feladat különböző határidőkkel

feladat különböző határidőkkel

Károly Gabriella írta időpontban
Válaszok szám: 4

Sziasztok!

Egy modult több osztályban tanítok, és teljesen más időbeosztásban haladnak. A z osztályokból külön csoportokat alkottam. Szeretném megoldani, hogy egyazon feladathoz a beadási határidő különbözzön az egyes csoportoknál. Ez egyáltalán megvalósítható?

Előre is köszönöm a segítséget!

Válasz erre: Károly Gabriella

Tárgy: feladat különböző határidőkkel

Jelli János írta időpontban
Kedves Gabriella!

Csinálj csoportokat! A kurzushoz tartozó adminisztrációban létrehozol olyan nevű és annyi csoportot ahány felé a feladatokat akarod osztani.
Utána a csoportosítás fülön add meg melyik csoportosítás hoz melyik csoport tartozik.
Ezek után egy feladat kiírásánál (a További opciók bekapcsolása után) a Csoport mód-nál választhatsz Külön csoportok v. Látható csoportok között.
A Csoportosításnál kiválasztod a megfelelő csoportot - amiket előbb definiáltál
Ha be X-eled a "Csak a csoport tagjai számára" lehetőséget akkor csak az egyes csoportosításokban lévő diákok látják a feladatot.
Hátrány: Annyiszor kell egy feladatot felvenned, ahány csoportod/időpontod van.
Ps: Ez müködik akár tananyagokra is.
Válasz erre: Jelli János

Tárgy: feladat különböző határidőkkel

Károly Gabriella írta időpontban

Köszönöm szépen a gyors választ, de lehet hogy valamit nem jól csinálok :(

A csoportokat létrehoztam, de nem találom a csoportosítás fület :( bár a csoportokat funkció szerint már nem is kellene csoportosítanom. A mellékletbe beraktam erről egy képet.

A feladat létrehozásakor meg tudom adni, hogy külön csoportok, de nem találom a csoportosítás lehetőséget :(
"Ha be X-eled a "Csak a csoport tagjai számára" lehetőséget akkor csak az egyes csoportosításokban lévő diákok látják a feladatot." ezt meg végkép nem találom :'(

Az a kis kellemetlenség, hogy többször kell felvenni a feladatot, eltörpül amellett, hogy nem tudom szétszedni őket.
Csatolom a nálam megjelenő feladat beállítási oldalt is. 
A rendszerem verzió száma: 1.9.5+ (Build: 20090805)

A segítséget előre is köszönöm.

Válasz erre: Károly Gabriella

Tárgy: feladat különböző határidőkkel

Jelli János írta időpontban

Kedves Gabriella!

Bocsánat, elfelejtettem, hogy a csoportosítást elöbb engedélyezni kell a portál adminsztrációban.

Adminsztráció->Egyéb->Kisérleti lapon válaszd a Csoportosítás bekapcsolása lehetőséget.

Mellékelek egy képet is róla.

Csoportositas_enged.jpg csatolmány
Válasz erre: Jelli János

Tárgy: feladat különböző határidőkkel

Károly Gabriella írta időpontban

Kedves János!

Nagyon köszönöm a segítséget! Így már tényleg megy.
Sokkal egyszerűbb a feladatokat többszörözni, mint a teljes kurzust :) 

Gabriella