Tanulók vizsgái

Tanulók vizsgái

by Péter Földes -
Number of replies: 10
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a rendszerben belső beiratkozást alkalmazok. Egy adott kurzushoz, azon belül egy adott vizsgához hozzárendeltem a tanulókat, többhez azonban nem. Hogy lehetséges mégis, hogy ezek a tanulók a többi kurzusba simán be tudnak lépni, és a vizsgákat is ki tudják tölteni. Ha letiltom a láthatást természetesen nem látják, de akkor azok sem, akik arra a kurzusra\vizsgára be lettek íratva. Már vagy 5-ször végignéztem felhasználók, kurzusok, engedélyek beállításait, és mindent megfelelőnek találtam. Vagy ez lenne a standard működés (nem hiszem)?
A segítséget előre is köszönöm!

üdv,

Péter
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Gyula Papp -
A tanulók globális szerepben tanulók? Ha igen, szellemként járják be az összes kurzust - globális tanulói hozzáférést kapnak mindenhez.
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Vince Gángó -
Szia!

A Kurzusok beállításainál a Beiratkozások részben "A kurzus felvehető" mit mutat? Ha ez igen, akkor bárki, aki létezik a Moodleben, beléphet (felveheti) a kurzust! Ez is okozhatja a "hibás" működést.

Vince
In reply to Vince Gángó

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Péter Földes -
Sziasztok!

A kurzus nem felvehetőre van állítva, így az nem okozhatja a problémát. A tanulók globális szerepben nincsenek beállítva tanulóra. (remélem jól értem a beállítást).
A tippeket mindenesetre köszönöm!


üdv,

Péter
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Gyula Papp -
Újabb tipp: Felhasználók --> Engedélyek --> Felhasználói szabványok: alapszerep minden felhasználó esetén menüpont. Itt mi áll?
A Hitelesített felhasználó a jó.
In reply to Gyula Papp

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Péter Földes -
Köszönöm szépen, ez volt a probléma :)! Az alapszerep tanulóra volt állítva. Még egyszer köszönöm a segítséget!

Üdv,

Péter
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Péter Földes -
Sziasztok!

Hasonló kérdésem lenne, mint az előző, azért nem nyitok új topicot. Olyan kérdésem van, hogy az megoldható-e, hogy egy bizonyos hallgatót felveszek egy kurzusba, amiben több teszt is van, azonban csak bizonyos teszteket érjen el, csak azokat tudja kitölteni. És ha ez megvalósítható, akkor hogyan, mert eddig nem sikerült rájönnöm a megoldásra?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,

Péter
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Vince Gángó -
Szia!

Adj jelszót a tesztnek és akkor csak az töltheti ki, akivel megosztod a jelszót!

Vince
In reply to Vince Gángó

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Péter Földes -
Szia!

Köszönöm, ezt hol tudom megadni? Mert a teszt szerkesztésénél nem láttam ilyen mezőt? Továbbá ezt nem lehet jogosultsággal megoldani? (a teszthez hozzárendeltem azokat a diákokat akiknek vizsgázniuk kell, a többit nem, mégis látják).

Péter
In reply to Péter Földes

Tárgy: Tanulók vizsgái

by Vince Gángó -
Szia!

Pedig ez a teszt szerkesztésénél megadható tulajdonság, a biztonság részben keresd (1.9.9-es Moodle esetében)!

Jogosultsággal nem lehet megadni. Aki a kurzus tagja, hozzáfér a kurzusban lévő anyagokhoz.

Vince
Attachment teszt-jelsz_.png