Technikai fórum

Fogalomtar-konverzio

 
Kép
Fogalomtar-konverzio
Könczei György írta 2008. február 19., kedd, 14:07 időpontban
 
Kedves Kollegak,
tudjatok-e, hogy van-e eszkoz arra, hogy winwordben irott szotarat mikent lehet bekonvertalni a Moodle Fogalomtaraba, es viszont: hogyan lehet a Fogalomtarban irott-fejlesztett szoveget winword (vagy wordpad stb.) file-la konvertalni.
Nagyon koszonnem, ha lenne otlet.
Kép
Tárgy: Fogalomtar-konverzio
Vágvölgyi Csaba írta 2008. február 19., kedd, 19:56 időpontban
 
http://docs.moodle.org/en/Importing/exporting_glossaries

A Word irányába történő "export" megoldhatónak tűnik, ha engedélyezem a nyomtatási képet, és az ott generált HTML oldalt át tudom másolni a Wordbe. Esetleg egy kicsit "elegánsabb" megoldás lehet az export során keletkező .xml állományt egy .xslt stíluslappal formázva megjeleníteni.

Az .doc fájlból való import viszont nem nagyon automatizálható, mert mint a fenti linken látható elég sok kiegészítő adatra van szükség a szótár/fogalomtár visszaállításához. Kell egy "lelkes" hallgató, titkárnő ... és már mehet is a fogalomtár feltöltése :)

Vágvölgyi Csaba

Kép
Tárgy: Fogalomtar-konverzio
Könczei György írta 2008. március 29., szombat, 00:21 időpontban
 
Csaba ötlete kitűnő. Most fogtam egy nagyobb fogalomtár-fejlesztésbe, és simán leszedtem a tartalmakat.
Így már csak a másik irány (WordMoodle) van hátra.
Ezügyben fejlesztettünk valamit az idén. Zip-állomány, benne minden fontos információ. A fejlesztővel Verhás úrral úgy állapodtam meg, hogy ez egy open source eredmény, tehát most átadom a magyar Moodle-közösségnek.
Ha a nálam hozzáértőbbek úgy vélik, hogy érdemes, akkor valamilyen formában (esetleg a lefordításban is jeleskedhetem), küldjük ki a moodle.org-ra.
Mindenkinek jó pihenést a hétvégére,
Gy
Kép
Tárgy: Fogalomtar-konverzio
Gángó Vince írta 2008. február 20., szerda, 05:13 időpontban
 
Ha nagyon sok importálandó adatról lenne szó, én írnék rá egy szkriptet, ami a dolog oroszlánrészét megcsinálná helyettem. A wordből valami normálisan formázott szöveget csinálnék (pl excel táblába másolnám a fogalom-magyarázat párosokat és elmenteném csv fájlként), majd erre ráereszteném a szkriptet, ami létrehozná a moodle által emészthető xml állományt.
Kép
Tárgy: Fogalomtar-konverzio
Gáspár Bálint írta 2008. február 21., csütörtök, 08:14 időpontban
 
Ha már van csv fájlod miért nem importálod közvetlenül phpmyadminnal sql-be? Én úgy csináltam.
Kép
Tárgy: Fogalomtar-konverzio
Gángó Vince írta 2008. február 21., csütörtök, 09:37 időpontban
 
Jogos, ha így egyszerűbb... Én speciel még egyik módot sem alkalmaztam ;-)