Teszt kitöltése

Teszt kitöltése

Csollák Dezső írta időpontban
Válaszok szám: 5
Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy egy teszt kitöltésénél hogyan tudnám leszedni a "Mentés leadás nélkül" gombot?

Köszönöm!!!!
Dezső
Válasz erre: Csollák Dezső

Tárgy: Teszt kitöltése

Tóth József írta időpontban

Ez valóban egy jó kérdés! Én is kíváncsi volnék a válaszra, mind 1.9, mind 2.0 esetén!

:-)  TJoe

Válasz erre: Tóth József

Tárgy: Teszt kitöltése

Csollák Dezső írta időpontban
Megtaláltam !!!!!!!!!!!!!!!

moodle\mod\quiz\attempt.php

echo "<input type=\"submit\" name=\"saveattempt\" value=\"".get_string("savenosubmit", "quiz")."\" />\n";

sor elé be kell tenni ezt: //

És eltűnik a gomb!

Dezső
Válasz erre: Csollák Dezső

Tárgy: Teszt kitöltése

Kiss István írta időpontban

Sziasztok!

Nálunk többször is előfordult, hogy egy-egy gép elszállt vizsga közben és ha a hallgató nem mentett közben, akkor elszállt az addigi munkája, esetleg írhatta újra.

A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, hogy oldalváltáskor(v. minden x-diknél) automatikusan mentsen és akkor tényleg nem kell a "savenosubmit" gomb.

Tehát valahogy összeköthető-e a két esemény.

Üdv:

Kiss István

Válasz erre: Kiss István

Tárgy: Teszt kitöltése

Bakos Csaba írta időpontban
Valójában nem száll el. A válaszok megtalálhatóak a mdl_quiz_attempts adatbázisban.
Az adott kiszolgáló sql adatbázis karbantartó programját kell használni, pl: phpMyAdmin.
Az azonosítója alapján  "userid" beazonosítva (a név vagy a username alapján keresve, az mdl_user adatbázis "id" mező értéke az eredete), a timestart mező értékét mondjuk 200-al növelve beírom a timefinish mezőbe.
A Moodle felületen belépve már láthatóak a válaszai. Ha értékelési pontjai hiányoznak akkor kézi pontozással megadom.
Az automatikus mentés nem minden esetben segít, ha nem zárja a tesztet, mert a timefinish mező értéke 0 lesz és nem kerülnek elő a válaszok, 0 pont és hogy nem fejezte be az látható a pontozói jelentésben.
Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: Teszt kitöltése

Kiss István írta időpontban

Köszönöm a választ, viszont ha jól értelmeztem, akkor ezzel a megoldással a teszt vége után lehet élni de a hallgató nem tudja folytatni a megkezdett tesztet.

Eddig ugyanis újra megnyitva a tesztet az teljesen üres volt és csak az addig eltelt idő csökkent.

Viszont a válaszodból arra következtetek, hogy valahogy mégiscsak elő lehet csalogatni a megadott válaszokat, csak nekem ez ott helyben és gyorsan kell.

A kérdés csak az, hogyan?

Kiss István