Technikai fórum

Moodle az extrán

 
Kép
Moodle az extrán
Giba Éva írta 2008. április 3., csütörtök, 17:48 időpontban
 

Sziasztok!

újra megpróbáltam feltelepíteni az extrára a moodle-t, mert fejlesztették a php-t, gondoltam, nosza! De ha már lúd, legyen kövér! Ezért az 1.9-es verziót tettem fel.
Az egyik telepítési lépésnél ez a kép fogadott, és nem megy tovább semmi áron!! (csatolva)

Mit kell tennem, hogy tovább engedjen?

Köszi! Éva

Kép
Tárgy: Moodle az extrán
Giba Éva írta 2008. április 3., csütörtök, 18:09 időpontban
 

Elnézést!!! Véletlenül többször is felkerült, mert közben vacakolt a net!

Bocs!

Paksi Attila
Tárgy: Moodle az extrán
Paksi Attila írta 2008. április 3., csütörtök, 18:51 időpontban
 
Ez sajnos a magyar nyelvi csomag hibája...
Az www.attilapaksi.hu-n leírtam kb. 1 hete a telepítés első lépéseit, illetve itt a Moodlemoot-on Papp Gyula és Vágvölgyi Csaba is rámutatott a sajnálatos tényre, hogy a magyar nyelvi fájlokkal gond van a telepítésnél.
Így praktikus angol nyelven telepíteni és később, mikor már áll a rendszer, letölteni a magyar nyelvi csomagot és beállítani alapértelmezett nyelvként.
Tehát telepítés nyelve angol - ezzel tovább kell mennie a csatolt képen látható állapoton - majd utána a rendszer használati nyelvét kell átállítani magyarra.
De ha jól tudom Gyuláéknak van egy megfelelő install.php vagy moodle.php fájljuk, amivel lehet magyar nyelven is telepíteni... jól mondom?

remélem sikerül megoldani a problémát!
Kép
Tárgy: Moodle az extrán
Gáspár Bálint írta 2008. április 3., csütörtök, 21:06 időpontban
 

A moodle vs ingyenes oldal már korábban is volt téma. Kritikus pont (persze az állományok kijavítása után) a php memória limit, azaz, hogy a szkriptek a szerver memóriájából mennyit ehetnek meg. Nekem is volt problémám az extrán ebből.

Egy pár éve az extra 8mb php memória limitet szabott meg, ami csak az 1.5-ös moodle-nak megfelelő.

A tegnapelőtt futtatott phpinfo() egy másik extrás oldalamon szintén 8mb memory limitet ír, szóval nehéz lesz az extrával. Nem tudom van-e különbség extrás site-ok között, de próbálkozás előtt mindenképpen futtatnék egy phpinfo()-t.

Itt volt erről szó

Meg itt

Kép
Tárgy: Moodle az extrán
Papp Gyula írta 2008. április 6., vasárnap, 15:06 időpontban
 
Elnézést kérek, hogy későn jelentkezek a megoldással. Hogy könnyen kereshetővé tegyem a megoldást, egy új bejegyzésben teszem közzé :-)