Server+Net

Server+Net

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 4
Tiszteletem

Az elmúlt iskola év végén(én + munkatársaim) kedvet kaptunk és úgy döntöttünk hogy mi is csinálunk egy saját moodle rendszert.

Az iskolánknak van egy web servere mely habár elég régi (1core, 1Mb SDRAM, stb) az isokla web oldalához még elég stabil.

Feltelepítettük erre az őskövületre a Moodle-t és azt tapasztaltuk hogy kicsit mellé nyultunk, ugyanis a rendszer azonnal lefagy ahogy kb 20 felhasználó egyszerre akar valamit csinálni, mint pl ellenőrzőt írni.



A dolog amiért írok , az az hogy kikérjem ezzel kapcsolatban a szakértők tanácsát.

Jelenleg kb 8Mb downolad/2 Mb upload netünk van (ez a serveré is), és ez a régi 5 éves szerverünk.

Mekkora az a netsebeség ami optimális egy moodle oldalnak(internetről legyen elérhető)?

Érdemes új szerverben gondolkodni, mert pl a régiben túl kicsi a memória?

Vagy az a jó verzió amelyen nekem jár az eszem, hogy bérelünk egy komoly tárhelyet valahol, és akkor az elérhetőség és a sebeség soha többet nem lesz probléma?



Köszönettel és tisztelettel



Kőrösi Gábor
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Server+Net

Papp Gyula írta időpontban
Szervusz!
Gondolom, hogy az 1 Mb 1 GB...
Házon (iskolán) belül talán elmegy, de házon kívülről az a 2 Mb - valószínűleg nem dedikált - kapcsolat nyuszi.
A webes szolgáltatásokat - különösen ha az erőforrás igényes, s a Moodle az érdemes szerverfarmon tartani, ahol megvan a megfelelő sávszélesség.
Tudom, ez újabb költség, de szerintem vágja haza az iskolát.
A lényeg az, hogy az igazgató is tartsa fontosnak a dolgot.
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Server+Net

Törölt felhasználó írta időpontban
Igen az 1Mb az gb akart lenni.
én is arra a következtetésre jutottam hogy a Moodle-t 2Mb uload/download mellett soha sem fog tökéletessen futni,. Iazábol csak megerősítést várok , hogy iagzam van e ezzel kapcsolatban
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Server+Net

Törölt felhasználó írta időpontban
Útolag kiderült hogy a 8/2Mb sem annyi amennyi hanem 2/2Mb.

A memóriát elírtam, Bocs... az 1Mb az valójában Gb akart lenni.
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Server+Net

Fodor Zsolt írta időpontban
Ha jellemzően nem használjátok az iskolában, akkor legyen valami külső tárhelyen. Azonban ha mondjuk informatika teremből ténylegesen használnák, akkor szerintem inkább a benti elhelyezés a jobb megoldás. Az ok: egy órai használat során lényegében egyszerre sokan használnák, a /gép sávszélesség nagyon kicsi lesz abban az időben. Ha a délutáni használatot nézzük, akkor a terhelés inkább megoszlik időben.

Persze ez a sávszélesség mindenképpen nagyon kicsi... igazán optimális megoldás nincs ezzel a feltétellel.