FLV videó használata

FLV videó használata

Niethammer Zoltán írta időpontban
Válaszok szám: 2
Sziasztok!

1.9-e moodle-ban szeretném az oktatóvideókat flv formátumban beintegrálni a HTML oldalba. Bekapcsoltam a multimédia szűrőt. Feltöltöttem a fájlokat a moodledata megfelelő mappájába, majd a HTML oldalon egy szöveghez kapcsoltam a linket, amely a videófájlra mutat.

Pl.: vrml_plugin_down.flv?d=640x480

Eddig minden oké, csak van két problémám:

  1. A szöveg linkje látható marad a videó fölött. Ha rákattintok, akkor a firefox lefagy! Nem lehet eltüntetni valahogy? Kínomban most a HTML forrásban töröltem a szöveget és csak egy szóközt haszntam:

    ... vrml_plugin_down.flv?d=640x480"> </a>

  2. A videólejátszón van teljes képernyőre kapcsoló gomb, de nem működik!
Üdv: Niethammer Zoltán



video.jpg csatolmány
Válasz erre: Niethammer Zoltán

Tárgy: FLV videó használata

Losonczi Péter írta időpontban
Szia!

Igen ez egy bug, de a hiba pofonegyszerűen javítható.
Nyisd meg a /filter/mediaplugin/filter.php fájlt.

Keresd meg az alábbi szövegrészt (kb. a 165. sor környékén):

<span class="mediaplugin mediaplugin_flv" id="'.$id.'">('.get_string('flashvideo', 'mediaplugin').')</span>
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
var FO = { movie:"'.$CFG->wwwroot.'/filter/mediaplugin/flvplayer.swf?file='.$url.'",
width:"'.$width.'", height:"'.$height.'", majorversion:"6", build:"40",
allowscriptaccess:"never", quality: "high" };
UFO.create(FO, "'.$id.'");
//]]>
</script>';

Csak egyetlen sort kell javítani, amit kiemeltem. Ezzel teljes képernyősre lehet váltani a lejátszót.

<span class="mediaplugin mediaplugin_flv" id="'.$id.'">('.get_string('flashvideo', 'mediaplugin').')</span>
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
var FO = { movie:"'.$CFG->wwwroot.'/filter/mediaplugin/flvplayer.swf?file='.$url.'",
width:"'.$width.'", height:"'.$height.'", majorversion:"6", build:"40",
allowscriptaccess:"never", quality: "high", allowfullscreen:"true" };
UFO.create(FO, "'.$id.'");
//]]>
</script>';

A linkkel kapcsolatban vagy tényleg törlöd a link szövegét, vagy egy durvább módszert választasz, de az akár további nem várt bugokat idézhet elő (bár én még nem találkoztam vele).
A 164. sor környékén található a return $link[0]. javítsd át return $link[2]. -re, így nem lesz link. Biztonsági mentéseket végezzél mielőtt javítgatsz. Verzió frissítésnél persze ezeket újra ....

Remélem ez segít.

Üdv:
Kerekes Péter
Válasz erre: Losonczi Péter

Tárgy: FLV videó használata

Niethammer Zoltán írta időpontban
Szia!

Nagyon köszönöm a választ, bár kicsit megkésve! :)
Másik lejátszót raktam fel eredetileg, de most ismét telepítettem a moodle-t és a te módszereddel javítottam a hibát.

Üdv: Zoli