Pontozás

Pontozás

Édes Péter írta időpontban
Válaszok szám: 6
Sziasztok!

Egy feleletválasztós kérdésnél szeretném beállítani a pontozást, de nem sikerül.
Típus: Feleltválasztós, több helyes válasz lehet (de a konkrét esetben csak egy helyes lesz).
1. válasz: helyes
2. válasz: helytelen
3. válasz: helytelen

Összpontszám: 3 (amelyiket jól jelöli|nem jelöli azért kap egy pontot).

A kérdésem: milyen %-értékeket írjak az egyes válaszokhoz, hogy az összes kombinációval jól működjön?

Köszönettel: Péter

Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Pontozás

Vágvölgyi Csaba írta időpontban

Kedves Péter!

Idézet az hozzászólásodból: "Típus: Feleltválasztós, több helyes válasz lehet (de a konkrét esetben csak egy helyes lesz)."

Már itt nem értem a dolgot, ui. ha a konkrét esetben csak egy helyes válasz van, akkor nem célszerű a "több helyes válasz lehet" opció, hiszen ezt kérdésenként variálhatod. Persze ha a kitöltők "összezavarása" a cél így is működhet :)

Egyébként általánosságban igaz, hogy a jó válasz kapja a 100%-t, illetve több jó válasz esetén a jó válaszokhoz tartozó pontérték összege 100% kell hogy legyen (a válaszok közti megoszlás nem feltétlenül arányos pl:

1. jó válasz: +60%
2. jó válasz +40%
1. rossz válasz -50%
2. rossz válasz -50%

A fenti példán is látszik, hogy amennyiben többszörös feleletválasztás van, akkor a rossz válaszokat érdemes negatív %-kal büntetni, mert egyéb esetben az összes válasz kiválasztása (checkbox) garantáltan jó választ eredményez.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv.: Vágvölgyi Csaba


Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Pontozás

Édes Péter írta időpontban
Szia Csaba!

Szó sincs arról, hogy össze akarnám zavarni a válaszolókat!
Csak nem szeretném nekik megmondani, hogy hány helyes válasz van.
Pl.

 1. Jelölje aláhúzással, melyik kiterjesztés utal képállományra! BMP, PPT, PDF

Ilyen típusú feladat az ECDL oprendszer első kérdése, csak ott mindig 4 lehetőség van, s hol egyet, kettőt, ... az összeset, vagy akár egyet sem kell aláhúzni.

Ebben az esetben hogyan osszam ki a %-okat?

üdv: Péter



Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Pontozás

Horváth Árpád írta időpontban
Kedves Péter!

Én úgy szoktam, hogy az összegük 0 legyen. Mondjuk az esetedben azt jelenti, hogy:

- jó válasz: +100%
- 2 rossz válasz: mind -50%

Választ egy rosszat és egy jót, akkor 50%-a lesz.
Választ egy rosszat, az -50% lenne, de negatívat nem ad a Moodle, úgyhogy 0 pontos lesz.
Ha mindet kiválasztja, akkor 0%-a lesz.

(Amúgy én grafikonjaimat PDF-be szoktam menteni Pylab-ból, hogy LaTeX-be belerakjam. Szerintem a PDF vektorgrafikus képformátumnak is tekinthető. Itt van egy ilyen ábrám.)

Üdvözlettel: Árpád
Válasz erre: Horváth Árpád

Tárgy: Pontozás

Édes Péter írta időpontban
Szia Árpi!

Ez szerintem csak akkor jó, ha 1 pontos a feladat!.
Ha 3 pontos (azaz minden opció 1 pontot ér), akkor a következő esetben:
1.v ki kell pipálni
2.v nem kell kipipálni
3.v nem kell kipipálni
 - ha csak az elsőt rontja el (azaz semmit se pipál ki), akkor kellene kapnia 2 pontot, de az általad leírtak szerint nem kap semmit.

Persze megfontolandó azok álláspontja, akik erre azt mondják, hogy akkor a tanuló úgy is tud pontokat szerezni, hogy nem csinál semmit, csak elküldi az üres űrlapokat.

Köszönöm a válaszokat (az e-mailben érkezetteket is): Péter

Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Pontozás

Papp Gyula írta időpontban

Nem-nem...
Az, hogy hány pontot ér egy kérdés, az a kérdés súlyát hivatott jelezni. Teljesen mindegy, hogy hány pontos egy kérdés, a válaszok százalékos eloszlása az alap. Azaz, ha egy helyes válasz van, akkor a helyes válasz viszi a 3 pontot. A pontszám nem oszlik meg a jó és rossz válaszok között. 

Válasz erre: Édes Péter

Tárgy: Pontozás

Károly Gabriella írta időpontban

Kedves Péter!

Egy gondolat, hátha még aktuális a kérdésed.

Már én is láttam ilyen feladatokat, de a Moodle ezeket tudtommal nem tudja :-(

Én az ilyeneket igaz-hamis típusú kérdésekké szoktam átalakítani, igaz ez esetben egy kérdésből három, négy is lesz, de egyértelműen kell választani a diáknak minden esetben.

Remélem segítettem.

Karga