Hitelesítés Active Directory-ból

Hitelesítés Active Directory-ból

MoodleMoot Adminisztrátor írta időpontban
Válaszok szám: 7
Hali!
Autentikál valaki Active Directory-ból?
Válasz erre: MoodleMoot Adminisztrátor

Tárgy: Hitelesítés Active Directory-ból

Bozó Norbert írta időpontban

Sziasztok!
Az LDAP-os beállításokat megcsináltam, a szinkronizáció megy, a felhasználók be tudnak lépni, csak 1 bajom van. Hogy IE alatt nem lép be automatikusan. A főoldal bejön, ha rányomok a "bejelentkezés" gombra, akkor automatikusan bejelentkeztet. Beállítottam több IP cím tartományt is, azt rendesen kezeli, hogy mikor kell a beírós bejelentkező oldalt adni, de minden esetben rá kell nyomni a ˇ"bejelentkezés"-re. Azt szeretném, hogy ha a beállított IP tartományokból jön valaki Explorer-rel, akkor azt minden kérdés/nyomás nélkül jelentkeztesse be, aki meg másfelől, az meg a bejelentkezős ablakot kapja kezdésként. Az alternate URL-t próbálgattam, de az se akart így működni. A rendszer 2010.02.08-ai 1.9.7+, a beépített ldap modullal. Mit kell még beállítani? Vagy mit kell máshogy beállítani? Üdv,

Válasz erre: Bozó Norbert

Tárgy: Hitelesítés Active Directory-ból

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: Hitelesítés Active Directory-ból

Bozó Norbert írta időpontban
Igen, nézem. Letöltöttem a 2.2.11-es Apache-hoz megfelelő mod_auth_sspi.so fájl-t (Win 2008r2 Core-on fut), majd az oldalon található módon belejavítottam a httpd.conf fájlba. Az oldalon pedig bekapcsoltam a NTLM SSO-t, alhálózatot állítottam, és az IEfast path-t is "Igen"-re tettem. Az alternate URL-t pedig üresen hagytam. Üdv,
Válasz erre: Bozó Norbert

Tárgy: Hitelesítés Active Directory-ból

Bozó Norbert írta időpontban
Olvasgattam a témákat, és láttam, hogy nincs leírva a megoldás. Még akkor rájöttem, hogy a Biztonság -> Portálszabványok alatt be kell pipálni a Felhasználói bejelentkezés előírása boxot.
Válasz erre: MoodleMoot Adminisztrátor

Tárgy: Hitelesítés Active Directory-ból

Bozó Norbert írta időpontban

Sziasztok!
Szeretném tovább bonyolítani az életemet, ezért szükséges lenne 2 domain-ből hitelesítenem a felhasználókat. Annyit tudok a 2 AD-ről hogy valamilyen trust kapcsolat van köztük, és mindkettő win. A kérdésem az lenne, hogy konkrétan mi szükséges ahhoz, hogy 2 AD-ból hitelesítsek? Lehetőleg OU-ka bontva. Üdv,