Nyelvi probléma

Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban
Válaszok szám: 11
Készítettem egy angol nyelvű oldalt, ahol az alapértelmezett nyelv az angol és a felhasználóknak is ezt írtam elő defaultnak. Még a nyelvi módosításokat is megtaláltam, így a moodle.php-ban átírtam, ami kellett (nem fordításilag, hanem más megnevezés kellett, pl. course helyett project). Viszont! Hiába angol mindenütt a szöveg, s bár a témakurzusra azt írja, hogy Topic outline, de a fórum az mint "Hírfórum", vagyis magyarul jelenik meg és rákattintva az "Általános hírek és közlemények" kiírás is magyar, noha a lap többi része angolul jön le. Ezt hogy tudnám angolosítani, mert elég zavaró. Valamelyik másik állományban van a nyelvi része??? Ez kurzushoz kötődne? Elakadtam. pirulás


Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Gángó Vince írta időpontban
Amikor létrejött a hírfórum, akkor magyar nyelvű volt a moodle. Hasonló problémát adatbázisban történő átírással tudtam gyógyítani!

Vince
Válasz erre: Gángó Vince

Tárgy: Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban

Sziasztok!

Nem 100%-osan ide ide tartozik, de nem akartam új témát nyitni. 
Egy fájlból töltenék fel felhasználókat, egy sor így néz ki:

username, password, firstname, lastname, email, auth, lang
felhasznalo4, 12345678, Emil, Felhasznalo4, nemtudom@nem.hu, manual, HU

A nyelvi beállításoknál magyar az alapnyelv, és kiszedtem a pipát az automatikus észlelés elöl. A windowsba is minden területi és nyelvi beállítás magyarra van állítva.

Amikor belépek egy így létrehozott felhasználóval, angol lesz a felülete, addig amíg be nem megyek a profilba, és módosítások nélkül el nem mentem. Ezután már magyar lesz. Mit kell még változtatnom, hogy kapásból magyar legyen a felület?

Üdv, Peti

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Second Lion Moot Admin írta időpontban
A telepítés angol nyelven történt? Mi az alapnyelve az elsődleges adminnak? Ugyanis bizonyos beállításokat pl.: ország, település és a nyelvet is az elsődleges admintól öröklik a felhasználók.
Ha nem akarod babrálni az admint, akkor vezess be egy új oszlopot: lang névvel a táblában, értéke legyen: hu vagy hu_HU.
Válasz erre: Second Lion Moot Admin

Tárgy: Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban

Szia! Angol nyelven telepítettem, az elsődleges admin is angol volt. Átállítottam magyarra. Az ország és település nevét a feltöltéskor fixen beállítottam (Magyarország, Budapest). A feltöltésnél, mint be is másoltam, van lang oszlop, ami a profilban is beállításra kerül, de mégsem jut érvényre addig, míg bele nem megyek a profil szerkesztésébe, és azt változtatás nélkül el nem mentem. 

Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Second Lion Moot Admin írta időpontban
Az admin nyelve angol? Ha igen, át kell állítani magyarra.
Válasz erre: Second Lion Moot Admin

Tárgy: Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban
Kösz a segítő szándékot, én voltam a béna (valszeg). A feltöltős táblázatban a lang mezőhöz "hu_utf8"-at kellett írni, mert a moodledata könyvtárban is ezen a mappa néven szerepel a magyar nyelvi csomag (gondolom ezért). A megoldásra úgy jöttem rá, hogy az adatbázisban megnéztem, hogy a magyar nyelvre átállított usereknél mi van a nyelv mezőben :)
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Losonczi Péter írta időpontban
Sziasztok!

A /lang/hu_utf8/moodle.php nyelvi fájlban fordítási problémák vannak. Ez a fájl tartalmazza az "Elfelejtett jelszó" megerősítő emailek tartalmát is. A visszaigazoló link (az angol nyelvi fájlal ellentétben) egy sorban van a többi mondanivalóval, és még egy pont is található a végén. Ezt egy-két levelező rendszer a linkbe is beleveszi (citromail). Pl:

$string['emailpasswordchangeinfo'] = 'Üdvözöljük $a->firstname, Valaki (feltehetőleg Ön) egy új jelszó létrehozását igényelte a(z) \'$a->sitename\'. Jelszava módosításához látogasson el ide: $a->link. ......
(ebből több is van)

Javaslatom: helyezzük új sorba, és töröljük a pontot.

A javítást az adatkönyvtár /lang/hu_utf8/moodle.php fájlban is eszközölni kell.

Üdv.:
Kerekes Péter
Válasz erre: Losonczi Péter

Tárgy: Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban
Ez nagyon hasznos, egy ideje ilyesmi problémával keresgettek a hallgatók, de nálam sokáig nem volt ilyen gond a "na mutassa, mi nem sikerült" pontnál, csak mióta FF2>>FF3 váltást hajtottam végre.
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Losonczi Péter írta időpontban
Igen, lehet hogy a böngésző is ludas a hibás link miatt, csak FF3 alatt néztem.
Már olyannal is találkoztam, hogy ha a HTML formátum nincs támogatva a levelező rendszerben, akkor a linkben a "&" helyett "&" kód szerepel, mellyel ugye nem fog működni a megerősítés.
Válasz erre: Losonczi Péter

Tárgy: Nyelvi probléma

Törölt felhasználó írta időpontban
Sajnos a /lang/hu_utf8 mappában nekem nincs moodle.php-m, mert ilyen mappám sincs. (Az adatmappában van, de úgy tűnik, kevés csak ott kijavítani.)

Mi ilyenkor a teendő? Már a filenévre is rákerestem, de semmi. mosoly
Válasz erre: Törölt felhasználó

Tárgy: Nyelvi probléma

Vágvölgyi Csaba írta időpontban
A szerkeszthető nyelvi állományok helye:
moodledata/lang/hu_utf8_local

Szerkesztési felület:
Portáladminisztráció/Nyelv/Nyelv szerkesztése/Szavak vagy kifejezések szerkesztése