GIFT kód generálása Excelben Word-ben

GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 16

Sziasztok!

Szeretnék minél több fajta kérdéstípusból GIFT kódot generálni. Talátam doc-ot és xls-t, de mindkettő makrójával, ill. működésével probléma van.

A doc makrója a stílusformázáson akad meg, az xls-sel nem megy az 5Choices és a True/False kérdések generálása.

Csatolom a két fájlt, hátha van rá valakinek megoldása.

Ha mást használtok, kérlek írjátok meg! Niethammer Zoltán számításos kérdésének témáját már olvastam, gratulálok!

Köszönöm!

Antónia

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Ha jól értem, akkor te is kérdéseket szeretnél gyártani GIFT formátumba, hogy utána beimportáld a moodle-ba.

Készítettem már ilyen programot is, amelybe egyszerűen beírod a kérdéseket, meg a válaszokat, majd generál egy GIFT formátumú kimenetet. Külön programom van a kitöltő tesztekre.

Ezeket megtalálod ezen az oldalon:
http://www.kissbalint.hu/motto/course/view.php?id=91
jelszó: bálint

Üdv: Zoli


Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Törölt felhasználó írta időpontban

Szia!

Köszönöm a segítséget!

Nem találom hol van itt a moot-on felhasználói név/jelszó a rendszeredhez. Vagy regisztráljak új felhasználóként?

Üdvözlettel:

Antónia

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Regisztrálhat bárki a motto nevű moodle portálunkra a szokásos módon.

Üdv: Zoli
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Zoltán,
regisztráltam, de a bálint az 'z'-vel kezdődik :)

R
Válasz erre: Sinka Róbert

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Bocsánat!

Ezt a kurzust egy régebbi szerverről hoztam át, és benne marad a régi jelszó. Admin-ként helyreállítottam új kurzusként. Át is jött minden. Módosítottam a jelszót, de amint látom nem engedi. Most levettem a jelszót, így mindenki beiratkozhat, aki regisztrálta magát.

Üdv: Zoli
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Zoltán!

Köszönöm a segítséget, a tesztkészítőket, és az egyéb letölthető érdekességeket. A Geogebra különösen tetszik, a Scratch-ot még nem sikerült munkára bírnom, de idő kérdése! :) Már olvasom, nézem a helpjeit.

Szeretnék engedélyt kérni, hogy hirdessem tovább ezeket! Ha van erre mód, kérlek jelezz vissza, hogy ha tovább adhatom a tudást, a programokat az oktatóinknak.

Üdvözlettel,
Robert
Válasz erre: Sinka Róbert

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Nyugodtan hirdetheted a kurzusomat mindenkinek, sőt örülök, ha többen leszünk a résztvevők között. A motto portálunk nyitott minden tanár, szülő és gyerek számára.

Próbálom itt összeszedni az oktatást segítő programokat. Ilyen a
scratch is.


Nagyon jó példák vannak itt:
http://scratch.mit.edu/galleries/view/11322
Ezen az oldalon meg a tanulóink munkái vannak: http://scratch.mit.edu/galleries/view/11322
Ez meg az én oldalam: http://scratch.mit.edu/users/niethammer

Érdemes ezzel a programmal foglalkozni, mert 1-2 óra alatt látványos oktatóprogramokat lehet készíteni vele.

Esetleg megnézheted a 3D programozási oldalamat is: vlogo.hu

Tehát örömmel várunk mindenkit akár a motto, akár a vlogo moodle oldakra.

Üdv: Niethammer Zoltán

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Törölt felhasználó írta időpontban

Kedves Zoltán!

Köszönöm a GIFT-témában a segítséged!

Azért is örülök, hogy "járhattam" a rendszeredben, mert egy nagyon jó kis eszközre, a Google gadgetek közül a LaTeX-re figyeltem fel Nálad.

Üdvözlettel:

Antónia

 

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Én is örülök, hogy találtál hasznos dolgokat. A fejlesztésekkel nem álltam le, hamarosan felrakom a számításos teszt generáló programomat is.

Üdv: Niethammer Zoltán

Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Zoltán!

A számításos teszt egy mumus nekem. Már kaptam belőle segítséget, de még nem mertem hosszabb időt rászánni. Pedig kellene, sokan kérik tőlem.

Arra viszont nem válaszoltál, hogy tovább adhatom-e a programjaidat, illetve a manuálékat, amiket készítettél?

Üdv,
Robert
Válasz erre: Sinka Róbert

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Ha gondolod, akkor készítek egy részletesebb leírást a számításos tesztről. Esetleg adhatnál konkrét feladatot a matematikai képlettel együtt.
Én elég sokat használom egyszerű alapműveletek gyakorlására. A fórumban már írtam erről, de részletezhetem, ha szükséges. 3-4 jó példa sokat segítene.

Üdv: Zoli
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Sinka Róbert írta időpontban
Szervusz!

Igazából az szokott a kérdés lenni ebből a szempontból, hogy lehet-e bonyolultabb képleteket alkalmazni, vagy több lépéses képletet, számítást gyakoroltatni?

Üdv,
Robert
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Sinka Róbert írta időpontban
Kedves Zoltán!
Ez a téma engem is érdekel(ne)! A jelszó rendben, de a felhasználói név? Az titok?

Kérlek segíts nekem is ebben!

Üdvözlettel,
Robert
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Kiss István írta időpontban
 

Sziasztok!

 

Lehet, hogy már idejétmúlt egy kicsit a válasz, de én az eredeti nem működő excelt írtam át és azóta ezt használom.

 

Egészen a Moodle 2.0 alatti verziókig működik, van benne "1 jó válasz 2-5-ből" kétféle, a második inkább a "mindkettő, egyik sem" típusú kérdésekhez kell, mert ott a keverés le van állítva. Aztán "Egy-több jó válasz 2-5-ből", aztán Párosító, Igaz-Hamis, Rövid válasz és Esszé.

 

Az eredeti verziót javítottam fel pl. nem kell mindig feltétlen tíz párosítót írni, vagy változtathatók a kérdésben levő megoldások száma stb.

 

Amikor kész vagytok vmelyik oldal kérdéseivel a Gift fájl készítése és elmentése után a kódolást még meg kell változtatni, hogy teljesen helyes legyen. ---> Notepad++-ban a kódolás legyen "UTF8 kódolás BOM nélkül" így a magyar ékezetek helyesen értelmeződnek és a megjegyzések szintén.

 

Ami nem feketével van (képletek) az igazából a használatnál folyamatosan változik, akit zavar, ki lehet fehéríteni.

 

Moodle 2.0 és felette változott a GIFT formátum, nem vészesen, de a képleteket át kell hozzá írni.(később)

 

Üdv.:

 

Kiss István