felhasználói jelentés

felhasználói jelentés

Czár Zsolt írta időpontban
Válaszok szám: 8
Sziasztok!
A problémám a következő: azt szeretném elérni hogy egy teszt megoldása után a felhasználói jelentésben megjelenjenek a globális visszajelzések. A tesztnél beállítottam ezeket a visszajelzéseket ( érdemjegyeket-százalékokat) a teszt megoldása után meg is jelennek de ha később a pontoknál a diákok megnézik a jelentést csak a százalékokat látják. Erre a problémára keresem a megoldás.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Válasz erre: Czár Zsolt

Tárgy: felhasználói jelentés

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
"A teszt lezárása után" oszlopban engedélyezve van a Globális visszajelzés?
Válasz erre: Vágvölgyi Csaba

Tárgy: felhasználói jelentés

Czár Zsolt írta időpontban
Válasz erre: Czár Zsolt

Tárgy: felhasználói jelentés

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
Hááát, akkor nem nagyon van ötletem. Melyik Moodle verzió? Keresgéltem a moodle.org-on és az 1.9.4-ben jeleztek hasonló problémát, ami időközben javításra került.
Válasz erre: Czár Zsolt

Tárgy: felhasználói jelentés

Papp Gyula írta időpontban

Amit keresel, azt az értékelő naplóban (Eredmények - eredeti nyelvi állomány szerint Pontok - Adminisztráció blokk) kell beállítani.

Járj el a következő módon:

  1. Kattints a Pontok menüre;
  2. A bal felső sarokban található legördülő lista „Kategóriák és tételek” szakaszában válaszd az „Egyszerű nézet” menüpontot;
  3. A megjelenő táblázatban a kurzusod értékelési tételei láthatók. Kattints az ominózus teszt szerkesztés ikonjára (stílusfüggő, de általában valami kéz, toll, papírlap);
  4. A „Pontozási tétel szerkesztése” oldalon nyomd meg a „Részletek megjelenítése” gombot;
  5. A „Pont megjelenítésének típusa” mezőben válaszd ki a kívánt opciót - például: Jegy/jegy (százalék)/százalék (jegy)/jegy (valós)
  6. Nyomd meg a „Módosítások mentése” gombot.

No most, hogy működjön is a dolog, kurzus szinten meg kell mondani, hogy mikor lesz ötös, négyes, stb. a teljesítmény. Ezt kurzus szinten lehet beállítani.

Az előbbi legördülő listából válaszd a „Jegyek” szakasz „Szerkesztés” menüpontját, s a jegyek százalékhatárait állítsd be.

Az értékelés folyamatát teljesen automatizálni lehet. Ehhez itt kell ezt-azt beállítani.

Sinka Róbert kollégánk az idei MoodleMoot konferencián is zseniális tutoriált fog tartani ebben a témakörben ;-)

(http://moodlemoot.hu/mod/resource/view.php?id=1581)

(http://moodlemoot.hu/mod/choice/view.php?id=1583)

Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: felhasználói jelentés

Tóth József írta időpontban
Szia!
Azt írod: "Az értékelés folyamatát teljesen automatizálni lehet. Ehhez itt kell ezt-azt beállítani."
Nekem úgy tűnik, beállítottam amit kellett a Skálánál, de a Kurzusnál nem tudom kiválasztani a Szokásos modulbeállítások/Pontozási kategória alatt az általam létrehozott skálát!
A Tréner > Adminisztráció > Pontok > Skálák-nál azt írja, hogy nincs használatban (persze, ki sem tudtam választani!)
A "Standard skála" mellett ott a pipa, és ez nem változtatható!
(Mindezt adminként.)
Merre keressek megoldást?
:-) TJoe