Technikai fórum

Tömeges file feltöltés

 
Kép
Tömeges file feltöltés
Czár Zsolt írta 2010. december 2., csütörtök, 13:53 időpontban
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogyan lehet moodle 2-ben egyszerre egy kurzus alá több fájlt feltölteni. Vagy lehet-e tömörítve feltölteni egy fájlt, azután valahogy kicsomagolni?
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Papp Gyula írta 2010. december 2., csütörtök, 14:28 időpontban
 
A tömöratéses változat továbbra is működik. feltöltés után az állomány mellett megjelenő ikonocskára kattintva érhetők el a műveletek, így a kicsomagolás is.
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Czár Zsolt írta 2010. december 2., csütörtök, 16:01 időpontban
 
Köszönöm ! Ki is próbálom a tömörítéses feltöltést:)
Az FTP tényleg jó megoldás, de hogy derítem ki melyik könyvtár tartozik az adott kurzushoz?

Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Gángó Vince írta 2010. december 2., csütörtök, 16:40 időpontban
 
Ha a kérdéses kurzus nyitólapján megnézed a böngésződ címsorát, valami ilyesmit fogsz látni:
http://szerverneve.hu/course/view.php?id=6

Az id utáni szám azonosítja a kurzust, ezt a könyvtárat keresd!

Vince
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Papp Gyula írta 2010. december 2., csütörtök, 17:03 időpontban
 
Moodle 2.0 esetén ez már nem ilyen egyszerű. Nem támogatott a közvetlen hozzáférés.
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Gángó Vince írta 2010. december 2., csütörtök, 17:25 időpontban
 
Eddig csak sejtettem, hogy nem fogunk váltani januárban, most már biztos vagyok ebben :-)
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Papp Gyula írta 2010. december 2., csütörtök, 16:58 időpontban
 

Hát ez már nem úgy megy mint régen, hogy szabadon matatok egy könyvtárban.

Ez gyakorlatilag már nincs.

Ha hasonlót szeretnél, akkor az „Adattár” szolgáltatások között az „Állományrendszert” ajánlom. Ez alapértelmezés szerint nincs bekapcsolva, tehát először be kell kapcsolni a szolgáltatást.

Ilyenkor a szerveren a Moodle adatkönyvtárában lévő „repository” könyvtáron belül létrehozol egy könyvtárat és oda teszed – jellemzően azokat az állományokat, amelyeket több kurzusból is el szeretnél érni – és a kurzusban beállítod az adott könyvtárat.

Ez könyvtáranként egy adattár-példányt jelent.

Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Niethammer Zoltán írta 2013. szeptember 7., szombat, 22:38 időpontban
 
Szia!

Eddig 1.9-et használtam. Most telepítettem a 2.5-öt. Archiválva lett minden régi kurzus. Némelyik 60-80 Mb. Hogyan tudom feltölteni, hogy helyreállítsam a kurzusokat? Megpróbáltam FTP-vel, de eltévedtem a mappák között. A fájlfeltöltőnek meg túl nagyok a fájlok. Remélem vissza lehet állítani a régi kurzusokat.

Üdv: Zoli
Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Vágvölgyi Csaba írta 2013. szeptember 8., vasárnap, 08:24 időpontban
 
Szia Zoli!

A 2-es Moodle állományrendszere teljesen más, mint a 1.x sorozatban, ezért az állományok közvetlen feltöltése (pl.: ftp-vel) már nem olyan egyszerűen járható út.

Ha lehetőséged van a feltöltési limit megemelésére, akkor javaslom ezt az irányt, ha nem akkor az az Adattárak nevű szolgáltatásra lesz szükséged, ezen belül is az Állományrendszer nevű adattárra. Ezzel létrehozhatsz olyan mappákat az állományrendszerben, amelyek közvetlenül elérhetők ftp-n és látszanak a Moodle felületéről is.

A Portáladminisztráció > Segédprogramok > Adattárak > Adattárak kezelése oldalon engedélyezd az Állományrendszer nevű adattárat.

Részletes angol nyelvű leírást itt találsz: http://docs.moodle.org/25/en/File_system_repository

Ha segítségre volna szükség, írj!

Üdv.: Csaba

Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Niethammer Zoltán írta 2013. szeptember 9., hétfő, 09:22 időpontban
 
Köszönöm a választ. Sikerült feltöltenem a ZIP állományokat, de hol férek hozzájuk a moodle-ban? Hol tudom helyreállítani a kurzusokat?

Üdv: Zoli

Kép
Tárgy: Tömeges file feltöltés
Gángó Vince írta 2010. december 2., csütörtök, 14:31 időpontban
 
Szia!

Sok állomány esetén én inkább az ftp-t preferálom :-)

Vince