Nyelvi állományok módosítása

Nyelvi állományok módosítása

Bakos Csaba írta időpontban
Válaszok szám: 8
Sziasztok!
Új tárhelyre költöztettem a rendszert és a nyelvi állományokban újból meg akartam tenni a módosításokat. Érdekes módon a moodle.php nyelvi állományát nem hajlandó módosítani. Az összes többiben lehet.
Itt a Bejelentkezést akartam Belépésre átírni, de lokális "hu_utf8_local" könyvtárban egy 0 byte-os moodle.php keletkezik. A többi módosított állomány természetesen létrejön.
Persze megoldás az eredeti nyelvi fájl kicserélése, de nem értem, miért "védi" ezt az egy állományt.
Valakinek ötlet?
Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Nem nagyon értem a kérdést.
Ha költözik a Moodle, akkor csak annyit kell tenni, hogy a moodledata/lang/hu_utf8_local mappát át kell másolni az új szerverre, és máris visszakapom az eddigi nyelvi környezetet.
A moodle könyvtárban lévő nyelvi állományokhoz nem célszerű hozzányúlni!!!

Vágvölgyi Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Klein Arnold írta időpontban
Nekem ez költözéstől független dolog. Első telepítés, 2 éve használom, semmi gond vele, viszont hiába próbálom átírni bármelyik cimkét az admin felületen, nem menti le, ellenben ha kézzel módosítom a moodle.php állományt a fent említett helyen, az rögtön megjelenik az oldalon, tehát csak így tudok módosítani egy-egy feliratot.

Nem tudom az okát, az elején zavart, amikor sokat kellett emiatt a fájlt szerkesztenem, mostanra beállt a rendszer, nem érdekes, csak nem értem. Volt egy tükrözésem ugyanerről a telepítésről, egy demo oldal, és ott úgy emlékszem, hogy nem volt ilyen gondom.

Arnold
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Klein Arnold írta időpontban
Nekem ez költözéstől független dolog. Első telepítés, 2 éve használom, semmi gond vele, viszont hiába próbálom átírni bármelyik cimkét az admin felületen, nem menti le, ellenben ha kézzel módosítom a moodle.php állományt a fent említett helyen, az rögtön megjelenik az oldalon, tehát csak így tudok módosítani egy-egy feliratot.

Nem tudom az okát, az elején zavart, amikor sokat kellett emiatt a fájlt szerkesztenem, mostanra beállt a rendszer, nem érdekes, csak nem értem. Volt egy tükrözésem ugyanerről a telepítésről, egy demo oldal, és ott úgy emlékszem, hogy nem volt ilyen gondom.

Arnold
Válasz erre: Klein Arnold

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
"ha kézzel módosítom a moodle.php állományt a fent említett helyen"

Mit értünk most "fent említett hely" alatt?
Létezik a moodledata/lang/hu_utf8_local könyvtár? Nincs gond az írási jogokkal?

Vágvölgyi Csaba


Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Bakos Csaba írta időpontban
Igazad van, csak hiába másoltam át, nem jelentek meg a változások.
A Bejelentkezés feliratot azért írtam át Belépésre mert így jobban kifér a belépési nyomógombon.

De az a lényeges, ha nem a moodle.php-t nyelvi állományt módosítom akkor rendben megtörténnek az átírások. A file rendszer jogosultságaim megegyeznek, teljes hozzáférés.
Egyszerűen nem értem.
Bakos Csaba
Válasz erre: Bakos Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
A moodle.php abból a szempontból "speciális", hogy nagyon nagy méretű, és ennek a beolvasás és mentés elég időigényes folyamat. Láttam már olyat, hogy időtúllépés miatt eldobta a Moodle a mentést.

Továbbra sem értem, hogy ha egy korábban módosított nyelvi csomag állományait bemásolod a moodledata/lang/hu_utf8_local könytárba, akkor a modle miért hagyja azt figyelmen kívül?
Létezik nálad a moodledata/lang/hu_utf8_local/moodle.php állomány?

Vágvölgyi Csaba
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Nyelvi állományok módosítása

Bakos Csaba írta időpontban
Igen, létezik.
De akár manuálisan írom át a változót, vagy a mentett állományt másolom oda nem jelenik meg a módosított szöveg.
De ha a moodle adminisztrátor felületen módosítom, valamiért 0 byte lesz a mérete.