány a moodledata-ban? (anélkül nem túl biztonságos) 
A jogosultságok rendben vannak?

Szerintem érdemes lenne rákérdezni a szolgáltatónál, hogy mi változott!

Üdv.: Csaba
Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Ang Naas írta 2015. június 7., vasárnap, 13:01 időpontban
 
A pontos üzenet:
Fatal error: $CFG->dataroot is not configured properly, directory does not exist or is not accessible! Exiting.

Kíváncsiságból telepítettem egy új moodle-t, és rájöttem, hogy átnevezték a home könyvtárat a szervercserekor home2-ről home-ra. 
Bocs!

Köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

Üdv,
a.n.


Kép
Tárgy: Az adatok gyökérkönyvtára nem biztonságos.
Vágvölgyi Csaba írta 2015. június 7., vasárnap, 13:41 időpontban
 
Örülök, hogy megoldódott!
Köszönjük a visszajelzést!

Üdv.: Csaba

MoodleMoot 2015