GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Tárgy: GIFT kód generálása Excelben Word-ben

Kiss István írta időpontban
Válaszok szám: 0
 

Sziasztok!

 

Lehet, hogy már idejétmúlt egy kicsit a válasz, de én az eredeti nem működő excelt írtam át és azóta ezt használom.

 

Egészen a Moodle 2.0 alatti verziókig működik, van benne "1 jó válasz 2-5-ből" kétféle, a második inkább a "mindkettő, egyik sem" típusú kérdésekhez kell, mert ott a keverés le van állítva. Aztán "Egy-több jó válasz 2-5-ből", aztán Párosító, Igaz-Hamis, Rövid válasz és Esszé.

 

Az eredeti verziót javítottam fel pl. nem kell mindig feltétlen tíz párosítót írni, vagy változtathatók a kérdésben levő megoldások száma stb.

 

Amikor kész vagytok vmelyik oldal kérdéseivel a Gift fájl készítése és elmentése után a kódolást még meg kell változtatni, hogy teljesen helyes legyen. ---> Notepad++-ban a kódolás legyen "UTF8 kódolás BOM nélkül" így a magyar ékezetek helyesen értelmeződnek és a megjegyzések szintén.

 

Ami nem feketével van (képletek) az igazából a használatnál folyamatosan változik, akit zavar, ki lehet fehéríteni.

 

Moodle 2.0 és felette változott a GIFT formátum, nem vészesen, de a képleteket át kell hozzá írni.(később)

 

Üdv.:

 

Kiss István