Nyelvi fájl 1.9-hez

Nyelvi fájl 1.9-hez

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 5

Szervusztok!

Az 1.9.5-ös verzióhoz a letölthető legfrissebb nyelvi fájl is tartalmazza az eddigi "kényelmetlen" sztringeket (pl. Kapcsolás állományhoz vagy weblaphoz).

Ezeknek a sztringeknek a javítása/módosítása nagy feladat, ezért kérem, hogy ha valaki előrehaladt már ezen a területen, és szívesen megosztaná, küldje el nekem.

Köszönöm!

Antónia

 

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi fájl 1.9-hez

Törölt felhasználó írta időpontban

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy miért van az, hogyha új kurzust hozok létre, akkor a beállításoknál a Szerep nevek angolul jelennek meg? (persze ugyanez fennáll a felhasználók -> engedélyek részben is). A nyelvi fájl-t megnéztem, a moodle.php- ben a szerepnevek megvannak adva magyarul is. Mi lehet az oka? Üdv,

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi fájl 1.9-hez

Papp Gyula írta időpontban
Milyen nyelven történt a telepítés? Az angol nyelvű telepítés lehet ludas...
Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Nyelvi fájl 1.9-hez

Törölt felhasználó írta időpontban
Igen, angol nyelven telepítettem. De azt gondoltam, hogy a nyelvi fájl későbbi odamásolásával nem lesz ilyen gond, ha a nyelvi állományban is lehet szabályozni ennek a sztingnek az értékét. Kicsit szomorú lettem :( Üdv,
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi fájl 1.9-hez

Papp Gyula írta időpontban

Akkor megvan a válasz :-( ...

Ezért nem mindegy a telepítés nyelve. Az admin adatai és néhány alapbeállítás a telepítés nyelvéből érkezik. A tanulók ebből nem sokat lát, de akik menedzselik a rendszer, vagy a kurzusokat, azok igen.

De mégis van megoldás :-)

A rendszer a szerepkör neveket adatbázisban rögzíti. Az mdl_role tábla tartalmazza a neveket, s mondjuk egy phpMyAdmin-ban tudod módosítani a szerepneveket.

Válasz erre: Papp Gyula

Tárgy: Nyelvi fájl 1.9-hez

Törölt felhasználó írta időpontban

Köszönöm! Örülök, hogy mégis van megoldás :)
Már csak annyi kérdésem van, hogy a fórumban hogyan lehet egy témához úgy hozzászólni, hogy ne az előzőre legyen válasz (beágyazott formánál kicsit becsúszik az egész), hanem csak úgy a témához szólok hozzá? Üdv,